Hospodársky denník
USD50,104 Sk
EUR43,237 Sk
CHF28,396 Sk
CZK1,247 Sk
  Streda  8.Novembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Hd v novembri 2000

Adresne je dodávaných 6200 výtlačkov. V stánkoch sa predá 2100 výtlačkov Hd. Prostredníctvom internetu má denne takmer 4000 otvorení. Celkový náklad je nad 13 000 výtlačkov.

. . .

Dobrá správa z Kalifornie

Prezident Združenia priateľov Slovenska prof. Henry M. Siegel informoval Hd o tom, že spoločnosť Palo Alto Software z Kalifornie ponúkne všetkým účastníkom súťaže podnikat. . .

Dva roky som príliš krotký...

Exkluzívne interview Vladimíra Mečiara pre Hd

V piatok 3. novembra som bol po šiestich rokoch jednu hodinu zoči-voči Vladimírovi Mečiarovi. Najmedializovanejšia osob. . .

Nie poistné, ale povinné platby

Nelogické odvody do fondov majú svoju jasnú „logiku“...

Prečo je náš systém platenia poistného na zdravotné poistenie, nemocenské poistenie, dôchodkové zabezpečeni. . .

Silnejúca loby

„Po dlhom boji nášho ministerstva sa v pondelok konečne podarilo distribuovať návrh zákona o odpadoch do vlády, termín jeho účinnosti by mal byť najneskôr 1. marca 2001,“ povedal vče. . .

Nerovné vzťahy, nadradený štát

Čo najviac prekáža podnikateľom na dani z pridanej hodnoty?

„Dá sa pochopiť, že pri príprave zákona o DPH bola snaha eliminovať postupy podvodníkov a špekulantov, a. . .

Pritvrdia kritériá

Český mimoburzový trh RM-S bude musieť od začiatku júla 2001 vyradiť z obchodovania viac ako 700 akcií zo súčasných 1364 emisií cenných papierov. Novela zákona o cenných papieroc. . .

Strojárstvo ožíva

„ Napriek niektorým regionálnym problémom zaznamenáva strojárstvo ako celok pozitívny vývoj, veď rast objemu tržieb z priemyselnej činnosti udržiava trend naštartovaný už v roku . . .

Zvýšili zisk

Ropný koncern BP Amoco dosiahol v treťom štvrťroku tohto roka takmer dvojnásobné zvýšenie zisku. Jeho zisk v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vzrástol o 93 % na 3,8 mld. USD.. . .

Ľudský potenciál

Podľa správy Global Competitiveness Report, posudzujúcej mieru konkurencieschopnosti na základe ekonomickej úrovne, inštitucionálneho prostredia a kvality ľudských zdrojov, sa v. . .

Dánsky obrat

Objem dánskej priemyselnej výroby v septembri podľa sezónne prepočítaných údajov stúpol medziročne o 8 %. Obrat v priemysle medziročne vzrástol o 11,2 %, pričom nové objednávky sa zv. . .

Pokles tempa

Rast priemyselnej výroby v Maďarsku dosiahol v októbri na medziročnej báze 16,7 percenta oproti predošlému mesiacu, keď tempo rastu výroby dosiahlo 21,8 percenta. V októbri minulého . . .

Stavebné výkony

Inžinierske stavby (IS), a. s., Košice dosiahli za prvých deväť mesiacov tohto roka hrubý zisk 11 mil. Sk. IS realizovali zo toto obdobie vlastné stavebné výkony vo výške 769 mi. . .

Možnosti štúdia

Najaktuálnejšie informácie o možnostiach štúdia doma i v zahraničí ponúkne 4. ročník veľtrhu pomaturitného vzdelávania Akadémia 2000 a 2. ročník veľtrhu vzdelávania, práce a cest. . .

Viac mobilov

Celkový počet aktivovaných zákazníkov v oboch mobilných sieťach na Slovensku sa postupne blíži k celkovému počtu hlavných telefónnych staníc(1,68 mil. ľudí), ktoré eviduje monopolný . . .

