Hospodársky denník
USD49,764 Sk
EUR42,785 Sk
CHF28,117 Sk
CZK1,234 Sk
  Štvrtok  16.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Rakúšanky čakajú zmenu

Svetový pohár zjazdárov v Park City

Na dostatok snehu sa môžu tešiť zjazdári v americkom Park City, kde oddnes do nedele pokračuje Svetový pohár. V Colorade sú na programe obrovské slalomy a tohto roku po prvý raz slalomy špeciál. Rakúske zjazdárky chcú dokázať, že nie najlepšie vystúpenie v obrovskom slalome v Söldene bolo výnimkou. Na dnešný obrovský slalom sa pripravovali v Beaver Creeku. Zaútočiť na stupne víťazov sa chystá obhajkyňa lanského prvenstva v obrovskom slalome Dorfmeisterová, Wachterová, ale aj obhajkyňa celkového prvenstva Götschlová - dve naposledy menované v Söldene nedokončili. Na štarte bude znova chýbať predlanská víťazka SP Meissnitzerová i Streetová. Olympijská víťazka prišla v americkej kvalifikácii tretia a tréneri sa rozhodli, že Streetová nastúpi až v rýchlostných pretekoch o týždeň neskôr v Aspene. Tam sa už objaví aj Švédka Wibergová. Hermann Maier tvrdil v Söldene, že ešte nie je v ideálnej pohode a napriek tomu súperom ušiel o sekundu. Preto sa očakáva, že vyhrá aj v Park City a zostatok štartového poľa sa podelí o ďalšie miesta.

Generálkou na víkendové slalomy boli preteky Amerického pohára v Lovelande. Formu v nabitej konkurencii preukázal domáci Schlopy a Schleperová. Slalom sa vlani stal doménou Nóra Aamodta, v najvyrovnanejšej disciplíne bude jeho konkurentom krajan Furuseth, Rakúšania Matt s Raichom a Slovinec Košir. Zoznam kandidátok na popredné miesta v slalome je dlhý. Titul obhajuje Slovinka Pretnarová. Odborníci tipujú, že sa presadí Saioniová z Francúzska, Stenmarkova žiačka Pärsonová ze Švédska alebo Američanka Koznicková. Do formy sa po zranení vrátila Chorvátka Kosteličová.

(ČTK)

počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia dážď. Najvyššia denná teplota 9 až 13 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 5 stupňov. Slabý vietor južných smerov. V piatok a sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na viacerých miestach občasný dážď. Najnižšia nočná teplota 8 až 4 stupne. Najvyššia denná teplota 10 až 14, v sobotu 8 až 12 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.04 a zapadne o 16.10 hod.

Amsterdamdážď7
Atényjasno20
Belehradoblačno18
Berlínoblačno8
Bratislavadážď12
Bruseloblačno8
Budapešťdážď13
Bukurešťpolooblačno15
Frankfurtdážď7
Helsinkioblačno4
Istanbuljasno17
Kodaňoblačno9
Kyjevoblačno12
Lisabonzamračené13
Londýndážď7
Madridoblačno10
Milánodážď10
Moskvaoblačno5
Oslo oblačno3
Paríždážď8
Prahapolooblačno8
Rímoblačno18
Sofiapolooblačno13
Štokholmoblačno4
Varšavapolooblačno9
Viedeňdážď11
Záhreboblačno17
Ženevadážď7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.