CZK1,245 Sk
  Pondelok  27.Novembra 2000

Dominovali najmä domáci

Ivan Bátory v úvodných pretekoch SP desiaty

V úvodných pretekoch svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Beitostölene sa najviac darilo domácim nórskym pretekárom. Medzi svetovou špičkou sa presadil i náš Ivan Bátory, ktorý v pretekoch mužov na 15 kilometrov klasickou technikou obsadil výborné 10. miesto so stratou 32,5 sekundy na víťazného Nóra Odd-Björna Hjelmesetha (36:54,10 min). Druhý náš reprezentant Martin Bajčičák skončil na 64. priečke. Domáci pretekári dokonale potvrdili svoju dominanciu, keď obsadili prvých sedem miest vo výsledkovej listine a do prvej desiatky sa okrem Bátoryho vtesnal už iba Estónec Jaak Mae. „Vlani som na úvodných pretekoch sezóny v Kirune skončil tretí, teraz sa mi podarilo skončiť na desiatej priečke, s čím som spokojný. Trať bola nesmierne rýchla, hlavne domáci lyžiari nasadili veľmi ostré tempo a výsledné časy boli veľmi kvalitné. Teším sa, že spolu s Estóncom Maem sa mi jedinému podarilo vkliniť medzi nórsku enklávu. Hlavným cieľom v tejto sezóne je čo najviac bodovať a pripraviť sa na MS v Lahti,“ povedal I. Bátory. Na 10 km trati žien takisto klasickou technikou zvíťazila v čase 26:30,2 min. domáca lyžiarka Bente Skari-Martinsenová so 40 s náskokom pred Fínkou Varisovou. Jediná slovenská pretekárka na štarte Jaroslava Bukvajová obsadila 58. miesto so stratou 3:38,4 na víťazku a v súťaži štafiet išla v zmiešanom tíme, ktorý skončil na 16. mieste. Muži štafetu neabsolvovali.