Hospodársky denník
USD49,754 Sk
EUR42,729 Sk
CHF27,972 Sk
CZK1,232 Sk
  Piatok  17.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Desať úspešných rokov značky VW na Slovensku

Počas svojej existencie spoločnosť VW Slovakia, a. s., úspešne napĺňala náročné úlohy a zadania, ktoré pred ňu postavil nadnárodný koncern VW. To, že sa jej to darilo a darí, svedčí už desiaty rok jej úspešného pôsobenia na Slovensku. Výraznými prioritami slovenského Volkswagenu je zákaznícka orientácia, vďaka ktorej je možné vyhovieť každej požiadavke klienta. Rovnako dôležitá je flexibilita, t. j. schopnosť reagovať na potreby automobilového trhu, prejavujúca sa najviac pri zavádzaní zmien výrobného programu či nábehu výroby nových produktov. K ďalším prioritám patrí vysoko kvalifikovaná zamestnanecká základňa, ktorej priemerný vek dosahuje 29 rokov. Výrobný program sa za posledné roky vyprofiloval dvoma smermi. Hlavným pilierom sa stala výroba vozidiel, popri ktorej sa tu od roku 1995 etablovala aj montáž prevodoviek a výroba komponentov. Programové budovanie a rozvoj výrobných kapacít tak doviedol VW Slovakia od roku 1992 z 10 vozidiel k dnešným vyše 600 vozidlám denne. Významným medzníkom v histórii spoločnosti bol rok 1998, keď došlo k výraznému rozšíreniu výrobnej kapacity. Uplatňovaním moderných foriem úpravy pracovného času a zavedením nových technologických prvkov sa podarilo strojnásobiť výrobnú kapacitu závodu. Ďalšia investičná výstavba smerovala k rozvoju karosárskych a lakovníckych kapacít, s cieľom sústrediť v bratislavskom závode finálnu výrobu. Perspektívne sa výroba prevodoviek a komponentov bude zabezpečovať v Martine, v ktorom sa skúšobná prevádzka začala v máji minulého roka.

Výstavba nových výrobných hál je dnes súčasťou prípravy na nábeh nových produktov. K nim patrí dobudovanie novej karosárne na ploche takmer 100 tis. m2 a výstavba montážnej haly s rozlohou 12 ha, ktorá bude skončená do polovice roku 2001. Od roku 2000 spoločnosť VW Slovakia, a. s., prechádza stabilizačnou fázou, ktorá súvisí s realizáciou a napĺňaním spomenutých investičných projektov, ako aj dovybavením výroby novou technológiou.

Realizácia nových výrobných programov si vyžiada osobitnú organizáciu prísunu materiálu, logistických operácií a koordinácie subdodávok. Práve na tieto účely beží príprava projektu priemyselného parku na Záhorí. V tomto priemyselnom parku sa bude realizovať montáž komponentov a podsystémov pre výrobné linky VW Slovakia. VW Slovakia, a. s., počas svojho desaťročného pôsobenia priniesla do slovenského strojárstva nový prístup k organizácii práce a nové pojmy o kvalite. Viaceré ocenenia spoločnosti udelené nezávislými inštitúciami svedčia o tom, že VW Slovakia, a. s., sa stala pojmom v ekonomike SR a dosahuje uznanie aj v medzinárodnom meradle.

(do)

počasie

n Dnes bude prevažne veľká oblačnosť a miestami občasný dážď, cez deň oblačno až polooblačno a zrážky len ojedinele. Najvyššia denná teplota 12 až 16, na juhu miestami aj vyššia, na horách vo výške 1500 m 9 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6 m/s. V sobotu bude veľká oblačnosť a na viacerých miestach občasný dážď alebo prehánky, na horách snehové. V nedeľu bude polooblačno, na východe až oblačno a ojedinele prehánky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v nedeľu 6 až 2, najvyššia denná 8 až 12, na severozápade okolo 6 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 7.05 a zapadne o 16.08 hod.

Amsterdamprehánky8
Atényslnečno21
Belehradslnečno20
Berlínprehánky10
Bratislavadážď10
Bruseloblačno8
Budapešťoblačno12
Bukurešťpolooblačno18
Frankfurtprehánky10
Helsinkipolooblačno7
Istanbulpolooblačno19
Kodaňdážď7
Kyjevhmla8
Lisabonslnečno16
Londýnprehánky7
Madridpolooblačno14
Milánodážď10
Moskvahmla6
Oslo dážď6
Parížpolooblačno10
Prahadážď10
Rímprehánky18
Sofiapolooblačno18
Štokholmoblačno4
Varšavaoblačno10
Viedeňdážď10
Záhreboblačno17
Ženevapolooblačno10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.