CZK1,242 Sk
  Utorok  12.Decembra 2000

Víťazom okrúhly milión

Po Svetovom pohári golfových dvojíc

Američania Tiger Woods a David Duval zvíťazili v 46. ročníku Svetového pohára dvojíc v golfe, ktorý sa uskutočnil v argentínskom Bella Vista. Pre USA vybojovali už 23. víťazstvo v tejto súťaži, keď za štyri dni absolvovali turnaj s výsledkom 34 rán pod par. S výkonom o tri údery horším skončili druhí domáci Cabrera a Romero, tretí Franco s Isasim z Paraguaja zahrali o 13 úderov viac.

Z 3-miliónovej dotácie súťaže, v ktorej štartovalo 24 najlepších svetových dvojíc, si víťazi rozdelili okrúhly milión dolárov. Až na 4. mieste skončil „neamerický“ účastník - Japonsko, najlepším európskym párom bolo Škótsko (Lawrie, Orr) na 5. mieste.

Jeden z víťazného dua USA, Tiger Woods, stále s veľkým náskokom vedie golfový rebríček, jeho partner sa posunul zo 4. na 3. miesto, druhý je Juhoafričan Ernie Els. Aktuálne poradie v rebríčku: 1. Woods (USA) 29,40, 2. Els (JAR) 11,69, 3. Duval 11,20, 4. Mickelson (oba USA) 11,07, 5. Westwood 9,46, 6. Montgomerie (oba V. Brit.) 8,34.