Hospodársky denník
USD49,937 Sk
EUR43,438 Sk
CHF28,426 Sk
CZK1,254 Sk
  Pondelok  6.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Katom, či šerifom ... ?

Peter Kasalovský

Bolo by prezieravé, keby naši politici povinne preukázali pred vstupom do parlamentných a iných volieb a na štátnu funkciu nielen svoju bezúhonnosť, ale aj . . .

Dva roky som príliš krotký...

Pod týmto titulkom uverejníme v stredu rozhovor s predsedom HZDS V. Mečiarom. Sprostredkuje aj jeho názory na seba samého - sebareflexiu, na vládnutie a jeho výsledky,. . .

Prisľúbili, že cukru budeme mať dosť

Slovenské cukrovarníctvo sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhne trendu západnej Európy. Viacerí zainteresovaní hovoria, že u nás budú o niekoľko rokov možno l. . .

Klaniame sa zlatému teľaťu?

Šéfredaktor Hd P. Kasalovský oslovil tromi otázkami v závere októbra 22 osobností z hospodárstva. Dnes uverejňujeme odpovede riaditeľa pre predaj Auto Škoda Slovensko Št. . .

Právo áno, a čo zodpovednosť?

Nevyplatené dotácie hrozbou nad dodávkami tepla

„V tohtoročnom štátnom rozpočte sa vyčlenilo na dotácie za teplo 200 mil. Sk. Táto suma by mala postačovať, lebo drv. . .

Nižšie rezervy

Bankový sektor vykázal k 31. októbru devízové rezervy 5,3255 mld. USD. V porovnaní s predchádzajúcou úrovňou klesol objem rezerv o 234,2 mil. USD. Devízové aktíva NBS sa znížili o 69. . .

Maďarský deficit

Deficit maďarského bežného účtu dosiahol v septembri podľa predbežných údajov 340 mil. EUR, oproti augustovému prebytku vo výške 176 mil. EUR. Za prvých osem mesiacov dosiahol defi. . .

Prebytok Ruska

Rozpočtový prebytok Ruska vzrástol v októbri na 2,8 % z HDP, čo je 18,1 mld. rubľov (651 mil. USD) - v septembri 0,9 % z HDP (197 mil. USD) - pri príjmoch 96,8 mld. a výdavkoch 78,8. . .

Rast objednávok

Objem priemyselných objednávok v Taliansku sa v auguste podľa sezónne prepočítaných údajov zvýšil o 7 % oproti predošlému mesiacu, keď bol vývoj opačný a objem objednávok klesol o 5. . .

Opäť dumping?

Na podnet domácich oceliarní spustila kanadská vláda proces vyšetrovania údajných dumpingových praktík pri dovoze ocele - importéri z Lotyšska, Moldavska, Poľska, Ukrajiny, ale aj I. . .

Na chudobu si zvykáme

Národná stratégia rozvoja

Chudoba na Slovensku sa stáva očividnou, pretrvávajúcou a postihuje čoraz viac obyvateľov. Chudobní z hľadiska podmienok predstavujú 13,4 pe. . .

Hospodársky obraz Slovenska

Sme 59. najslobodnejšou krajinou na svete

Spomedzi 155 krajín sveta je Slovenská republika 59. hospodársky najslobodnejšou krajinou a vyslúžila si tak status. . .

Predĺžiť väzbu môže súd

Poslanci schválili novelu Trestného poriadku

Iba niekoľko hodín rokoval parlament o novele Trestného poriadku, v ktorej schválil možnosť predĺženia väzby až na päť roko. . .

Kým sa nepresťahujú...

Úrad prináša kompetencie i povinnosti

Vo štvrtok sme uverejnili článok o zriadení Úradu pre finančný trh, ktorého predsedom je Jozef Makúch. Úrad už v prvej etape preberá. . .

O dlhopisoch

Ústredné daňové riaditeľstvo SR v Banskej Bystrici vydalo doteraz 78 potvrdení o použití dlhopisu Fondu národného majetku SR na čiastočnú alebo úplnú úhradu daňových nedoplatkov. . .

