CZK1,229 Sk
  Štvrtok  23.Novembra 2000

Favoritky dosiahli na finále

České tenistky vo Fed cupe skončili

Odvážne myšlienky na postup do finále Fed cupu české tenistky v Las Vegas nepremenili na skutočnosť. V súboji so Španielskom sa rozhodlo v dvojhrách. Najskôr potrápila 17-ročná Bedáňová o 11 rokov staršiu Sanchezovú-Vicariovú, ale podľahla po setoch 7:5, 4:6, 3:6. Potom Hrdličková naháňala strach Martinezovej a aj tu rozhodla väčšia skúsenosť Španielky, ktorá vyhrala 7:6, 6:7, 6:4. „Až ku koncu zápasu som hrala podľa svojich predstáv, ale ľahké to nebolo,“ povedala Sanchezová-Vicariová. „Bola som mimo, vyzeralo to zle a jediné, čo mi zostalo, bola bojovnosť,“ oznámila po vyše 2,5-hodinovom „boji stratených podaní“ Martinezová, ktorá v treťom sete prehrávala 0:3 a 2:4. Češky si čiastočne napravili chuť vo štvorhre. Hrdličková s Bedáňovou síce prvý set s párom Sernaová/Ruanová-Pascualová prehrali 1:6, ale nakoniec dokázali získať čestný bod po víťazných setoch 6:3, 7:6. Favoritky teda postúpili do finále.