Hospodársky denník
USD49,244 Sk
EUR43,204 Sk
CHF28,545 Sk
CZK1,246 Sk
  Pondelok  4.Decembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Moravcová opäť famózne

V bazéne skvelých 25 víťazstiev z 26 štartov

Slovenská plavecká hviezda Martina Moravcová kraľovala aj na zápolení 4. kola Svetového pohára v čínskom Šanghaji. V krátkom bazéne športového komplexu Jing An si na záver vyplávala tri prvenstvá v rovnakom počte disciplín. Nenašla premožiteľku na 100 m v. sp. (54,35 s), 100 m pol. preteky (1:01,86 min) ani v motýlkarskom šprinte na 50 m (26,85 s). Vo všetkých z nich je po Šanghaji vedúcou pretekárkou poradia SP.

S piatimi prvenstvami a jedným 2. miestom sa stala po tretí raz (predtým Maryland a Edmonton) najúspešnejšou plavkyňou jednotlivých kôl prebiehajúceho SP. Najväčšou hviezdou sa nestala iba na úvodnom podujatí 10-dielneho seriálu v Riu de Janeiro, pretože tam neštartovala! Dovedna má na konte z 18 štartov 17 prvenstiev - po 6 zaznamenala v americkom Marylande a kanadskom Edmontone. Jej tri triumfy v jeden deň súťaží na doterajších mítingoch SP zostávajú jedinečné. Slovenke sa pritom tento počet podarilo vyplávať už päťkrát!

Poolympijská séria 3-násobnej najúspešnejšej športovkyne Slovenska sa rozrástla po vystúpení v Šanghaji na neuveriteľných 25 víťazstiev z 26 štartov. Sériu neporaziteľnosti jej pokazila iba domáca Xue Han vo finále na 50 m v. sp., kde skončila druhá s dvojstotinovým odstupom. Tento výkon Moravcovej poznamenal predchádzajúci chaos organizátorov s jej dopingovou kontrolou.

Suverénka prebiehajúceho ročníka SP plavcov Martina Moravcová hodnotila svoje trojnásobné víťazné vystúpenie v Šanghaji slovami: „Bol to dlhý a ťažký deň, pretože som plávala na začiatku a konci programu. Preto som strávila v bazéne vlastne celý deň a do hotela som sa dostala až po desiatej večer. Dnešné víťazstvá ma už dosť boleli, cítim sa momentálne veľmi unavená, bolo to už badať aj na mojich časoch. Mesto som vlastne ešte ani nevidela, vždy iba cestou na plaváreň, takže sa teším na malý oddych pred odletom domov. Splnila som si to, pre čo som sem prišla, vyhrať čo najviac disciplín a získať čo možno najviac bodov do celkového hodnotenia, takže som naozaj spokojná.“

(TASR)

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.