CZK1,244 Sk
  Pondelok  18.Decembra 2000

Body si nepripísala ani jedna

Stálica Forsbergová znova excelovala

Tretie kolo SP v biatlone, ktoré sa konalo v talianskej Antreselve, sa nieslo predovšetkým v znamení triumfov obhajkyne SP Švédky Forsbergovej, ktorá sa tromi víťazstvami v tomto kole znova prepracovala na vedúcu pozíciu vo Svetovom pohári. Medzi mužmi v stíhacích pretekoch v nedeľu dominoval Nór Björndalen a dostal sa na druhú pozícii v SP, ktorý stále vedie Francúz Poirée.

Z našich pretekárov sa ani jeden výraznejšie nepresadil. V sobotňajšom šprinte na 7,5 km najlepšie skončila M. Schwarzbacherová, a to až na 34. mieste. V nedeľu v stíhacích pretekoch znova ani jedna naša biatlonistka nebodovala do SP a najlepšia Murínová obsadila 33. priečku. Murínová sa však oproti šprintu posunula až o 15 priečok vpred (streľba 0-2-1-0), na 39. mieste skončila Schwarzbacherová, ktorá si pohoršila o päť priečok (1-1-1-1), 42. Mihoková si polepšila o 11 miest (1-0-0-1) a až 52. Kutlíková si pohoršila o dve miesta (1-1-1-3). Najbližšie kolo SP (štvrté) pokračuje tretieho januára v nemeckom Oberhofe.