Hospodársky denník
USD47,085 Sk
EUR43,871 Sk
CHF28,759 Sk
CZK1,255 Sk
  Štvrtok  28.Decembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Pohladenie z ovčej vlny

Firma Runo na širšiu expanziu hľadá taliansky kapitál

Teplo domova, ba dokonca úľava pri najrôznejších nachladnutiach a bolestiach. Slovenská kvalita tradičného sortimentu, ktorý si postupne nachádza cestu k čoraz náročnejšiemu zákazníkovi. Aj takto by sa v skratke dala charakterizovať slovenská firma Runo, s. r. o., ktorá začala v Žiline pôsobiť od roku 1994. Za sedem rokov rozšírila postupne nielen územné pokrytie svojimi výrobkami, ale aj sortiment. Zo šitia a predaja širokého výberu výrobkov z čistej ovčej vlny (kompletné posteľné súpravy, deky, vesty, župany, papuče atď.) cez výkup a export ovčej vlny až po export živých veľkonočných jahniat. „Sortiment pozostáva z viac ako 60 výrobkov, avšak azda najviac dominujú vlnené posteľné súpravy,“ uviedol riaditeľ firmy Ing. Michal Fedorko.

Firma Runo, s. r. o., má síce dnes sieť vlastných predajní po celom Slovensku, no využíva aj dopyt slovenských veľkoodberateľov, ktorých je momentálne sedem. Popri nich však začala veľmi šikovne rozhadzovať sieť spolupráce s obchodníkmi z Česka, Ruska, Poľska, Holandska a predovšetkým z Talianska. Ako prezradil M. Fedorko, „šitie vlnených výrobkov zabezpečuje z dovezenej vlnenej látky, a to výmenou za dodanú ovčiu vlny z Talianska a Poľska“. Práve s Talianskom má Runo rozšírenú obchodnú spoluprácu týkajúcu sa najmä exportu veľkonočných jahniat, ako aj ovčej vlny od slovenských chovateľov na jednej strane a importu vlnených látok pre potreby firmy na strane druhej. „Napriek tomu, že na slovenskom trhu pôsobíme pomerne krátko a ponúkame nášmu a zahraničnému zákazníkovi sortiment ekvivalentný ponuke zahraničných firiem na trhu, naša sieť je pomerne rozvinutá. Uspievame v konkurencii aj vďaka nižšej cene, avšak porovnateľnej kvalite a širšiemu mentu výrobkov,“ uviedol Ing. Fedorko.

Ako však dodal, firma Runo napriek kvalitnej ponuke zatiaľ nevytvára finančné zdroje na zabezpečenie jej širšej produkcie. Preto má spoločnosť záujem na vstup zahraničného kapitálu. „Myslím, že dlhodobá spolupráca s talianskymi firmami jasne ukázala, že budúcnosť výrobného procesu a rozšírenej produkcie by mohla byť práve cez taliansky kapitál,“ zdôraznil na záver riaditeľ firmy Runo, s. r. o., Michal Fedorko.

(sb)

KONTAKT:

RUNO, s.r.o.

Rosinská cesta 1

01001 Žilina

tel: 041/5252464

fax: 041/5654902

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a hmlisto. Od juhu postupne na celom území dážď, od nadmorskej výšky 1500 m cez deň pri intenzívnych zrážkach už od 1000 m sneženie. Najvyššia denná teplota 1 až 5 stupňov. Väčšinou severný, na východnom Slovensku južný vietor 2 až m/s, na horách 10 až 15 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo 2 stupne. V piatok a sobotu bude prevažne oblačno a miestami občasný dážď alebo prehánky, v polohách nad 1200 m, na západe už nad 600 m zrážky snehové. Nočná teplota 1 až -3, najvyššia denná 1 až 5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.04 hod.

Amsterdamobčasný dážď0
Atényoblačno15
Belehradprehánky12
Berlínobčasný dážď0
Bratislavadážď4
Bruselobčasný dážď0
Budapešťdážď5
Bukurešťoblačno11
Frankfurtoblačno2
Helsinkijasno-7
Istanbuloblačno14
Kodaňdážď1
Kyjevdážď3
Lisabondážď13
Londýnoblačno2
Madriddážď6
Milánooblačno5
Moskvasneženie-6
Oslosneženie-5
Parížoblačno3
Prahazamračené 1
Rímoblačno14
Sofiaoblačno8
Štokholmdážď0
Varšavadážď3
Viedeňdážď3
Záhrebdážď9
Ženevaoblačno3

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.