Hospodársky denník
USD49,937 Sk
EUR43,438 Sk
CHF28,426 Sk
CZK1,254 Sk
  Pondelok  6.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Bush s náskokom, rozhodnuté stále nie je

Američania zajtra vo voľbách rozhodnú, kto bude ich 43. prezidentom

Kto to teda zajtra vyhrá, Bush jr. alebo Gore? Posledn. . .

Klaniame sa zlatému teľaťu?

Šéfredaktor Hd P. Kasalovský oslovil tromi otázkami v závere októbra 22 osobností z hospodárstva. Dnes uverejňujeme odpovede riaditeľa pre predaj Auto Škoda Slovensko Š. . .

Rešpektovanie vlastných priorít

Blokády sú obranou Viedne pred absenciou pádnych argumentov

Aj posledné tri voľné hraničné priechody medzi Českou republikou a Rakúskom sa po víkende stali nepr. . .

Katom, či šerifom ... ?

Peter Kasalovský

Bolo by prezieravé, keby naši politici povinne preukázali pred vstupom do parlamentných a iných volieb a na štátnu funkciu nielen svoju bezúhonnosť, ale. . .

Dva roky som príliš krotký...

Pod týmto titulkom uverejníme v stredu rozhovor s predsedom HZDS V. Mečiarom. Sprostredkuje aj jeho názory na seba samého - sebareflexiu, na vládnutie a jeho výsledky. . .

Prisľúbili, že cukru budeme mať dosť

Slovenské cukrovarníctvo sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhne trendu západnej Európy. Viacerí zainteresovaní hovoria, že u nás budú o niekoľko rokov možno . . .

Právo áno, a čo zodpovednosť?

Nevyplatené dotácie hrozbou nad dodávkami tepla

„V tohtoročnom štátnom rozpočte sa vyčlenilo na dotácie za teplo 200 mil. Sk. Táto suma by mala postačovať, lebo dr. . .

Nižšie rezervy

Bankový sektor vykázal k 31. októbru devízové rezervy 5,3255 mld. USD. V porovnaní s predchádzajúcou úrovňou klesol objem rezerv o 234,2 mil. USD. Devízové aktíva NBS sa znížili o 6. . .

Maďarský deficit

Deficit maďarského bežného účtu dosiahol v septembri podľa predbežných údajov 340 mil. EUR, oproti augustovému prebytku vo výške 176 mil. EUR. Za prvých osem mesiacov dosiahol def. . .

Prebytok Ruska

Rozpočtový prebytok Ruska vzrástol v októbri na 2,8 % z HDP, čo je 18,1 mld. rubľov (651 mil. USD) - v septembri 0,9 % z HDP (197 mil. USD) - pri príjmoch 96,8 mld. a výdavkoch 7. . .

Rast objednávok

Objem priemyselných objednávok v Taliansku sa v auguste podľa sezónne prepočítaných údajov zvýšil o 7 % oproti predošlému mesiacu, keď bol vývoj opačný a objem objednávok klesol . . .

Opäť dumping?

Na podnet domácich oceliarní spustila kanadská vláda proces vyšetrovania údajných dumpingových praktík pri dovoze ocele - importéri z Lotyšska, Moldavska, Poľska, Ukrajiny, ale aj . . .

. . .

počasie

Dnes bude zrána a predpoludním v nižších polohách stredného a východného Slovenska miestami hmla alebo zamračené oblačnosťou z hmly. Cez deň polojasno až oblačno, večer na západe ďalšie pribúdanie oblačnosti a neskôr v tejto časti územia ojedinele slabé zrážky. Najvyššia denná teplota 8 až 12, na juhozápade miestami 14 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 2 stupne. Vietor 3 až 6, na juhozápade 6 až 10, v nárazoch okolo 20 m/s. Na horách víchrica.V utorok od západu postupne zamračené a dážď, od 1800 m sneženie. V stredu prechod k premenlivej oblačnosti a miestami prehánky, od 1600 m snehové. Na východe spočiatku zamračené a dážď. Najnižšia nočná teplota 9 až 5, najvyššia denná teplota 10 až 15 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.48 a zapadne o 16.22 hod.

Amsterdamdážď9
Atényprehánky18
Belehradoblačno16
Berlínzamračené12
Bratislavaoblačno13
Bruseldážď11
Budapešťpolooblačno13
Bukurešťdážď13
Frankfurtdážď11
Helsinkipolojasno9
Istanbulprehánky18
Kodaňzamračené12
Kyjev dážď10
Lisabonprehánky17
Londýndážď11
Madridprehánky13
Milánodážď13
Moskvazamračené6
Oslooblačno9
Paríždážď12
Prahazamračené11
Rímdážď16
Sofiadážď12
Štokholmpolojasno11
Varšavapolojasno12
Viedeňoblačno13
Záhrebzamračené15
Ženevadážď10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.