CZK1,237 Sk
  Utorok  21.Novembra 2000

Hodnotné a emociálne finále

Masters v New Yorku vyhrala M. Hingisová

Newyorská Madison Square Garden bola svedkom posledného vyvrcholenia ženskej tenisovej sezóny - turnaja Masters -, ktorý sa na budúci rok presťahuje do Mníchova. Triumf po dvoch rokoch zopakovala Švajčiarka Martina Hingisová, ktorá vo finále za 2.21 hod. zdolala trojnásobnú víťazku tohto turnaja Selešovú (USA) v troch setoch 6:7, 6:4, 6:4.

Obe tenistky ponúkli 13 000 divákom skvelé predstavenie s častými zvratmi. V prvom sete viedla Selešová 5:4, no o osude rozhodoval až tajbrejk. V ňom bola úspešnejšia Selešová. Koncentrovaným výkonom v druhom sete vyrovnala Hingisová na 1:1, preto o víťazke rozhodol až tretí set. V deviatej hre Hingisová prelomila Selešovej servis (5:4) a pri svojom podaní nezaváhala. Hingisová zvíťazila na štvrtom turnaji z posledných piatich, na ktorých štartovala, v sezóne získala deväť titulov WTA a jej konto sa po triumfe v New Yorku rozrástlo o 550 000 dolárov.

„Bolo to veľmi emociálne finále,“ povedala Selešová, ktorá sa zo svojho prvého titulu v Madison Square Garden tešila v roku 1990. Vtedy sa ako 17-ročná stala najmladšou víťazkou turnaja, ktorého história sa píše od roku 1979. „Som prekvapená z mojich výkonov v New Yorku, hrala som nadštandardne dobre, bol to krásny týždeň,“ dodala Selešová.

počasie

n Dnes bude polojasno až oblačno, lokálne sa vyskytnú slabé zrážky. Zrána a predpoludním miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa na niektorých miestach udrží po celý deň. Najvyššia denná teplota 9 až 13, na horách vo výške 1500 m okolo 6 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5, na horách 10 až 15 m/s. V stredu bude prevažne veľká oblačnosť a na viacerých miestach občasný dážď, na hrebeňoch Tatier sneženie, postupne od západu ubúdanie zrážok. Vo štvrtok polooblačno až oblačno a ojedinele slabý dážď. V nižších polohách zrána hmlisto alebo miestami zamračené nízkou oblačnosťou. Najnižšia nočná teplota 6 až 2 stupne, vo štvrtok v horských dolinách aj chladnejšie. Najvyššia denná teplota 7 až 11, na juhu vo štvrtok miestami až 13 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 7.07 a zapadne o 16.07 hod.