Hospodársky denník
USD47,085 Sk
EUR43,871 Sk
CHF28,759 Sk
CZK1,255 Sk
  Štvrtok  28.Decembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Získať aspoň jeden bod

Začína sa skokanský Turnaj štyroch mostíkov

Tradičnou generálkou pred MS v klasickom lyžovaní, najmä pre skokanov, je Turnaj štyroch mostíkov. Dnes táto vo svete vysoko uznávaná séria súťaží začne písať už 49. kapitolu. Prvá časť štvordielnych pretekov sa odohrá v Oberstdorfe (dnes je kvalifikácia na mostík K-115, zajtra hlavná súťaž). V posledný deň v roku 2000 sa predstavia skokani v Garmisch-Partenkirchene v rámci kvalifikácie a v novom roku pôjde hlavná súťaž. Tretia časť sa odohrá v Innsbrucku 3. a 4. januára. Posledný diel je na programe 5. a 6. januára v Bischofshofene.

Prvenstvo na turnaji obhajuje Rakúšan Widhölzl. Ale po primáte na tomto turnaji veľmi túži aj dvojnásobný majster sveta Nemec Martin Schmitt. „Nielen pre lukratívnu víťaznú trofej, ale hlavne preto, že som toto prestížne turné ešte nikdy nevyhral,“ vyhlásil nemecký skokan. Tentoraz turné ponúka pre víťazov jednotlivých pretekov 100 000 mariek. Celkový víťaz získa vozidlo Audi

Najúspešnejším pretekárom v doterajšej histórii Turnaja štyroch mostíkov (dlho to boli preteky pod názvom Interšportturné) je Nemec Jens Weissflog. Z celkového prvenstva sa tešil štyrikrát. Pred 30 rokmi si prvenstvo vybojoval bývalý československý pretekár Jiří Raška. Aj tohto roku bude mať na turnaji zastúpenie Slovensko. Predstaví sa Martin Mesík. Jeho cieľom je zisk aspoň jedného bodu. Keďže vlani nezískal ani jeden náš pretekár čo len bod do SP, tohtoročné súťaže musí absolvovať na vlastné náklady (alebo si nájsť sponzora). Navyše, zisk bodu je podmienkou na účasť na MS v Lahti, kde budú na programe po prvý raz až štyri skokanské disciplíny - K-120, K-90, rovnako, ako aj súťaže družstiev na tých istých mostíkoch. Vzhľadom na nedostatok snehu v celej Európe skokani zatiaľ odskákali z 24 pretekov SP len štyri. Svetový pohár vedie Schmitt pred Fínmi Hautamäkim a Ahonenom.

(TASR/ČTK/r)

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a hmlisto. Od juhu postupne na celom území dážď, od nadmorskej výšky 1500 m cez deň pri intenzívnych zrážkach už od 1000 m sneženie. Najvyššia denná teplota 1 až 5 stupňov. Väčšinou severný, na východnom Slovensku južný vietor 2 až m/s, na horách 10 až 15 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo 2 stupne. V piatok a sobotu bude prevažne oblačno a miestami občasný dážď alebo prehánky, v polohách nad 1200 m, na západe už nad 600 m zrážky snehové. Nočná teplota 1 až -3, najvyššia denná 1 až 5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.04 hod.

Amsterdamobčasný dážď0
Atényoblačno15
Belehradprehánky12
Berlínobčasný dážď0
Bratislavadážď4
Bruselobčasný dážď0
Budapešťdážď5
Bukurešťoblačno11
Frankfurtoblačno2
Helsinkijasno-7
Istanbuloblačno14
Kodaňdážď1
Kyjevdážď3
Lisabondážď13
Londýnoblačno2
Madriddážď6
Milánooblačno5
Moskvasneženie-6
Oslosneženie-5
Parížoblačno3
Prahazamračené 1
Rímoblačno14
Sofiaoblačno8
Štokholmdážď0
Varšavadážď3
Viedeňdážď3
Záhrebdážď9
Ženevaoblačno3

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.