Hospodársky denník
USD50,344 Sk
EUR42,541 Sk
CHF28,01 Sk
CZK1,229 Sk
  Štvrtok  23.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Nedôstojné Ľ. Haracha

Reakcia ministra hospodárstva SR Ľubomíra Haracha na článok Ako prísť o investíciu za 623 miliónov Sk? z 30. októbra má dátum 15. novembra, ale v poštovom priečinku sa objavila až včera. Vo svojom stanovisku, ku ktorému ho vyzval šéfredaktor Hd ako zakladateľa SPP, š. p., uvádza:

„Konatelia spoločnosti Naftoprojekt, spol. s r. o., v zmysle zákona č. 328/1991 Zb. o konkurze a vyrovnaní v znení neskorších predpisov požiadali príslušný súd o vyhlásenie konkurzu na spoločnosť samu. Konatelia takto konali, pretože spoločnosť bola predĺžená, čiže v zmysle zákona o konkurze a vyrovnaní bola v úpadku.

Najvyšší súd SR rozhodol v odvolacom konaní o vyhlásení konkurzu.

O zaradení konkrétnej stavby do konkurznej podstaty rozhoduje príslušný súd, čo v prípade Optokáblovej magistrály STG SPP, š. p., ešte nebolo vykonané. Slovenský plynárenský priemysel, š. p., Bratislava vzhľadom na túto stavbu vyvíja v súčasnosti právne kroky smerujúce k vyčleneniu tejto stavby z konkurznej podstaty.

Pretože v rámci tohto procesu je vedených niekoľko súdnych konaní, ako aj šetrení orgánov činných v trestnom konaní, nie je vhodné sa k čiastkovým výsledkom týchto konaní vyjadrovať takýmto spôsobom.

Vážený pán predseda predstavenstva, verím, že Slovenský plynárenský priemysel, š. p., v zmysle platných právnych predpisov vykoná všetky potrebné kroky k zabráneniu negatívnych dosahov vyplývajúcich z konkurzu spoločnosti Naftoprojekt, spol. s r. o., Poprad.“

***

Šéfredaktor Hd považuje toto stanovisko prinajmenej za nedôstojné člena vlády SR. Po prvé: minister hospodárstva SR Ľ. Harach nevzal do úvahy fakt, že to boli konatelia za SPP, ktorí dali návrh na vyhlásenie konkurzu, po druhé: nevyjadruje sa k podstatnej záležitosti, prečo vôbec SPP dalo tento návrh, keď bolo zrejmé, že vyhlásením konkurzu bude poškodený š. p. SPP (z neznalosti stavu vecí?, z neodbornosti? alebo úmyselne?), po tretie: Naftoprojekt podľa dostupných informácií nemohol byť v predĺžení, po štvrté: po vyhlásení konkurzu 28. 4. t. r. „spadlo“ nedokončené dielo Optokáblová magistrála STG, na ktorej bolo celkovo zo strany SPP, š. p., preinvestovaných asi 610 miliónov Sk, do konkurznej podstaty, po piate: celá záležitosť sa vyvíja už vyše dvoch rokov... So zreteľom na tieto a iné nateraz nepublikované fakty šéfredaktor Hd verejne vyzýva ministra hospodárstva SR Ľ. Haracha o urýchlené prehodnotenie svojho stanoviska, a zároveň postupuje celú záležitosť v zmysle platného znenia tlačového zákona predsedovi vlády SR M. Dzurindovi. Predsa len ide o reálnu možnosť premrhania prinajmenej 610 miliónov korún konaním š. p. SPP... a hanebný prístup k ľuďom práce.

počasie

n Dnes bude zrána a predpoludním v nižších polohách ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Cez deň od západu polojasno, miestami ešte oblačno. Najvyššia denná teplota 10 až 15, na miestach s dlhšie trvajúcou hmlou alebo nízkou oblačnosťou chladnejšie. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 6 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5 m/s, na juhozápade popoludní postupne zosilnie na 4 až 8 m/s. V piatok bude polooblačno až oblačno, v nižších polohách sa miestami bude vytvárať hmla alebo nízka oblačnosť. V sobotu bude prevažovať oblačné počasie a miestami sa vyskytne dážď. Najnižšia nočná teplota 7 až 3, v piatok v údoliach pri nočnom vyjasnení okolo 0, najvyššia denná teplota v piatok 10 až 15, v sobotu 8 až 12 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 7.10 a zapadne o 16.06 hod.

Amsterdamdážď7
Aténypolooblačno17
Belehradoblačno14
Berlínoblačno8
Bratislavapolooblačno12
Bruselveľká oblačnosť9
Budapešťpolooblačno12
Bukurešťjasno10
Frankfurtoblačno9
Helsinkidážď so snehom4
Istanbuljasno14
Kodaňoblačno8
Kyjevdážď so snehom1
Lisabonoblačno14
Londýndážď8
Madridoblačno10
Milánodážď9
Moskvajasno-1
Oslo dážď so snehom
Paríždážď8
Prahaoblačno4
Rímoblačno15
Sofiapolooblačno9
Štokholmdážď6
Varšavazamračené7
Viedeňpolooblačno12
Záhrebpolojasno12
Ženevaoblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.