Hospodársky denník
USD50,344 Sk
EUR42,541 Sk
CHF28,01 Sk
CZK1,229 Sk
  Štvrtok  23.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Veľkí výhodnejšie

Nákup platobnou kartou

Takmer 4 milióny platieb za najrozličnejšie nákupy sa za prvých desať mesiacov tohto roka uskutočnilo v SR pomocou platobných kariet. Mohlo ich byť viac, k. . .

Daň za „najvyššie obrátky“

Choroba šialených kráv na Slovensku nehrozí, platí zákaz dovozu

SR nemusí prijímať žiadne mimoriadne opatrenia, súvisiace s novými prípadmi výskytu tzv. choroby šial. . .

Pokrivené majetkové priznania

Aj „nástroj očisty“ obsahuje niektoré nelogické pravidlá

Majetkové priznania sa stali pre túto vládu akousi antikorupčnou zárukou. Ordinuje ich všade tam, kde vzni. . .

Je prípadný odklad rastu cien plynu špekuláciou?

SPP má v rukách silné argumenty

Slovenský plynárenský priemysel, š. p., Bratislava predložil koncom minulého tý. . .

Čo s výnosmi z privatizácie?

Šéfredaktor Hd P. Kasalovský oslovil tromi otázkami v závere októbra 22 osobností z hospodárstva. Dnes uverejňujeme odpovede Michala Němca, generálneho riaditeľa Prvej. . .

Fanfáry úspešným

V bratislavskom hoteli Danube bude slávnostné vyhlásenie 12 laureátov Zlatého biateca 2000. Po prvý raz od 1993. roku boli zvolení v tajnom hlasovaní členov Hospodárskeho klubu (N. . .

Produktívni Švédi

Švédska priemyselná výroba vzrástla v septembri v porovnaní s predošlým mesiacom o 4,9 %. V medziročnom porovnaní tak dosiahol rast priemyselnej výroby rovných 10 % a medzimesačn. . .

Mailová schránka: nazory@hd-dennik.sk

Čistiarne sa už osvedčili

Dňa 16. novembra 2000 v rubrike Samospráva sme písali v článku Nápadom sú domové čistiarne skúsenosti z budovania domových čist. . .

Taliansky deficit

Bilancia zahraničného obchodu Talianska sa skončila v septembri s deficitom 2,09 bil. ITL, čo je v porovnaní s predošlým mesiacom, keď deficit predstavoval 2,24 bil. ITL, mierne . . .

Rekordný nárast

Rakúska Bank Austria, ktorá sa uchádza o privatizáciu Slovenskej sporiteľne, zaznamenala v prvých deviatich mesiacoch rekordný nárast zisku o 16,8 % na 514 mil. EUR. Zisk pred zd. . .

Nedôstojné Ľ. Haracha

Reakcia ministra hospodárstva SR Ľubomíra Haracha na článok Ako prísť o investíciu za 623 miliónov Sk? z 30. októbra má dátum 15. novembra, ale v poštovom priečinku sa . . .

V októbri 6,52 %

Bratislavský kraj si naďalej udržuje najnižšiu mieru nezamestnanosti zo všetkých slovenských krajov. Tá ku koncu októbra oproti predchádzajúcemu mesiacu klesla zo 6,93 na 6,52. . .

Žiadali nápravu

Úrad jadrového dozoru SR vykonal v JE Mochovce od 1. mája do 30. októbra 30 inšpekcií a nariadil 37 nápravných opatrení. Jadrové elektrárne SR vyrobili z celkovej produkcie 24,98. . .

Prvé kapry

S predajom vianočných kaprov začína Rybochov Stupava. Z vlastnej produkcie pripravil asi 500 ton týchto najžiadanejších rýb, ale aj pstruhy a tolstolobiky. Ako včera informovala riad. . .

Zdravá výživa

V systéme ekologického poľnohospodárstva je na Slovensku evidovaných približne 90 subjektov hospodáriacich na výmere necelých 60-tisíc hektárov. Táto plocha predstavuje 2,5 % z cel. . .

Do 25. novembra

Česmad Slovakia bude prijímať žiadosti dopravcov o trvalé prepravné povolenia a povolenia CEMT na rok 2001 do soboty 25. novembra, pričom o ich pridelení rozhodne komisia minis. . .

