Hospodársky denník
USD50,104 Sk
EUR43,237 Sk
CHF28,396 Sk
CZK1,247 Sk
  Streda  8.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Dva roky som príliš krotký...

Exkluzívne interview Vladimíra Mečiara pre Hd

V piatok 3. novembra som bol po šiestich rokoch jednu hodinu zoči-voči Vladimírovi Mečiarovi. Najmedializovanejšia osobno. . .

Strmý pád novej ekonomiky

Dôkladné oholenie malých investorov na high-tech burzách

Po rokoch eufórie a kapitálových bakchanálií praskla v marci bublina tzv. novej ekonomiky. Index technologickýc. . .

Nerovné vzťahy, nadradený štát

Čo najviac prekáža podnikateľom na dani z pridanej hodnoty?

„Dá sa pochopiť, že pri príprave zákona o DPH bola snaha eliminovať postupy podvodníkov a špekulantov, . . .

Hd v novembri 2000

Adresne je dodávaných 6200 výtlačkov. V stánkoch sa predá 2100 výtlačkov Hd. Prostredníctvom internetu má denne takmer 4000 otvorení. Celkový náklad je nad 13 000 výtlačkov.. . .

Dobrá správa z Kalifornie

Prezident Združenia priateľov Slovenska prof. Henry M. Siegel informoval Hd o tom, že spoločnosť Palo Alto Software z Kalifornie ponúkne všetkým účastníkom súťaže podnika. . .

Nie poistné, ale povinné platby

Nelogické odvody do fondov majú svoju jasnú „logiku“...

Prečo je náš systém platenia poistného na zdravotné poistenie, nemocenské poistenie, dôchodkové zabezpečen. . .

Silnejúca loby

„Po dlhom boji nášho ministerstva sa v pondelok konečne podarilo distribuovať návrh zákona o odpadoch do vlády, termín jeho účinnosti by mal byť najneskôr 1. marca 2001,“ povedal vč. . .

Americké hlasovanie: nádej, ale aj obavy

Už tradične ako prví začali včera o budúcom prezidentovi USA hlasovať obyvatelia mesta Dixville Notch, nachádzajúceho sa v štáte New Hampshire a vzdialené. . .

Pritvrdia kritériá

Český mimoburzový trh RM-S bude musieť od začiatku júla 2001 vyradiť z obchodovania viac ako 700 akcií zo súčasných 1364 emisií cenných papierov. Novela zákona o cenných papiero. . .

Strojárstvo ožíva

„ Napriek niektorým regionálnym problémom zaznamenáva strojárstvo ako celok pozitívny vývoj, veď rast objemu tržieb z priemyselnej činnosti udržiava trend naštartovaný už v ro. . .

Zvýšili zisk

Ropný koncern BP Amoco dosiahol v treťom štvrťroku tohto roka takmer dvojnásobné zvýšenie zisku. Jeho zisk v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vzrástol o 93 % na 3,8 mld. U. . .

Vyšší rating SR

Renomovaná ratingová agentúra Moody´s Investors Service včera oznámila, že zmenila výhľad ratingového ohodnotenia záväzkov SR zo stabilného na pozitívny.

(Podrobnejšie na str. . . .

Ľudský potenciál

Podľa správy Global Competitiveness Report, posudzujúcej mieru konkurencieschopnosti na základe ekonomickej úrovne, inštitucionálneho prostredia a kvality ľudských zdrojov, sa . . .

Dánsky obrat

Objem dánskej priemyselnej výroby v septembri podľa sezónne prepočítaných údajov stúpol medziročne o 8 %. Obrat v priemysle medziročne vzrástol o 11,2 %, pričom nové objednávky sa z. . .

Pokles tempa

Rast priemyselnej výroby v Maďarsku dosiahol v októbri na medziročnej báze 16,7 percenta oproti predošlému mesiacu, keď tempo rastu výroby dosiahlo 21,8 percenta. V októbri minulého. . .

. . .

počasie

n Dnes bude premenlivá, na severe veľká oblačnosť. Miestami, najmä na severe, prehánky, od 1800 m snehové. Najvyššia denná teplota 9 až 14 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 7, na horách juhozápadný okolo 15 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 2 stupňov. Vo štvrtok a v piatok bude oblačno, občas sa oblačnosť zmenší až na polojasno. Miestami sa vyskytne slabý dážď alebo prehánky, v horských polohách od 1200 metrov očakávame snehové zrážky. Zrána sa bude na niektorých miestach tvoriť aj hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v piatok 6 až 2, najvyššia denná 8 až 12 stupňov, v piatok na severe okolo 6 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 6.51 a zapadne o 16.19 hod.

Amsterdamdážď7
Aténypolooblačno20
Belehradoblačno17
Berlínoblačno8
Bratislavaoblačno12
Bruseldážď7
Budapešťoblačno12
Bukurešťdážď13
Frankfurtdážď9
Helsinkidážď7
Istanbulpolooblačno22
Kodaňoblačno8
Kyjevdážď11
Lisabonjasno14
Londýndážď7
Madridjasno13
Milánozamračené12
Moskvajasno3
Oslodážď5
Paríždážď8
Prahaoblačno9
Rímpolooblačno19
Sofiaoblačno16
Štokholmdážď9
Varšavadážď10
Viedeňpolooblačno15
Záhreboblačno15
Ženevadážď7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.