Hospodársky denník
USD47,085 Sk
EUR43,871 Sk
CHF28,759 Sk
CZK1,255 Sk
  Štvrtok  28.Decembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Panenské zákutia talianskych ostrovov

CK M.A.T.- TOUR s.r.o. ponúka ako prvá špecializovane dovolenku na ostrovoch Stredomoria

V globálnej svetovej konkurencii cestovných kancelárií je tlak ponuky finančne prijateľnej dovolenky na najkrajších miestach vždy obrovský. CK M.A.T.- TOUR, s.r.o., sa to dosiaľ darí. Je expertom na ostrovy, ako prvá ponúka tzv. šetrnú dovolenku na ostrovoch ale aj na pevnine tých najatraktívnejších pobrežiach Stredomoria. Nezabúda ani na krásy zimy v tých najčarovnejších oblastiach okolitých krajín. Ako tvrdí v rozhovore predstaviteľka CK M.A.T.- TOUR s.r.o. PhDr.Adriana Brolová, ich hlavnou výhodou v tvrdom konkurenčnom boji je, že sa na ostrovoch etablovali a majú tam veľmi dobré meno.

Vaša CK je v kruhoch cestujúcej verejnosti známa ako špecialista na ostrovy. Prečo práve ostrovy, a ktoré z nich rezonujú vo vašej ponuke?

- Som veľmi rada, že aj vy nás poznáte ako špecialistov na ostrovy. Keď sme začínali s touto ponukou, bol to unikát. Mnohí, aj odborníci, sa s pesimizmom pozerali na našu budúcnosť, keďže podľa nich sú ostrovy drahšie, treba tam ísť loďou a záujem našinca sa spája najmä s pevninou. Opak sa stal pravdou. Dnes naša ponuka zahŕňa najkrajšie ostrovy štyroch európskych štátov - Talianska, Francúzska, Chorvátska a Grécka. Spomeniem len niektoré z nich. Azda najfamóznejšia je Sicília, ktorá je mojou srdcovou záležitosťou, potom Sardínia s jej “karibskými” plážami, ale aj málo známy taliansky ostrov Ischia s tristo termálnymi prameňmi či vzrušujúce Magdalénske ostrovy s panenskými zátokami s čarokrásnym morom aké mu ostatné krajiny a vyhlásené pobrežia môžu len ticho závidieť. Netreba zabúdať na hornatú francúzsku Korziku s vodopádmi a tiesňavami alebo na blízky chorvátsky ostrov Krk. Nevyhýbame sa však ani krásam talianskeho pobrežia a vôbec pobrežia Stredomoria v rôznych krajinách, medzi ne patria stále obľúbené pobrežie Makarskej riviéry či oblasť v okolí Ravenny. Vlastne s CK M.A.T. – TOUR sme stáli u zrodu módy dovoleniek na ostrovoch a aj pri ich objavovaní. U slovenského klienta sa stali tými najkrajšími dovolenkovými destináciami. Veď jednak na ostrovoch je z logistických dôvodov vždy menej priemyslu ako na pevnine, a potom, práve tým, že boli ostrovy uzavreté v mori, si vytvorili zvláštnu kultúru, tradície, kuchyňu. A najmä: majú oveľa čistejšie more, krajšie pláže a prírodu.

Klienti sú však rôzni. Jedni preferujú panenskú prírodu, iní rušnejší pobyt. Vychádzate im v ústrety, pokiaľ ide o ubytovanie v danej lokalite? A nestane sa, že im ponúkate niečo, čo ste dopredu nevideli, resp. nenavštívili?