Už bez fanfár

Glosuje Juraj Horný

Členovia Rady vlády pre malé a stredné podnikanie, ktorých delegovali organizácie mimo vládnych rezortov, nie sú spokojní s fungovaním tohto orgánu a polročnú. . .

Šesť tajomníkov

Šiesti štátni tajomníci z rezortov vlády V. Británie navštívia SR v utorok 28. novembra. Cieľom návštevy reprezentujúcej britské rezorty zahraničných vecí, poľnohospodárstva, re. . .

Sú stabilizované

Sezóna v Kúpeľoch Sliač a Kováčová, a. s., sa skončí vo zvyčajnom termíne 18. decembra. Vedeniu sa podarilo stabilizovať situáciu a rokovaniami so Sociálnou poisťovňou a Všeob. . .

Nová električka

Skúšobný komisár vykonal v utorok bezpečnostnú skúšku prototypu novej tatranskej elektrickej jednotky a odporučil ministerstvu dopravy vydať povolenie urobiť skúšobné jazdy na o. . .

Zvýšia imanie

Predstavenstvo Liptovskej mliekarne, a. s., L. Mikuláš na valnom zhromaždení navrhne zvýšenie základného imania o 58 mil. Sk. Terajšie základné imanie, kde viac ako 90-percentný . . .

Prerušili protest

Do Slovenských lodeníc, a. s., Komárno včera nastúpilo 560 zamestnancov na základe výzvy príslušných vedúcich. Prerušili tak protest, ktorý mal trvať až do konca tohto týždňa.. . .

UFO a Grygar

Slovenská spoločnosť pre podporovanie kritického myslenia organizuje prednášku na tému UFO večne zelené českého astronóma J. Grygara. Uskutoční sa dnes o 15.00 hod. v prednáškovej s. . .

Ide o východiská z krízy

Vláda SR o problémoch Košického kraja

Rozhodujúce priority rozvoja Košického kraja boli včera témou výjazdového rokovania vlády. Jej osobitný záujem si vyžaduje rozvoj. . .

Vzrastú aj ceny elektriny

Domácnosti o 20, podnikatelia od 5 do 10 percent

Po plynároch sa ozvali aj Slovenské elektrárne, a. s., ktoré tiež požadujú zvýšiť cenu elektriny pre domácnosti o 2. . .

Jednota má ťah na bránku

V Košiciach bude prvý slovenský hypermarket

„Vysokým cenám odzvonilo!“- s týmto reklamným sloganom otvorí Jednota SD Považská Bystrica 6. decembra hypermarket s preda. . .

Úľavy v agrorezorte sú potrebné

Okrem priamych dotačných podpôr považuje predseda SPPK I. Oravec za významný nástroj stabilizácie podnikateľského prostredia v agropotravinárskom sektore aj daňov. . .

Opačné garde: kritika správcov

Komentuje Peter Višváder

Vari najzávažnejšie je to tvrdenie v správe Najvyššieho kontrolného úradu SR k návrhu štátneho rozpočtu na rok 2001, podľa ktorého rast . . .

Zákulisie jednej diskusie

Komentuje Ľudmila Koníková

Do úlohy záchrancu nášho zdravotníctva sa na utorkovom zasadnutí rezortného výboru v parlamente štylizoval jeho exminister a súčasný ko. . .

Komplexné spektrum služieb

Silné zázemie umožňuje záruky vysokej úrovne kvality

Spoločnosť Energyr sídli v Novom Meste nad Váhom a svoju históriu začala písať v roku 1991 ako dodávateľsko-mont. . .

Na obnovu takmer nezostáva

Súčasné cestovné nenapĺňa pokladnice SAD

Hromadná autobusová doprava aj bez transformácie majetku prežíva zložité obdobie vývoja. Podnikom SAD sa len s námahou darí. . .

Insolventnosť vyľudňuje trhy

Vianočné ozdoby Okrasy oceňujú aj v zámorí

Vianočná atmosféra zatiaľ dýcha len z obchodov, čo neplatí na výrobcov tradičných vianočných ozdôb. Export vianočných gú. . .

Bohatá ponuka

Tržby 2,3 mld. Sk dosiahla za desať mesiacov Ferona Slovakia Žilina, ktorá patrí k veľkoobchodom s najširším sortimentom hutníckych výrobkov. Vedenie firmy predpokladá, že do konca. . .

