Hospodársky denník
USD50,508 Sk
EUR42,919 Sk
CHF28,074 Sk
CZK1,237 Sk
  Utorok  21.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Rozvážny Putin?

Moskva (TASR) - V pretrvávajúcich bojoch na území Čečenska Rusku podľa prezidenta Vladimira Putina nejde o „víťazstvo za každú cenu“. Podľa nemeckej agentúry DPA sa Putin mal v tomto duchu vyjadriť včera na schôdzke predstaviteľov ruského vojenského velenia. Putin zdôraznil, že doterajšie straty - približne 2600 obetí na ruskej strane - sú „príliš vysoké“.

Hlas Lisabonu

Londýn (TASR) - Nečakaný a doteraz najsilnejší nesúhlas s politikou EÚ vyslovilo minulý týždeň Portugalsko. Lisabon totiž oznámil, že sa nebude prizerať, ako veľké štáty ako alibi využívajú vstup nových členov do EÚ a preberajú kontrolu nad menšími, uvádza britský denník Financial Times.

Obavy Vietnamu

Hanoj (TASR) - Iba deň po skončení historickej návštevy amerického prezidenta Billa Clintona v komunistickom Vietname, počas ktorej vyzýval na väčšiu demokratizáciu, varoval včera popredný vietnamský generál Le Van Dung pred intrigami nepriateľských síl, lebo ich cieľom je podkopať socializmus.

Zastavili reaktor

Temelín (TASR) - Pri jednej zo skúšok reaktora v českej Jadrovej elektrárni Temelín zastavil kontrolný systém v sobotu ráno štiepnu reakciu. Hovorca elektrárne Milan Nebesář vyhlásil, že odstavenie reaktora nesprevádzali žiadne okolnosti, ktorými by boli porušené bezpečnostné predpisy.

Záväzok Číny

Peking (TASR) - Vysoká komisárka OSN pre ľudské práva Mary Robinsonová a námestník čínskeho ministerstva zahraničných vecí Wang Kuang-ja včera prezentovali spoločné memorandum, v ktorom sa Peking zaväzuje dodržiavať ním už podpísané zmluvy o ľudských právach.

počasie

n Dnes bude polojasno až oblačno, lokálne sa vyskytnú slabé zrážky. Zrána a predpoludním miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa na niektorých miestach udrží po celý deň. Najvyššia denná teplota 9 až 13, na horách vo výške 1500 m okolo 6 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5, na horách 10 až 15 m/s. V stredu bude prevažne veľká oblačnosť a na viacerých miestach občasný dážď, na hrebeňoch Tatier sneženie, postupne od západu ubúdanie zrážok. Vo štvrtok polooblačno až oblačno a ojedinele slabý dážď. V nižších polohách zrána hmlisto alebo miestami zamračené nízkou oblačnosťou. Najnižšia nočná teplota 6 až 2 stupne, vo štvrtok v horských dolinách aj chladnejšie. Najvyššia denná teplota 7 až 11, na juhu vo štvrtok miestami až 13 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 7.07 a zapadne o 16.07 hod.

Amsterdamdážď10
Atényjasno21
Belehradoblačno15
Berlínoblačno8
Bratislavapolooblačno12
Bruseldážď10
Budapešťoblačno11
Bukurešťpolooblačno13
Frankfurtoblačno7
Helsinkioblačno5
Istanbulpolooblačno19
Kodaňoblačno6
Kyjevoblačno7
Lisabonoblačno15
Londýnprehánky7
Madridpolooblačno14
Milánodážď11
Moskvadážď5
Oslo dážď4
Paríždážď10
Prahaoblačno6
Rímoblačno13
Sofiapolooblačno10
Štokholmoblačno5
Varšavadážď7
Viedeňoblačno11
Záhrebhmla6
Ženevaoblačno7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.