Pokles tržieb

Výskumný ústav jadrových elektrární, a. s., Trnava dosiahol za 9 mesiacov tohto roka zisk 77,868 milióna Sk, čo je oproti rovnakému obdobiu minulého roka pokles o 120,78 milióna. . .

Odbyt klesol

Predaj pohonných látok spoločností združených v Slovenskej asociácii petrolejárskeho priemyslu a obchodu (Sappo) klesol v prvých 3 štvrťrokoch v medziročnom porovnaní o 10,54 %. . . .

Politika zisku

Hrubý zisk lízingovej skupiny B.O.F. dosiahol za 9 mesiacov tohto roka 66,382 milióna Sk. Spoločnosť uzatvorila 2565 zmlúv v hodnote 1,513 miliardy Sk (v obstarávacích cenách, bez . . .

Hlavne mladí

O spotrebiteľský úver od Home Credit Slovakia žiadajú hlavne zákazníci vo veku od 25 do 35 rokov, a to prevažne na bielu techniku (24,2 %) a čiernu techniku (21,9 %). Za prvých deväť. . .

ŽOS prijíma

Oživenie výroby a vytváranie nových pracovných príležitostí ocenil minister práce, sociálnych vecí a rodiny P. Magvaši počas návštevy vo zvolenských Železničných opravovaniach a st. . .

AMAVET 2000

Minister školstva M. Ftáčnik v prítomnosti prezidenta medzinárodnej organizácie Milset J.-C. Guiraudona otvoril v Bratislave 11. ročník festivalu vedy a techniky AMAVET 2000. Vysoká ú. . .

Budú meškať

V dôsledku rozsiahlych rekonštrukčných prác v Ťahanovskom tuneli sa v čase do 9. novembra uskutoční výluka jednej železničnej koľaje medzi stanicami Košice a Družstevná pri Hornáde. V. . .

Nebudeme bosí

Obchodná spoločnosť Refol Partizánske, ktorá sa koncentruje na obchod s obuvou, má po deviatich mesiacoch zisk 21,4 mil. Sk, čo predstavuje oproti porovnateľnému obdobiu minulého ro. . .

Strany a hnutia

HZDS - Na tlačovej konferencii v Trnave V. Mečiar uviedol, že zdravie prezidenta R. Schustera je dôležitejšie, ako jeho účasť na referende. Ak by však NR SR nerešpektovala. . .

Čo vyriešil snem SLK ?

Komentuje Ľudmila Koníková

V centre pozornosti bola legislatíva. Nič proti tomu, naše zdravotníctvo potrebuje jasnú reč a presné pravidlá, z radov odborníkov sa už dlhší. . .

Hry so zemiakmi

Poznámka Vladimíra Turanského

Vysokú úrodu zemiakov v regióne Orava zneužívajú priekupníci, ktorí ponúkajú za jeden kilogram iba 4 Sk. Je to minimálne o 2,50 Sk menej než tohto. . .

Koaličný princíp zákonov?

Komentuje Peter Višváder

Ministerka financií B. Schmögnerová si právom vyslúžila kritiku poslancov NR SR za to, že novela práve prerokúvaného zákona o daniach z príjmo. . .

Elektronické obchodovanie

Konzultačné spoločnosti na slovenský trh

Výnosy spoločnosti ibcs Slovakia dosiahli v minulom roku 51 mil. Sk a na rok 2000 plánujú výnosy vo výške 65 mil. Sk. Spoločno. . .

Ďalší strojári pred úpadkom

Návrh na konkurz z obavy, že prídu o vložené investície

Zápas o prežitie strojárskej firmy Vihorlat Snina, ktorá celý tento rok dokáže existovať vďaka mimoriadnemu. . .

Najúspornejšia chladnička

Predaj výrazne prevýšil minulý rok

Spoločnosť Electrolux, najväčší svetový výrobca domácich spotrebičov, profesionálnej techniky, záhradníckej a lesnej techniky dos. . .

