Hospodársky denník
USD49,754 Sk
EUR42,729 Sk
CHF27,972 Sk
CZK1,232 Sk
  Piatok  17.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Štátna správa nezodpovedá, ale rozhoduje

Poslanci kritizujú princíp viazania prostriedkov v štátnom rozpočte SR

Naše vlády si už zvykli ako bežný spôsob znižovani. . .

Nejde o účelový optimizmus

Šéfredaktor Hd P. Kasalovský oslovil tromi otázkami v závere októbra 22 osobností z hospodárstva. Dnes uverejňujeme odpovede Pavla Kinčeša, generálneho riaditeľa Sloven. . .

Ako štát robí z DPH „nepriateľa“

Deformácia spred piatich rokov, žiaľ, ešte stále prežíva

Je alebo nie je náš dnešný systém DPH v rozpore so smernicami EÚ? MF SR tvrdí, že je v súlade s nimi, m. . .

Milénium a zámery bankárov

Šéfredaktor Hd poslal jedenásť otázok vrcholovým predstaviteľom dvanástich bánk v SR. Dnes uverejňujeme odpovede Ing. Jozefa Kollára, PhD., predsedu predstavenstva Ľud. . .

Lýdia Eckhardt v XXI. storočí

Takmer 10-ročný Modelový salón Lydie Eckhardt svojou utorkovou exkluzívnou módnou prehliadkou Zima 2000 v bratislavskom hoteli Holiday Inn - vďaka reklamným partner. . .

Desať záujemcov

Hlavnými favoritmi v privatizácii Českých rádiokomunikácií by mali byť európske telekomunikačné giganty na čele s Deutsche Telekom, Tele Danmark a francúzskou spoločnosťou Vivendi. . .

Vaša Best Bank - Od 10. do 16. novembra prišlo do redakcie poštou 15 a mailom jeden hlasovací lístok. Celkovo od 26. októbra hlasovalo 201 čitateľov. Poradie preferovaných bánk:

1. Ľudová . . .

Mailová schránka: nazory@hd-dennik.sk

Vyššie dane brzdou ekonomiky

Ad 1. V parlamente bude predložený návrh, aby sa dane z príjmu právnických osôb znížili z 29 na 19 percent. Okrem iného má náv. . .

Stanica Mir končí

Ruský kabinet prijal včera definitívne rozhodnutie o skončení 14 rokov trvajúcej existencie orbitálnej stanice Mir. Orbitálny komplex bude koncom februára budúceho roka navedený. . .

Bez zmeny

Federálny výbor pre operácie na voľnom trhu (FOMC) nepristúpil na svojom stredajšom zasadnutí k zmene základných úrokových sadzieb v USA, keď toto rozhodnutie sa všeobecne očakávalo. . . .

Výzva APEC

Predstavitelia Združenia pre hospodársku spoluprácu Ázie a Tichomoria (APEC) vyzvali k primeranému zvýšeniu dodávok ropy s cieľom stabilizovať ceny na udržateľnej úrovni. Vo svojom v. . .

Domáca svadba

Prevzatie rakúskej Poštovej sporiteľne (PSK) bankou Bawag nie je podľa vyhlásenia protimonopolného úradu v rozpore s pravidlami hospodárskej súťaže v EÚ. Nový subjekt sa tak stane. . .

Na vine odbyt

Americká časť nemecko-amerického automobilového koncernu DaimlerChrysler sa opäť dostala pod tlak v dôsledku poklesu odbytu týchto vozidiel. Aj napriek optimistickým predpovediam . . .

. . .

počasie

n Dnes bude prevažne veľká oblačnosť a miestami občasný dážď, cez deň oblačno až polooblačno a zrážky len ojedinele. Najvyššia denná teplota 12 až 16, na juhu miestami aj vyššia, na horách vo výške 1500 m 9 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6 m/s. V sobotu bude veľká oblačnosť a na viacerých miestach občasný dážď alebo prehánky, na horách snehové. V nedeľu bude polooblačno, na východe až oblačno a ojedinele prehánky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v nedeľu 6 až 2, najvyššia denná 8 až 12, na severozápade okolo 6 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 7.05 a zapadne o 16.08 hod.

Amsterdamprehánky8
Atényslnečno21
Belehradslnečno20
Berlínprehánky10
Bratislavadážď10
Bruseloblačno8
Budapešťoblačno12
Bukurešťpolooblačno18
Frankfurtprehánky10
Helsinkipolooblačno7
Istanbulpolooblačno19
Kodaňdážď7
Kyjevhmla8
Lisabonslnečno16
Londýnprehánky7
Madridpolooblačno14
Milánodážď10
Moskvahmla6
Oslo dážď6
Parížpolooblačno10
Prahadážď10
Rímprehánky18
Sofiapolooblačno18
Štokholmoblačno4
Varšavaoblačno10
Viedeňdážď10
Záhreboblačno17
Ženevapolooblačno10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.