Hospodársky denník
USD47,085 Sk
EUR43,871 Sk
CHF28,759 Sk
CZK1,255 Sk
  Štvrtok  28.Decembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PUNCH PRODUCTS TRNAVA, spol. s r. o.

PUNCH INTERNATIONAL

Punch International, belgická akciová spoločnosť, založená v roku 1982 v súčasnosti pôsobiaca globálne vo svojich 9 výrobných závodoch v Belgicku, Anglicku, USA, Mexiku, Číne, Kórei a na Slovensku zamestnáva viac ako 2200 pracovníkov. Punch International sa profiluje ako profesionálny dodávateľ „EMS“ služieb - Electronics Manufacturing Services. Spoločnosť je v súčasnosti členená do troch jednotiek - Consumer Electronic, Display Systems a Profesional Electronic. Spoločnosť je zameraná na veľkosériovú výrobu komponentov a subsystémov pre spotrebnú elektrotechniku, vysoko na sofistikované komponenty pre všetky druhy obrazoviek a až po komplexné produkty pre oblasť grafického priemyslu. Spoločnosť je schopná ponúknuť svojim zákazníkom celý proces od dizajnu a vývoja až po komplexný návrh výrobných procesov a samotnú výrobu. Kľúčoví zákazníci spoločnosti sú značkoví výrobcovia elektrotechniky ako napríklad Philips, Sony, Panasonic a Xerox. Od marca 1999 je spoločnosť registrovaná na bruselskej burze - „Brussels Stock Exchanges“ teraz EUNEX.

PUNCH PRODUCTS TRNAVA

Punch Products Trnava je 100-percentná dcérska spoločnosť Punch International. Vznikla v roku 1993 v Trnave ako montážny závod a neskôr svoje aktivity rozšírila na komplexnú výrobu komponentov pre elektrotechnický priemysel. Výroba je orientovaná na tvárnenie kovov za studena, lisovanie plastov, špeciálne dokončovacie procesy a montáže.

Silnou stránkou spoločnosti je komplexnosť výrobných procesov nadväzujúcich na seba, umožňujúcich výrobu kompletných produktov pozostávajúcich z kombinácie kovov, plastov, povrchových úprav elektroniky a montáže. Spoločnosť PUNCH PRODUCTS TRNAVA sa v súčasnosti zameriava najmä na komplexné projekty z oblasti spotrebnej elektrotechniky, audio-, video-, kancelárskej techniky a čiastočne automobilový priemysel.

Punch International má v súčasnosti na Slovensku tri dcérske spoločnosti, ktoré okrem Trnavy pôsobia na severe Slovenska v Námestove, kde je v súčasnosti budovaný priemyselný park, kde bude zabezpečovaná špeciálna výroba pre elektrotechnický priemysel.

FINANCIE

Výrazným prvkom v pôsobení spoločnosti je trend zameriavajúci sa na nové technológie a investície spojené s automatizáciou výrobných procesov s cieľom ponúknuť zákazníkovi vo veľmi krátkom čase kvalitný a cenovo dostupný produkt pri splnení najnáročnejších technických požiadaviek a kvality.

Vynikajúca poloha spoločnosti umožňuje dlhodobo dosahovať nízke dopravné náklady a umožňuje dodávky „Just In Time“ v rámci centrálnej Európy.

Spokojnosť zákazníkov a rozširovanie obchodných aktivít je dlhodobým cieľom, čo reflektuje aj permanentný rast objemu produkcie a tržieb. Za posledných päť rokov dosiahla spoločnosť trojnásobný nárast objemu tržieb. V roku 2002 si spoločnosť stanovila za cieľ dosiahnuť 17-percentný nárast obratu oproti roku 2001.

VÝVOJ

Prípravou nových produktov a ich implementáciu do procesu výroby zabezpečuje v PUNCH vlastný projekčný tím tvorený vysoko kvalifikovanými špecialistami z rôznych oblastí.

Dizajn a príprava nových projektov prebieha prostredníctvom najmodernejšej počítačovej technológie na báze CAD, CAM produktov ProEngineer, ACAD, CADDS.

