Hospodársky denník
USD47,085 Sk
EUR43,871 Sk
CHF28,759 Sk
CZK1,255 Sk
  Štvrtok  28.Decembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Južná vetva Jamalu

Vyše miliardová dohoda Gaz de France a Gazpromu

Ruský plynárenský monopol Gazprom a jeho francúzsky partner Gaz de France podpísali zmluvu v hodnote jednej až dvoch miliárd USD o výstavbe plynovodu, ktorý bude transportovať ruský zemný plyn do západnej Európy cez Bielorusko, Poľsko a Slovenskú republiku. Uviedol to ruský prezident Vladimir Putin počas svojej oficiálnej návštevy vo francúzskej metropole.

Podľa agentúry AFP bude mať plynovod dĺžku 600 km a prechádzať bude bieloruským mestom Kobrynia cez Poľsko a Slovenskú republiku pri Veľkých Kapušanoch. Plynovod, ktorý by mal byť južnou vetvou už existujúceho Jamalu, tak obíde Ukrajinu, ktorú Rusko obviňuje z vykrádania. Stále otázny ostáva postoj Poľska v tejto otázke. Ruský prezident v Paríži údajne loboval za to, aby Francúzsko presvedčilo Poľsko, ktoré sa obáva zhoršenia vzťahov so susednou Ukrajinou, o výhodnosti tohto projektu. Viacerí poľskí predstavitelia pritom už naznačili, že nie sú proti projektu, ktorý by mohol priniesť nemalé finančné prostriedky do štátneho rozpočtu. Oficiálne však Poľsko žiadne konečné stanovisko neprezentovalo a prezident Aleksander Kwašniewski navrhol, aby o tejto otázke diskutovali na spoločnom stretnutí zástupcovia Európskej únie, Ukrajiny a Ruska.

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a hmlisto. Od juhu postupne na celom území dážď, od nadmorskej výšky 1500 m cez deň pri intenzívnych zrážkach už od 1000 m sneženie. Najvyššia denná teplota 1 až 5 stupňov. Väčšinou severný, na východnom Slovensku južný vietor 2 až m/s, na horách 10 až 15 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo 2 stupne. V piatok a sobotu bude prevažne oblačno a miestami občasný dážď alebo prehánky, v polohách nad 1200 m, na západe už nad 600 m zrážky snehové. Nočná teplota 1 až -3, najvyššia denná 1 až 5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.04 hod.

Amsterdamobčasný dážď0
Atényoblačno15
Belehradprehánky12
Berlínobčasný dážď0
Bratislavadážď4
Bruselobčasný dážď0
Budapešťdážď5
Bukurešťoblačno11
Frankfurtoblačno2
Helsinkijasno-7
Istanbuloblačno14
Kodaňdážď1
Kyjevdážď3
Lisabondážď13
Londýnoblačno2
Madriddážď6
Milánooblačno5
Moskvasneženie-6
Oslosneženie-5
Parížoblačno3
Prahazamračené 1
Rímoblačno14
Sofiaoblačno8
Štokholmdážď0
Varšavadážď3
Viedeňdážď3
Záhrebdážď9
Ženevaoblačno3

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.