Park v Liptove

Priemyselný park, ktorý bude prvý svojho druhu v regióne Liptova, plánujú vybudovať v blízkosti L. Mikuláša tamojší podnikatelia v spolupráci so štátnou správou a samosprávou. Zá. . .

Stavba potrubia

Včera odovzdali Západoslovenské vodárne a kanalizácie prvú etapu stavby prívodného potrubia Nové Zámky - Vráble - Zlaté Moravce. Predpokladaný investičný náklad celej stavby preds. . .

Obchod majú skončiť na jar

Kto získa výrobňu cyklohexanónu z Chemka?

Vážny záujem o kúpu výrobnej jednotky cyklohexanónu a. s. Chemko Strážske prejavili doteraz štyri spoločnosti, s ktorými v . . .

Rozvoj životných poistiek

Podiel Slovenskej poisťovne na trhu klesol

Predpísané poistné poisťovní združených v Slovenskej asociácii poisťovní (SAP) dosiahlo na konci septembra 21,05 mld. Sk, z . . .

Nadplán plechu

Studená valcovňa spoločnosti Steel Košice vyrobila v októbri 135 760 ton materiálu, pričom plánovaný objem výroby na tento mesiac predstavoval 133 800 ton. Za 10 mesiacov tohto rok. . .

Nový most

V obci Beniakovce v okrese Košice-okolie včera odovzdali do užívania most cez rieku Torysa, ktorý výrazne zlepší možnosti zásobovania obyvateľstva. Náklady na výstavbu nového mosta dos. . .

Iba sa ukrývajú

Predseda Združenia miest a obcí Slovenska M. Sýkora sa domnieva, že z reformy verejnej správy sa stáva „čarovná formulka“, za ktorú sa všetci skrývajú. Šéf ZMOS stále verí, že sa . . .

Ofsetové programy bodujú

Výhodné obchody pre slovenské firmy

„"Ide o projekt, ktorý je viazaný na vládne obstarávanie digitálno-rádiotelekomunikačnej techniky pre ministerstvo vnútra v hodnote . . .

Rozhodne vláda?

Definitívnu odpoveď na otázku výhodnosti dostavby 3. a 4. bloku Jadrovej elektrárne v Mochovciach musí dať technicko-ekonomická štúdia, ktorej vypracovanie by mala zadať vláda SR.. . .

„Seriózni a silní“ partneri

Objavili sa noví záujemcovia o IRB

Dve silné medzinárodné finančné inštitúcie sa v predĺženom termíne prihlásili do tendra o privatizáciu majoritného podielu IRB, a.. . .

Zelená pre vstup MOL-u

Skončené upisovanie akcií Slovnaftu

Včera o 13.00 hod. sa skončil termín na upísanie 4 156 276 nových akcií spoločnosti Slovnaft, a. s., Bratislava. Završuje sa tým prvá . . .

Znížený správny fond SP

Úspora nevyrieši problém insolventnosti

Správna rada Sociálnej poisťovne (SP) na svojom včerajšom zasadnutí schválila zníženie rozpočtu v správnom fonde z plánovaných 2,. . .

Bez práce

Prvých 150 z celkového počtu 427 zamestnancov sninského Jasu Elmont, s. r. o., príde od 1. januára 2001 o prácu. Oznámenie o prepúšťaní bolo OÚP v Snine doručené 28. 9. Dôvodom prepúšť. . .

Magvašiho téma

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny P. Magvaši sa stretne v piatok o 16. hod. v hoteli Mladosť vo Svite s členmi Hospodárskeho klubu (NEF) Poprad-Tatry. Diskusnou témou je re. . .

Efekty pri skoršom vstupe

Komentuje Vladimír Turanský

Ministerstvo pôdohospodárstva bolo prvým rezortom, ktorý vypracoval komplexný pohľad na budúci možný vstup SR do EÚ vrátane dosahov tohto. . .