- Aby som odpovedala na prvú časť otázky. Aj ostrovy sa rôznia. Najpanenskejšiu prírodu má Sardínia. Ako veľký ostrov totiž skrýva množstvo malebných zákutí. Na druhej strane, sú miesta s turistickým ruchom, dokonca aj na malých ostrovčekoch. A veľa závisí od návštevnosti. Áno, klienti zväčša nechcú, aby na rodinnej dovolenke stretli všetkých známych. Preto im poradíme výber menej navštevovanej časti ostrova, resp. mimo hlavnej sezóny. Pokiaľ ide o druhú časť otázky, ako tour-operátor je pre nás spôsob zorganizovanie dovoleniek už dávno pred letným obdobím pripravenou záležitosťou. Máme miesto zhodnotené a navštívené. Vieme klientovi povedať možnosti výletov, historických krás, klimatických podmienok oblasti i priblížiť miestne zvyklosti. CK M.A.T – TOUR je známa objavovaním najmä panenských ostrovov. Magdalénske ostrovy prevyšovali všetky moje predstavy o kráse a škoda, že sa doteraz na Slovensku veľmi nepropagovali, čo chceme napraviť. Najbližšie ku veľkým mestám má naše zariadenie na Sicílii je len 6 km od centra Catanie a ku iným atraktívnym mestám má ostrov v neapolskom zálive - Ischia s už spomenutými 300 termálnymi prameňmi.

Niektorí skutočne radi spájajú dovolenku aj s poznávaním tamojších krás.

- Organizujeme vlastné fakultatívne výlety s možnosťou vidieť tie najväčšie dominanty. Klient si však sám môže kombinovať, či chce pobytový zájazd, teda kúpať sa v mori, pobytovo-poznávací alebo čisto poznávací, kedy vlastne stále cestuje. Zoberme si napríklad taliansku Sicíliu. Okrem toho, že má famóznu prírodu a more, stačí spomenúť len malé mesto Syrakúzy, pôsobisko Archimeda, kde na jednom území nájdeme katakomby, prvých kresťanov, archeologický park s vykopávkami, Dionýzovo ucho, jaskyňu, Chrám plačúcej panny Márie a pod. A údolie antických chrámov. To je len pár miest a len jeden ostrov. Turisti z nášho zariadenia mali tento rok nádherný výhľad na večerné erupcie sopky Etny. No a teraz to porovnajte s tým, čo ponúka dovolenka na pevnine? Určite má svoje skvosty a dominanty, v prípade Talianska napríklad Florenciu, Pizzu, Rím, Neapol atď. Avšak, hoci ponúkame aj dovolenku pri pobreží, tá pravá je spojená s ostrovmi.

Ste známi ponukou rodinnej dovolenky. Máte nejaké lákadlá?

- Skutočne vyhráva najmä rodinná dovolenka, a to aj vďaka cene. Štvrtý člen rodiny má totiž pobyt mimo sezóny vo väčšine našich zariadení zadarmo. Na druhej strane, lákadlom je cena pri akomkoľvek druhu pobytu. Či už ide o hotely, penzióny, apartmány, bungalovy, apartmány s individuálnou dopravou alebo stany, resp. doslova stanové mestečká v rámci organizovaných zájazdov. Výhodou je, že dovolenka je lacná, ale s maximálnym množstvom v cene obsiahnutých služieb: kompletne vybavené stany či hygienické zariadenia, v rámci akéhokoľvek pobytu zabezpečujeme komplexné služby - teda nielen dopravu a ubytovanie, ale aj plnú penziu, sprievodcu, delegáta a možnosti výletov. Ponuka obsahuje aj pobyty podľa katalógov až v 100 rôznych hoteloch a apartmánoch pre náročných, ktorí chcú cestovať vlastným autom vrátane toho, že si doma môžu zabezpečiť trajektový lístok. Tieto trajektové lístky predávame priamo u nás v kancelárii na všetky ponúkané ostrovy. Pokiaľ ide všeobecne o ceny s CK M.A.T- TOUR. V tomto roku boli bežné ceny za dovolenku v hlavnej sezóne na Sardínii 7000 korún s plnou penziou, dopravou a ubytovaním a mimo sezóny od 5000 korún. Najlacnejšie dovolenky stáli u nás tohto roku od 1690 korún s plnou penziou, dopravou a ubytovaním na 6 dní alebo 2500 korún na 10 dní. Máme aj špeciálnu ponuku, ktorú nemá nikto na Slovensku. Je to šetrná dovolenka keď si vopred kúpite zájazd s last minute cenou, ale viete mesiac, kedy odcestujete na dovolenku. V rámci toho mesiaca potom my určíme presný dátum odchodu na zájazd.

