Hospodársky denník
USD47,085 Sk
EUR43,871 Sk
CHF28,759 Sk
CZK1,255 Sk
  Štvrtok  28.Decembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Udalosti

Hymna so slovami

Moskva (TASR) - Melódia osobne vybratá v roku 1943 sovietskym diktátorom Josifom Vissarionovičom Stalinom za hymnu ZSSR sa včera stala štátnou hymnou RF. Melódia má nanovo zaznieť na Silvestra tohto roku, a to podľa očakávania spolu s moderným textom, ktorého staronovým autorom je 87-ročný Sergej Michalkov. Popri hymne dostala RF i oficiálne štátne symboly. Štátnym znakom je cársky dvojhlavý orol a štátnou vlajkou je bielo-modro-červená trikolóra.

Proti Estradovi

Manila (TASR) - V procese impeachmentu filipínskeho prezidenta J. Estradu je ochotný proti nemu vypovedať aj jeho blízky priateľ. Podľa opozičného poslanca M. Defensora bude toto svedectvo ešte „bombastickejšie“ ako výpoveď bankovej úradníčky, ktorá dosvedčila, že videla Estradu pod cudzím menom podpisovať zmluvu na 10 miliónov dolárov.

Mitterrand za mrežami

Paríž (TASR) - Odvolací súd v Paríži včera odmietol žiadosť o prepustenie na slobodu Jeana-Christopha Mitterranda, obvineného v súvislosti s predajom zbraní do Angoly. Vypočúvanie Mitterranda mladšieho sa týkalo obvinení z prania špinavých peňazí v súvislosti s nelegálnymi dodávkami zbraní do Angoly.

Koniec pôstu

Ázijskí moslimovia včera oslávili koniec islamského pôstneho mesiaca ramadán. V mnohých častiach Ázie však pri príležitosti tradičného sviatku Fitr zaznamenali aj zvýšený počet nábožensky motivovaných násilníckych akcií.

(TASR)

Pomoc diabetikom

Londýn (TASR) - Britskí vedci zistili, že psy majú schopnosť varovať diabetikov pred možnou kómou. Vedci z Liverpoolu a Ashingtonu použili pri tejto štúdii tri psy rozličných plemien - Natta, Susie a Candy a pozorovali ich správanie počas ich "spolužitia" s majiteľkami trpiacimi cukrovkou. Ukázalo sa, že všetky tri psy zistili skôr než ich majiteľky, kedy sa dostal ich obsah cukru v krvi pod kritickú hranicu.

Obavy z katastrofy

Lisabon (TASR) - Španielske úrady včera vyjadrili obavy z environmentálnej katastrofy v súvislosti s haváriou čínskeho tankera Coral Bulker, ktorý v noci na utorok narazil na dno na pobreží neďaleko severoportugalského prístavného mesta Vianna de Castello. Z havarovanej lode už vytiekla do mora časť nádrže obsahujúcej viac ako 700 ton ťažkého a dieselového oleja.

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a hmlisto. Od juhu postupne na celom území dážď, od nadmorskej výšky 1500 m cez deň pri intenzívnych zrážkach už od 1000 m sneženie. Najvyššia denná teplota 1 až 5 stupňov. Väčšinou severný, na východnom Slovensku južný vietor 2 až m/s, na horách 10 až 15 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo 2 stupne. V piatok a sobotu bude prevažne oblačno a miestami občasný dážď alebo prehánky, v polohách nad 1200 m, na západe už nad 600 m zrážky snehové. Nočná teplota 1 až -3, najvyššia denná 1 až 5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.04 hod.

Amsterdamobčasný dážď0
Atényoblačno15
Belehradprehánky12
Berlínobčasný dážď0
Bratislavadážď4
Bruselobčasný dážď0
Budapešťdážď5
Bukurešťoblačno11
Frankfurtoblačno2
Helsinkijasno-7
Istanbuloblačno14
Kodaňdážď1
Kyjevdážď3
Lisabondážď13
Londýnoblačno2
Madriddážď6
Milánooblačno5
Moskvasneženie-6
Oslosneženie-5
Parížoblačno3
Prahazamračené 1
Rímoblačno14
Sofiaoblačno8
Štokholmdážď0
Varšavadážď3
Viedeňdážď3
Záhrebdážď9
Ženevaoblačno3

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.