Na zabezpečenie komplexných služieb pri vývoji produktu, od návrhu až po produkciu nástrojov alebo foriem, disponuje PUNCH vlastnou nástrojárňou a partnermi v rámci centrálnej Európy a Kórejskej republiky. Táto skutočnosť umožňuje veľmi rýchlu reakciu na požiadavky zákazníka z hľadiska potreby nových nástrojov alebo ich modifikácií.

Z hľadiska dodržania čo najvyššej kvality kladenej na nástroje a formy používané v PUNCH je nástrojáreň vybavená najmodernejšími technológiami začnúc CNC zariadeniami, zariadeniami pre elektroerozívne obrábanie a 3D meracím zariadením.

VÝROBA

PUNCH výroba členená podľa technologických procesov umožňuje vďaka komplexnému vybaveniu realizáciu aj technicky náročných projektov v oblasti plastovej výroby, kovovýroby, povrchových úprav a montáží.

V oblasti spracovania kovov sú to kovolisy, či už samostatné alebo súčasťou výrobnej linky v rozsahu tlakov od 100 ton až do 250 ton, v oblasti plastovej výroby sú to vstrekovacie lisy firiem ENGEL a ARBURG v rozsahu tlaku 25 ton až 1500 ton a v oblasti dokončovacích procesov sú to dve striekacie linky s priemyselnými robotmi, odmasťovacie linky, práškovacia linka, zváracie automaty a špecializované „Tampo printing“ linky pre potlač produktov.

KVALITA

PUNCH má od roku 1999 implementovaný systém riadenia kvality podľa normy ISO 9002, certifikovaný spoločnosťou BVQI.

Zefektívňovaním systému a implementovaním požiadaviek zákazníkov bude v priebehu roku 2002 implementovaný systém ISO 9000 : 2000 vydanie 2001.

Spoločnosť sa zameriava na sledovanie ukazovateľov výkonnosti jednotlivých oddelení (kvalitatívne, finančné) na mesačnej báze, na základe stanovenej politiky kvality a cieľov kvality, ktoré sú aktualizované a stanovené na začiatku roka pre každé nasledujúce obdobie.

Hlavný dôraz je kladený na sledovanie nákladov na projekty, výkonnosť a kvalitu dodávok, stav a viazanosť kapitálu, materiálu, polotovarov a výrobkov, efektívnosť výroby a personálu.

Sledovanie nábehu projektov a ich zefektívňovanie je zabezpečované pomocou SPC postupov, ktorým sú kontrolované jednotlivé výrobné procesy.

Počasie

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a hmlisto. Od juhu postupne na celom území dážď, od nadmorskej výšky 1500 m cez deň pri intenzívnych zrážkach už od 1000 m sneženie. Najvyššia denná teplota 1 až 5 stupňov. Väčšinou severný, na východnom Slovensku južný vietor 2 až m/s, na horách 10 až 15 m/s. Teplota vo výške 1500 m okolo 2 stupne. V piatok a sobotu bude prevažne oblačno a miestami občasný dážď alebo prehánky, v polohách nad 1200 m, na západe už nad 600 m zrážky snehové. Nočná teplota 1 až -3, najvyššia denná 1 až 5 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.04 hod.

Amsterdamobčasný dážď0
Atényoblačno15
Belehradprehánky12
Berlínobčasný dážď0
Bratislavadážď4
Bruselobčasný dážď0
Budapešťdážď5
Bukurešťoblačno11
Frankfurtoblačno2
Helsinkijasno-7
Istanbuloblačno14
Kodaňdážď1
Kyjevdážď3
Lisabondážď13
Londýnoblačno2
Madriddážď6
Milánooblačno5
Moskvasneženie-6
Oslosneženie-5
Parížoblačno3
Prahazamračené 1
Rímoblačno14
Sofiaoblačno8
Štokholmdážď0
Varšavadážď3
Viedeňdážď3
Záhrebdážď9
Ženevaoblačno3

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.