Hospodársky denník
USD47,085 Sk
EUR43,871 Sk
CHF28,759 Sk
CZK1,255 Sk
  Štvrtok  28.Decembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Učiť sa anglicky? Vo Veľkej Británii!

Agentúra SAPA pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1993. Hlavnou činnosťou je sprostredkovanie študijných pobytov na zahraničných školách po celom svete, au-pair pobyty a rôzne programy určené študentom VŠ. Všetci si uvedomujeme nevyhnutnosť znalosti anglického jazyka, bez ktorého je v súčasnosti takmer nemožné uplatniť sa. Na rozdiel od au-pair pobytov, ktoré sú určené mladým ľuďom (do Veľkej Británie je horná veková hranica 27 rokov vrátane), študijné pobyty sú určené záujemcom všetkých vekových kategórií. Formy vzdelávania sú rôznorodé, od krátkodobejších po dlhodobé, pre všetky vekové kategórie. Jednou z veľmi lákavých a cenovo zaujímavých škôl, ktoré SAPA ponúka, je škola situovaná priamo v centre Londýna. Existuje už takmer 30 rokov a ponúka profesionálnu výučbu za mimoriadne priaznivé ceny. Každoročne tu študujú tisícky študentov z celého sveta. V triedach je maximálne 16 študentov, v mimoriadne cenovo výhodných „practice“ triedach býva 22 študentov, nástupné termíny sú každý pondelok. Minimálna dĺžka je 2 týždne, maximálna 52 týždňov. Študuje sa v 7 stupňoch pokročilosti – od úplných začiatočníkov po veľmi pokročilých. Na začiatku kurzu absolvuje každý študent vstupný test, na základe ktorého je zaradený do kurzu podľa znalostí a jazykovej úrovne. Ubytovanie je v rodinách alebo hoteloch. Pre tých, ktorí by chceli ušetriť pri dlhodobých pobytoch, môže SAPA poskytnúť adresy lacnejších ubytovní. Medzi prednosti tejto školy patrí aj to, že každý deň majú študenti dvoch učiteľov. Jeden sa venuje rozvoju porozumenia jazyka a používaniu jazykových štruktúr, druhý sa koncentruje na rozvoj slovnej zásoby a aktívneho vyjadrovania v praktických situáciách. Škola tiež organizuje program pre voľný čas. Každý týždeň je školou organizovaná exkurzia alebo výlet. Okrem Londýna sú v ponuke aj školy v Oxforde, Southamptone či v krásnom prímorskom meste Ramsgate. Študenti stredných škôl si zasa môžu vybrať rok na strednej škole vo Veľkej Británii.

SAPA pre vás pripravila veľmi zaujímavú webovú stránku www.jazyk.sk, na ktorej môžete navštíviť tzv. superkalkulačku a sami si môžete automaticky vypočítať neobmedzené množstvo cenových relácií podľa aktuálneho kurzu - a poslať prihlášku cez internet.

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a hmlisto. Od juhu postupne na celom území dážď, od nadmorskej výšky 1500 m cez deň pri intenzívnych zrážkach už od 1000 m sneženie. Najvyššia denná teplota 1 až 5 stupňov. Väčšinou severný, na východnom Slovensku južný vietor 2 až m/s, na horách 10 až 15 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo 2 stupne. V piatok a sobotu bude prevažne oblačno a miestami občasný dážď alebo prehánky, v polohách nad 1200 m, na západe už nad 600 m zrážky snehové. Nočná teplota 1 až -3, najvyššia denná 1 až 5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.04 hod.

Amsterdamobčasný dážď0
Atényoblačno15
Belehradprehánky12
Berlínobčasný dážď0
Bratislavadážď4
Bruselobčasný dážď0
Budapešťdážď5
Bukurešťoblačno11
Frankfurtoblačno2
Helsinkijasno-7
Istanbuloblačno14
Kodaňdážď1
Kyjevdážď3
Lisabondážď13
Londýnoblačno2
Madriddážď6
Milánooblačno5
Moskvasneženie-6
Oslosneženie-5
Parížoblačno3
Prahazamračené 1
Rímoblačno14
Sofiaoblačno8
Štokholmdážď0
Varšavadážď3
Viedeňdážď3
Záhrebdážď9
Ženevaoblačno3

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.