CZK1,234 Sk
  Štvrtok  16.Novembra 2000

Prehra po priemernosti

Pezinok po neúspechu klesol na štvrtú priečku

Slovenský majstrovský tím mužov pod deravými košmi utŕžil ďalšie „zaucho“ v D-skupine Saportovho pohára. V stretnutí s belgickým tímom Telindus Antverpy prehral nečakane vysokým rozdielom 17 bodov 73:90 a v tabuľke skupiny klesol na štvrtú priečku. Dvaja najhorúcejší konkurenti na lukratívnejšie druhé, resp. tretie miesto (Banja Luka a Antverpy) sa nášmu majstrovi vzdialili o bod, čo bude len ťažké doháňať. Pritom aj piata Imola má aktívnejšie skóre, než náš majster.

Neúspech Pezinčanov je nepríjemný aj preto, že výprava odcestovala do Belgicka s cieľom pripísať si na konto 2 body za víťazstvo. Lenže kormidelník Slovakofarmy Stevan Tot musel po stretnutí priznať: „Hoci ani jeden z hráčov, ktorí dostali príležitosť, nesklamal, nikto z nich nepodal nadpriemerný výkon a aj to bola jedna z príčin, prečo sme v tomto stretnutí ťahali za kratší koniec.“ Naši basketbalisti opäť raz nezachytili nástup súpera, po piatich minútach prehrávali o 13 (!) bodov 4:17 a aj keď v ďalších minútach vyrovnali krok so súperom, nedokázali jednoznačne zvrátiť skóre vo svoj prospech. Práve v tejto časti zápasu sa podľa trénera Tota hráči dopúšťali chýb, ktoré Bayer a spol. (mimochodom za Telindus nastúpil Babič, ktorý pred rokmi hrával práve v Pezinku a odvďačil sa mu za to 7 b) systematicky trestali. Pezinčania v ďalších desaťminútovkách prehrávali už iba o minimálny rozdiel jedného, resp. dvoch bodov (štvrtiny: 29:16, 13:12, 20:19, 28:26) a aj to naznačuje, že Telindus viac-menej kontroloval vývoj zápasu. Víťaz sa zrodil v prvej štvrtine stretnutia, náš majster po takomto výprasku nenašiel sily na razantný zvrat. Napriek tomu, že mal k dispozícii 30 minút, a to by malo byť varujúcim momentom.

D-skupina - 5. kolo: Telindus Antverpy - Slovakofarma Pezinok 90:73 (29:16, 42:28, 62:47). Najviac bodov: Bayer a Moors po 19, Loridon 17 - Naglič a Lukjanec po 14, Ristanovič 12, Hartman 11, Mičuda 10. ). Wloclawek - Lahti 91:76 (40:39), Imola - Banja Luka 80:83 (38:49).

počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia dážď. Najvyššia denná teplota 9 až 13 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 5 stupňov. Slabý vietor južných smerov. V piatok a sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na viacerých miestach občasný dážď. Najnižšia nočná teplota 8 až 4 stupne. Najvyššia denná teplota 10 až 14, v sobotu 8 až 12 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.04 a zapadne o 16.10 hod.