Prázdne iňačovské rybníky

Vodná plocha je v dezolátnom stave

Tradičné vianočné ryby z iňačovských rybníkov tento rok na pulty predajní nepoputujú. Kým v minulosti produkcia asi dvadsať uvedený. . .

Zrkadlo rýchlo sa rozvíjajúcich trhov

Privatizácia bánk a doriešenie vlastníckych vzťahov kľúčových podnikov

O emerging markets (rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch) sa v nedávnych rokoch mnohí dop. . .

Príbeh zajtrajška

Príbeh hračiek (Toy Story) bol prvý celovečerný film, vyprodukovaný celý a priamo z počítača. Ukázal priestory, na ktoré sa nikdy nezamerala kamera, pretože existujú iba v. . .

Spoločných desať predkov

Viac ako 95 percent Európanov má spoločných predkov - desiatku ľudí, ktorí na starý kontinent prišli pred desiatkami tisíc rokov. Vyplýva to z medzinárodnej vedeck. . .

Staré za mladé

Americkí lekári prezentovali na stretnutí Americkej asociácie úplne novú techniku liečby pacientov trpiacich upchatím ciev. Dúfajú, že sa im podarí „omladiť“ slabo pracujúce s. . .

Vtáčí spev aj v spánku

Kolektív odborníkov vedený biológom Danielom Margoliashom z Chicagskej univerzity verí, že spev je pre vtákov veľmi dôležitou vlastnosťou. Zistené poznatky vraj môž. . .

Opustenosť sa nenosí...

Populárna americká spisovateľka Olivia Goldsmithová je autorkou ženských románov, ktoré sa stretávajú s čitateľským úspechom v mnohých krajinách sveta. Najhorúcejšou nov. . .

Uplatnenie paušálnej dane

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 07/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazory@hd-dennik.sk

Mailová schránka nazory@hd-dennik.sk sa opäť zaplnila ďalšími . . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Klement

v piatok Emília

V Českej republike

dnes Klement

v piatok Emílie. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 21. 11. 2000: Bratislav. . .

Rádio Slovensko

0.00 - 5.00 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Pozvete nás ďalej? Rodinný magazín

9.30 Ľudové nástroje a ich výrobcovia

10.30 Kastelán Jano z kaštieľa. O súkrom. . .

Štvrtok 23. novembra

STV 1

*18.00*Kráľ dobytka. Brazílsky seriál

*19.00*Slovenské unikáty

*19.15*Keno 10

*19.30*Noviny STV

*20.00*N. . .

. . .

počasie

n Dnes bude zrána a predpoludním v nižších polohách ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Cez deň od západu polojasno, miestami ešte oblačno. Najvyššia denná teplota 10 až 15, na miestach s dlhšie trvajúcou hmlou alebo nízkou oblačnosťou chladnejšie. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 6 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5 m/s, na juhozápade popoludní postupne zosilnie na 4 až 8 m/s. V piatok bude polooblačno až oblačno, v nižších polohách sa miestami bude vytvárať hmla alebo nízka oblačnosť. V sobotu bude prevažovať oblačné počasie a miestami sa vyskytne dážď. Najnižšia nočná teplota 7 až 3, v piatok v údoliach pri nočnom vyjasnení okolo 0, najvyššia denná teplota v piatok 10 až 15, v sobotu 8 až 12 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 7.10 a zapadne o 16.06 hod.

Amsterdamdážď7
Aténypolooblačno17
Belehradoblačno14
Berlínoblačno8
Bratislavapolooblačno12
Bruselveľká oblačnosť9
Budapešťpolooblačno12
Bukurešťjasno10
Frankfurtoblačno9
Helsinkidážď so snehom4
Istanbuljasno14
Kodaňoblačno8
Kyjevdážď so snehom1
Lisabonoblačno14
Londýndážď8
Madridoblačno10
Milánodážď9
Moskvajasno-1
Oslo dážď so snehom
Paríždážď8
Prahaoblačno4
Rímoblačno15
Sofiapolooblačno9
Štokholmdážď6
Varšavazamračené7
Viedeňpolooblačno12
Záhrebpolojasno12
Ženevaoblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.