Hľadať nový štýl obliekania

Následky povodní v Taliansku vplývajú na výrobu

Slovensko-talianska spoločnosť Svik Svidník patrí do turínskej skupiny GFT, ktorá sa prezentuje výrobkami značkovej p. . .

Preukazy ZŤP a ZŤP-S

Vplyv na daňovú povinnosť

Pri zdaňovaní príjmov fyzických osôb (ďalej „daňovníci“) sa formou nezdaniteľnej časti základu dane zohľadňuje aj ich invalidita. Výška tejto sum. . .

Nie všetky BIOpotraviny sú naozaj BIO

Firmy, ktoré neprávom takto označujú svoje výrobky, možno žalovať

V Slovenskej republike sa ekologické poľnohospodárstvo rozvíja od roku 1991. Má vlastný. . .

Z vlastných zdrojov i úverov

Päťnásobný nárast počtu zamestnancov

Spoločnosť ROSS – OZKN KC, ktorú založili v Kráľovskom Chlmci za pomoci prešovskej OZKN, za päť rokov svojej existencie dosia. . .

Neefektívnu výrobu netreba zachraňovať

Čím skôr stratí štát vplyv na priame riadenie spoločností, tým lepšie

Štátnym tajomníkom na ministerstvehospodárstva je JUDr. Ján Sabol(1963). Je len málo. . .

Podnikatelia, pozor!

Termínovník povinností na tento týždeň

Do výplatného termínu úhrada

- poistného (zdravotného, nemocenského a dôchodkového) a príspevkov na poistenie v nezamestnanosti zra. . .

Zo Zbierky zákonov SR

Aj dnes pokračujeme v pravidelnom uverejňovaní prehľadu právnych noriem, ktoré boli v uplynulom týždni vyhlásené v Zbierke zákonov SR.

Oznámenie MZV SR č. 344/2000 Z. z. . . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 2. 11. 2000: Bratislava 99,56,. . .

Rádio Slovensko

0.00 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

8.30 Fíha! Pásmo o tvorbe Roberta Fulghuma

9.00 Referendová kampaň - okrúhly stôl

11.00 Štúdio Kontakt

12.00 Rádiožurnál

12.. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Renáta

v utorok René

V Českej republike

dnes Liběna

v utorok Saskie. . .

Pondelok 6. novembra

STV 1

*18.00*Kráľ dobytka. Brazílsky seriál

*19.00*Ekonomika Slovenska. Mesačník

*19.15*Keno 10

*19.30*Noviny STV. . .

. . .

počasie

Dnes bude zrána a predpoludním v nižších polohách stredného a východného Slovenska miestami hmla alebo zamračené oblačnosťou z hmly. Cez deň polojasno až oblačno, večer na západe ďalšie pribúdanie oblačnosti a neskôr v tejto časti územia ojedinele slabé zrážky. Najvyššia denná teplota 8 až 12, na juhozápade miestami 14 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 2 stupne. Vietor 3 až 6, na juhozápade 6 až 10, v nárazoch okolo 20 m/s. Na horách víchrica.V utorok od západu postupne zamračené a dážď, od 1800 m sneženie. V stredu prechod k premenlivej oblačnosti a miestami prehánky, od 1600 m snehové. Na východe spočiatku zamračené a dážď. Najnižšia nočná teplota 9 až 5, najvyššia denná teplota 10 až 15 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.48 a zapadne o 16.22 hod.

Amsterdamdážď9
Atényprehánky18
Belehradoblačno16
Berlínzamračené12
Bratislavaoblačno13
Bruseldážď11
Budapešťpolooblačno13
Bukurešťdážď13
Frankfurtdážď11
Helsinkipolojasno9
Istanbulprehánky18
Kodaňzamračené12
Kyjev dážď10
Lisabonprehánky17
Londýndážď11
Madridprehánky13
Milánodážď13
Moskvazamračené6
Oslooblačno9
Paríždážď12
Prahazamračené11
Rímdážď16
Sofiadážď12
Štokholmpolojasno11
Varšavapolojasno12
Viedeňoblačno13
Záhrebzamračené15
Ženevadážď10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.