Naše banky bez záujmu

Na Myjave obnovili výrobu domových armatúr

Po prevzatí a sfunkčnení majetku získaného kúpou od správcu konkurznej podstaty Slovenskej armatúrky Myjava obnovila včera spolo. . .

Ekologické palivo z pilín

V Kysuckom Lieskovci závod na výrobu peliet

Biomasa je v SR popri vodnej energii najvýznamnejším obnoviteľným zdrojom energie. Využiteľný potenciál lesnej biomasy . . .

Rozhodne kvalita služieb

Desať rokov Kooperatívy v SR

Zisk okolo 55 mil. Sk predpokladá dosiahnuť v roku 2000 poisťovňa Kooperatíva, a. s., ktorá si v týchto dňoch pripomína 10-ročné výročie. V. . .

Čo dokazuje Printing 2000?

V Inchebe sa včera začal veľtrhový týždeň

Včera sa vo Výstavnom a kongresovom centre Incheba Bratislava začal výstavný týždeň. Jubilejný 10. ročník Medzinárodnej výst. . .

Dohodnú sa?

Komentuje Peter Višváder

Novela zákona o súdnych poplatkoch má priniesť štátnemu rozpočtu 600 mil. korún, novela zákona o správnych poplatkoch okolo 400 mil. Sk. To sú konkrétne čí. . .

Nezahodiť šancu

Komentuje Robert Róm

Vývoj elektrotechnického priemyslu od roku 1995 signalizuje postupné oživenie, ktoré sa prejavuje v trendoch rastu základných ekonomických ukazovateľov. Tr. . .

Štát len berie, záväzky si neplní

Takáto ekonomická prax tlačí podnikateľov do záhuby

„Len za posledný rok evidujeme v nemocniciach pohľadávky vo výške okolo 50 mil. Sk. Máme kontrahované zmluv. . .

Rovnaké podmienky elixírom podnikania

Hovoríme s prezidentom AZZZ M. Ľachom

(Dokončenie zo 7. 11.)

Niektorí predstavitelia vlády, a nie nevýznamní, deklarujú, že už koncom roka, prípadne v . . .

Súkromná teplárenská spoločnosť

Trúfajú si uspieť aj v netypicky sťažených podmienkach

Tohtoročná vykurovacia sezóna je skúškou nielen pre nás občanov, ako spotrebiteľov tepla najmä z hľadi. . .

Malá firma, veľké výkony

Za osem rokov majú výborný výsledok - vyše 190 referencií

Keď sa mi na výstavisku v Brne dostali do ruky referencie o doterajšej činnosti malej firmy (dvadsať pracovník. . .

Grafobal vyrába 24 hodín denne

Za mesiac rekordné množstvo obalov z hladkej lepenky

Najväčší slovenský obalový a tlačiarenský producent Grafobal Skalica dosiahol za tri štvrte roka celkové vý. . .

EVA ako ekonomická pridaná hodnota (VI)

Moderné metódy merania a riadenia podnikovej úspešnosti a výkonnosti

V zásade sa rozlišujú štyri hlavné aplikácie ekonomickej pridanej hodnoty (EPH, resp. . .

Fórum pedagogiky

Na jún budúceho roku pripravuje Metodické centrum ako hlavný gestor v bratislavskom Parku kultúry a oddychu celoštátnu špecializovanú pedagogickú výstavu s medzinárodnou účasťou . . .

Kurzy, semináre

SMC Inštitút finančného vzdelávania organizuje tréningy:

MANAŽÉRSKE ROZHODOVANIE zameraný na zlepšenie techniky manažérskeho rozhodovania, ktorej cieľom sú produktívne a informo. . .

Zákonitosti nového prostredia

Seminár Stratégie nových a starých podnikateľských modelov

Poradensko-vzdelávacia firma Timan, s. r. o., v spolupráci s Inštitútom pre ekonomický rozvoj pri Rakús. . .

Appel Counselling opäť bodoval

Ťažiskom poradenskej práce informatika a telekomunikácie

Začiatkom októbra sa v rakúskej metropole uskutočnilo stretnutie členských krajín západoeurópskeho. . .

