CZK1,256 Sk
  Streda  27.Decembra 2000

Handzušov prvý hetrik

Predvianočné gólové hody našich hokejistov

Hokejová NHL odohrala 23. decembra 12 stretnutí, po ktorých nasledovala dvojdňová prestávka (24., 25. 12.). V nich sa predstavilo 11 našich hráčov, z ktorých sa strelecky presadili štyria. St. Louis Blues neprehralo už 11 zápasov v sérii, čo oslávil Handzuš tromi presnými zásahmi (5:2). Prvý hetrik vo svojej kariére dokončil slovenský center necelé tri minúty pred koncom stretnutia pri vlastnom oslabení. „Je to neuveriteľné. Všetko mi vyšlo tak, ako Demitrovi pri jeho hetriku v predchádzajúcom stretnutí s Rangers. V AHL som už raz strelil 4 góly v zápase, ale NHL je NHL,“ povedal šťastný Handzuš. Ďaleko od hetriku však nebol ani jeho spoluhráč Jochen Hecht, ktorý strelil dva góly a nastrelil žŕdku. Pavol Demitra ohrozil Heberta dvoma strelami. Buffalo Sabres zvíťazilo doma proti žralokom už v deviatom stretnutí v sérii (5:2). Nezadržateľné bolo najmä útočné duo Šatan - Dumont, ktoré sa postaralo o tri góly a dve asistencie. „Celé je to o poznaní, čo zakončovateľ potrebuje. Keď mám puk, tak viem, čo Dumont potrebuje a on vie, čo potrebujem ja,“ povedal dvojgólový Šatan, ktorý spoločne s Dumontom zaznamenali od času, keď ich tréner Ruff postavil do jedného útoku (14 zápasov), 16 gólov a 18 asistencii. Ani premiérový zásah obrancu NY Islanders Mezeia nezabránil divokej prehre ostrovanov na vlastnom ľade s nováčikom z Columbusu (5:7). Bondra strelil svoj 14. gól sezóny a prispel k víťazstvu Washingtonu nad Floridou (5:3). Obrovský prehľad potvrdil Oates, ktorý asistoval pri štyroch góloch Capitals. Švehla si vykoledoval desaťminútový osobný trest v prvej tretine a Zedník si odsedel dve minúty za hrubosť.

Výsledky: Rangers - Nashville 2:3 p. p., Philadelphia - Carolina 2:1 p. p., Ottawa - Chicago 2:3, Buffalo - San Jose 5:2, Boston - Detroit 1:2 p. p., Montreal - Toronto 2:5, Islanders - Columbus 5:7, Washington - Florida 5:3, Pittsburgh - Dallas 2:8, Tampa Bay - New Jersey 1:5, St. Louis - Anaheim 5:2, Colorado - Vancouver 3:2 p. p.