Hospodársky denník
USD49,764 Sk
EUR42,785 Sk
CHF28,117 Sk
CZK1,234 Sk
  Štvrtok  16.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Udalosti

Obrana útokom

Moskva (TASR) - Ruský veľkopodnikateľ B. Berezovskij včera obvinil na stránkach denníka Kommersant prezidenta Vladimira Putina, že na svoju predvolebnú kampaň použil financie leteckej spoločnosti Aeroflot. Kremeľ však toto obvinenie odmietol komentovať. Berezovskij sa zároveň odmietol dostaviť na vypočúvanie na moskovskú prokuratúru v prípade defraudácie niekoľkých stoviek miliónov dolárov štátnych aerolínií Aeroflot.

Do EÚ spoločne

Štrasburg (TASR) - Balkánske národy zápasiace o upevnenie mieru a ekonomický rozvoj vo svojom regióne musia spolupracovať, aby vstúpili do EÚ, vyhlásil včera pred poslancami EP v Štrasburgu juhoslovanský prezident V. Koštunica. Žiadny balkánsky národ nemôže vstúpiť do EÚ samostatne, povedal Koštunica.

Práce finišujú

Kaprun (TASR) - Vyťahovanie obetí, ktoré zahynuli počas sobotňajšieho tragického požiaru na dráhe lanovky pod vrchom Kitzsteinhorn v Kaprune, Salzbursko, sa mali skončiť už včera. Predpoludním z tunela vedúceho k údolnej zastávke lanovky vytiahli 155 obetí nešťastia. Z tohto počtu objavili záchranári v tuneli 152 mŕtvych tiel, pozostatky troch ďalších obetí sa našli v blízkosti horskej stanice.

Chyby v sčítaní

Peking (TASR) - V Číne sa včera skončilo piate oficiálne sčítanie obyvateľstva od roku 1949, poznamenané korupciou a závažnými chybami, ktoré sa vyskytli napriek tomu, že pôvodne desaťdňový proces sčítania sa predĺžil o päť dní. Pri sčítaní sa „stratilo“ približne 12 miliónov Číňanov. Mnohí zo šiestich miliónov úradníkov poverených sčítaním totiž vôbec nevyšli zo svojich kancelárií a uspokojili sa s poopravením výsledkov štatistiky spred desiatich rokov.

Ďalšia poprava

Huntsville (TASR) - V poradí 36. tohtoročnú popravu včera vykonali v americkom štáte Texas. Texaské úrady sa tak priblížili k rekordnému počtu popráv vykonaných v priebehu jedného roka.

Rozsudok smrti nad 31-ročným Staceym Lawtonom vykonali v štátnej väznici v Huntsville, 130 kilometrov severne od Houstonu. Lawtona obvinili z vraždy, ktorej sa dopustil pri lúpežnom prepadnutí na Štedrý večer v roku 1992.

počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia dážď. Najvyššia denná teplota 9 až 13 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 5 stupňov. Slabý vietor južných smerov. V piatok a sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na viacerých miestach občasný dážď. Najnižšia nočná teplota 8 až 4 stupne. Najvyššia denná teplota 10 až 14, v sobotu 8 až 12 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.04 a zapadne o 16.10 hod.

Amsterdamdážď7
Atényjasno20
Belehradoblačno18
Berlínoblačno8
Bratislavadážď12
Bruseloblačno8
Budapešťdážď13
Bukurešťpolooblačno15
Frankfurtdážď7
Helsinkioblačno4
Istanbuljasno17
Kodaňoblačno9
Kyjevoblačno12
Lisabonzamračené13
Londýndážď7
Madridoblačno10
Milánodážď10
Moskvaoblačno5
Oslo oblačno3
Paríždážď8
Prahapolooblačno8
Rímoblačno18
Sofiapolooblačno13
Štokholmoblačno4
Varšavapolooblačno9
Viedeňdážď11
Záhreboblačno17
Ženevadážď7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.