CZK1,246 Sk
  Pondelok  4.Decembra 2000

Naše produktívne hokejky

Bartečko s Floridou nedohral pre zranenie

Zámorská NHL pokračovala cez víkend 18 zápasmi, v ktorých sa prezentovalo 18 slovenských hokejistov. Pri bezgólovej remíze v derby New Jersey - Islanders Chára poslal na bránu domácich tri strely, Róbert Petrovický sa do štatistík nezapísal. Pittsburgh zvíťazil v Buffale 6:4, v drese porazených sa gólom a asistenciou prezentoval Šatan. V odvete v nedeľu sa podarilo Buffalu oplatiť Pittsburghu prehru, keď sa v presilovke gólovo ozval Šatan. Česká légia z Pittsburghu sa presadila až v závere, keď Jágr pokazil Hašekovi radosť z nuly.

Washington zvíťazil v 5. stretnutí na domácom ľade v sérii, na čom sa úvodným gólom proti Bostonu už v 2. min. podieľal Bondra (3:2). Aspoň čiastočne tak odčinil chybu, po ktorej sa puku pri oslabení zhostil Kovalenko a vyrovnal na 2:2. Zedník si pripísal plusový bod. Aj v nedeľu sa viac darilo hokejistom z hlavného mesta, ktorí zvíťazili na ľade Bostonu 2:0. Zedník asistoval pri prvom góle hostí, Bondra si pripísal jeden plusový bod. Chicago odplatilo Nashvillu domácu prehru (1:2) - Amonte nastúpil na 272. zápas v sérii, čo je momentálny rekord NHL. V drese Predators sa neobjavil zranený Lintner, Cisár nebodoval, odsedel si iba dve minúty na trestnej lavici. O jediný gól Floridy s Detroitom sa postaral po strele Švehlu šikovným tečom ruský útočník Pavel Bure, no bol to iba piaty gól panterov v štyroch posledných stretnutiach (1:3).

V Ottawe sa proti Philadelphii presadil Marián Hossa, ktorý asistoval pri prvom góle domácich a trikrát ohrozil strelami českého gólmana súpera Čechmánka. Demitra strelil svoj 11. gól v sezóne a St. Louis zdolalo Floridu 5:2. Ďalší Slováci - Handzuš a Bartečko - nebodovali, Bartečko zápas nedohral, pretože si v závere II. tretiny zranil členok. Obranca Floridy Švehla si pripísal len dve trestné minúty. Štyria zo šiestich Slovákov sa zapísali do štatistík stretnutia Los Angeles - Minnesota. Vedúci muž kanadského bodovania Pálffy strelil 18. gól sezóny a pripísal si aj asistenciu. Stümpel zaznamenal dve asistencie, obranca Višňovský asistoval pri góle Robitailla. Prvý gól Minnesoty pripravil slovenský zadák Sekeráš, ktorý okrem asistencie mal tri strely na bránku. Druhý gól hostí strelil Rus Krivokrasov, keď jeho prihrávku zrazil nešťastne korčuľou do vlastnej bránky Višňovský. Gáborík vystrelil na Fiseta, ktorý po zranení nastúpil prvýkrát v sezóne, dvakrát. Krídelník Bartoš sa do štatistík nezapísal. Obranca Phoenixu Suchý sa do štatistík zápasu Phoenix - Dallas (2:5) zapísal jednou strelou.