Ako sa stať víťazom

Vedomosti, silu vôle a cieľavedomosť musí človek ustavične rozvíjať, ak sa chce stať úspešný v osobnom i pracovnom živote. Životná prax a skúsenosti niektorých víťazov ukázali. . .

drobničky

l Autorskú výstavu Miriam Petráňovej si môžete prezrieť v bratislavskej galérii Café Parnas (Panská ulica).

l Cenné fotografické dokumenty zachytávajúce život po prvej svetovej vo. . .

Obrazy z vesmíru a kamene z hviezd

Dni japonskej kultúry na Slovensku nám viacerými aktivitami priblížili umenie z ďalekej krajiny vychádzajúceho slnka. Jednou z nich je spoločná výstava maliara . . .

Aj za cenu života

Jodie Simmsová je mimoriadne úspešnou reportérkou jacksonvillskej televíznej stanice a jej pozícia sa upevňuje zo dňa na deň najmä odvážnymi a nevšednými reportážami, vyvolávajú. . .

Výber pohlavia u embrya

Španielski lekári pomohli prvýkrát rodičom rozhodnúť sa pre pohlavie svojho dieťaťa, aby zabránili tomu, že ich vnuci ochorejú na hemofíliu (dedičná krvácavosť). K . . .

Srdce a práca v noci

Podľa talianskych vedcov z univerzity v Miláne práca v noci zvyšuje náchylnosť na srdcové choroby. Vedúci výskumu Raffaello Furlan zdôraznil, že ľudské srdce nie je s. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Bohumír

v štvrtok Teodor

V Českej republike

dnes Bohumír

v štvrtok Bohdan. . .

Uznanie nákladových položiek

Sú náklady imidžu podnikateľa považované za daňové výdavky? Podnikám ako fyzická osoba v oblasti marketingu, kde mám časté obchodné stretnutia a k tomu musím primer. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Tlak

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 6. 11. 2000: Bratislava . . .

Rádio Slovensko

00.00-05.00 Nočná pyramída

05.05 Dobré ráno

08.30 Mysliteľ z Kampy. O Janovi Werichovi

09.15 Hudobný medailón

09.30 Králikovci. Seriál

10.00 Referendo. . .

Streda 8. novembra

STV 1

*18.00*Kráľ dobytka. Brazílsky seriál

*19.00*Varím, varíš, varíme

*19.15*Keno 10

*19.30*Noviny STV

*20.00*V. . .

. . .

počasie

n Dnes bude premenlivá, na severe veľká oblačnosť. Miestami, najmä na severe, prehánky, od 1800 m snehové. Najvyššia denná teplota 9 až 14 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 7, na horách juhozápadný okolo 15 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 2 stupňov. Vo štvrtok a v piatok bude oblačno, občas sa oblačnosť zmenší až na polojasno. Miestami sa vyskytne slabý dážď alebo prehánky, v horských polohách od 1200 metrov očakávame snehové zrážky. Zrána sa bude na niektorých miestach tvoriť aj hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v piatok 6 až 2, najvyššia denná 8 až 12 stupňov, v piatok na severe okolo 6 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 6.51 a zapadne o 16.19 hod.

Amsterdamdážď7
Aténypolooblačno20
Belehradoblačno17
Berlínoblačno8
Bratislavaoblačno12
Bruseldážď7
Budapešťoblačno12
Bukurešťdážď13
Frankfurtdážď9
Helsinkidážď7
Istanbulpolooblačno22
Kodaňoblačno8
Kyjevdážď11
Lisabonjasno14
Londýndážď7
Madridjasno13
Milánozamračené12
Moskvajasno3
Oslodážď5
Paríždážď8
Prahaoblačno9
Rímpolooblačno19
Sofiaoblačno16
Štokholmdážď9
Varšavadážď10
Viedeňpolooblačno15
Záhreboblačno15
Ženevadážď7

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.