Ak klient cestuje vlastným autom, musí sa “vtesnať” do časového naplánovania zájazdov?

- Nie, v týchto prípadoch neplatí nič. Azda iba to, že štandardom cestovania je týždeň a násobok týždňov. Letná sezóna nám trvá od mája do októbra, avšak robíme aj jesenné a zimné pobyty a lyžovačky po celej Európe - v Taliansku, vo Francúzsku, v Rakúsku, na Slovensku, vo Švajčiarsku. Ceny sú primerané európskym. V Rakúsku sa pohybujú od 200 ATS za osobu s raňajkami v privátnom penzióne či 550 ATS za noc v hoteli s polpenziou podľa štandardu. Závisí od náročnosti klienta. V niektorých obdobiach je napríklad lyžiarska permanentka už v cene. Máme v ponuke množstvo paušálov, teda vytvorenú paušálnu cenu za pobyt zahŕňajúcu rôzne služby zdarma. Napr. sánkovanie sa za koňom alebo nočný zjazd na lyžiach s fakľami, sauny, bazény, permanentky na kultúrne podujatia a pod. V ponuke máme napr. otvorenie sezóny na Moeltalerskom ľadovci vrátane párty na lyžiach, zábav, diskoték a podobne. Paušály bývajú aj v decembri pred Vianocami. ZOH v Turíne by mali ešte viac vyzdvihnúť zimné lyžovačky v Taliansku, na čo sa veľmi tešíme. Taliansko zostáva v našich srdciach hlavne z dvoch dôvodov - slovenská klientela je v Taliansku vítaná a Taliansko si zachovalo svoj osobitý štýl vo všetkom, aj v horských dedinách, v architektúre, v pohostinnosti a v príjemných ľuďoch.

Slávka Blazseková

Kontakt:

CK M.A.T.-TOUR s.r.o.

Centrála: Laurinská 12, Bratislava Pobočka: Hlavná 102, Košice

Tel.: 02/54434404, 055/625 32 80

Fax: 02/54434417 055/625 32 80

E-mail: mat-tour@bratislava.telecom.sk

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a hmlisto. Od juhu postupne na celom území dážď, od nadmorskej výšky 1500 m cez deň pri intenzívnych zrážkach už od 1000 m sneženie. Najvyššia denná teplota 1 až 5 stupňov. Väčšinou severný, na východnom Slovensku južný vietor 2 až m/s, na horách 10 až 15 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo 2 stupne. V piatok a sobotu bude prevažne oblačno a miestami občasný dážď alebo prehánky, v polohách nad 1200 m, na západe už nad 600 m zrážky snehové. Nočná teplota 1 až -3, najvyššia denná 1 až 5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.04 hod.

Amsterdamobčasný dážď0
Atényoblačno15
Belehradprehánky12
Berlínobčasný dážď0
Bratislavadážď4
Bruselobčasný dážď0
Budapešťdážď5
Bukurešťoblačno11
Frankfurtoblačno2
Helsinkijasno-7
Istanbuloblačno14
Kodaňdážď1
Kyjevdážď3
Lisabondážď13
Londýnoblačno2
Madriddážď6
Milánooblačno5
Moskvasneženie-6
Oslosneženie-5
Parížoblačno3
Prahazamračené 1
Rímoblačno14
Sofiaoblačno8
Štokholmdážď0
Varšavadážď3
Viedeňdážď3
Záhrebdážď9
Ženevaoblačno3

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.