CZK1,242 Sk
  Streda  13.Decembra 2000

Najdlhšia séria strelca v NBA

Búrka v Chicagu odradila divákov

Udalosťou basketbalovej NBA bola prvá domáca prehra sezóny - s Minnesotou - tímu Filadelfie (91:96 po predĺžení). „Sixers“ nastúpili na zápas bez zraneného krídelníka Geigera a rozohrávača Snowa, ktorý sa musí podrobiť operácii zlomeného členka a mimo hry tak bude 6-8 týždňov. Hosťujúci Garnett nastrieľal dvojciferný počet bodov už v 231. zápase za sebou, čo je v súčasnosti najdlhšia séria v NBA.

Snehová búrka v Chicagu takmer spôsobila odloženie duelu s Phoenixom (80:86). Hoci oficiálne údaje hovorili o 20 962 divákoch, hala United Center s kapacitou 21 711 miest bola plná iba z jednej štvrtiny. „Najprv som bol rád, že vôbec niekto prišiel. Rozprávali sme sa o tom pred zápasom a počítali sme, že príde asi 1000 ľudí,“ povedal chicagský tréner Tim Floyd.

Šancu na vedenie v súťaži prepásol Utah Jazz v stretnutí so San Antoniom (83:91). Domáci rozohrávač Stockton zaznamenal 16 bodov a na prekonanie hranice 14 000 mu chýba už iba 9 bodov. Stocktonov spoluhráč Marshall odohral 400. zápas v NBA. Štvorzápasová víťazná séria Orlanda sa nečakane skončila na palubovke LA Clippers (80:92). Pre „Clips“ to bolo iba tretie víťazstvo z posledných 13 zápasov.