CHF28,751 Sk
CZK1,245 Sk
  Piatok  15.Decembra 2000

Šoky v podaní bieleho baletu

Futbalisti Realu Madrid, úradujúceho víťaza Ligy majstrov a finalistu nedávneho 39. ročníka Interkontinentálneho pohára šokovali fanúšikov v 1. kole Španielskeho pohára. Na ihrisku treťoligového Toleda prehrali 1:2. V zápase, ktorý možno ovplyvní už štruktúru budúcoročného kvalifikačného pavúka v ŠP, nastúpili hostia bez mladých hviezd R. Gonzalesa a brankára I. Casillasa, no nechýbali viacerí skúsení hráči ako F. Hierro, F. Morientes i I. Helguera. Šesťtisíc divákov sa na štadióne v Tolede nestačilo čudovať, keď ich miláčikovia viedli nad slávnym „bielym baletom“ už v 15. minúte 2:0, po góloch Izraelčana Gonzalesa a Cidonchu. Futbalisti z hlavného mesta odpovedali do prestávky, no jediný úspech Brazílčana Savia už šokujúcej prehre nezabránil. Vzhľadom na preplnený kalendár popredných španielskych klubov sa uvažuje o zavedení anglického a nemeckého systému do štruktúry kvalifikačného pavúka v domácom pohári. Ten by sa okrem nasadenia popredných tímov do súťaže až v neskorších kolách hral tradične na dva zápasy.