Hospodársky denník
USD49,244 Sk
EUR43,204 Sk
CHF28,545 Sk
CZK1,246 Sk
  Pondelok  4.Decembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zdeformované ceny podpísané pod problémy

Elektrina bude drahšia už od januára 2001

Od nového roku by sa mali zvýšiť aj ceny elektrickej energie. Podľa predložených n. . .

Proti tým, čo chcú pracovať

Šéfredaktor Hd P. Kasalovský oslovil tromi otázkami v závere októbra 22 osobností z hospodárstva. Dnes uverejňujeme odpovede Milana Murgaša, rektora Univerzity Mateja B. . .

Koncepcia vedy na náš spôsob

O päť rokov vraj dobehneme Európsku úniu

V týchto dňoch majú poslanci NR SR na stole Koncepciu štátnej vednej a technickej politiky do roku 2005. Nadväzuje vraj na. . .

Prečo si len hudie?

Peter Kasalovský

Netuším, čo bude s vládou, keď vicepremiér pre ekonomiku Ivan Mikloš v súvislosti so snahou SPP o zvýšenie ceny plynu o tridsať percent fungoval ako verklík.. . .

Vláda sa v „prejedaní“ polepší

V roku 2001 na rozvojové projekty len 1,13 mld. Sk

Je životne dôležité, aby sa nijaké privatizačné výnosy nevyužívali na financovanie „rozvojových projektov“. Toto. . .

Z etiky sa nenajedia, nejde len o platy

Nástupný plat zdravotnej sestry je 4700 Sk brutto, v strednom veku zarába medzi 7000 - 8500 Sk (pred zdanením a odrátaním odvodov) a finále pred dôchodkom . . .

Dohodli sa len, že sa neskôr dohodnú

Nemecký kancelár Gerhard Schröder a francúzsky prezident Jacques Chirac sa ani počas sobotňajšieho rozhovoru nezhodli v otázke požiadavky zvýšenia váhy hlasu N. . .

Pokles rezerv

Devízové rezervy slovenského bankového sektora vrátane centrálnej banky klesli k 29. novembru za sedem dní o 96,1 mil. USD na 5,383 mld. USD. V sektore komerčných bánk devízové rezer. . .

Desať kandidátov

V stanovenej lehote predložilo vo verejnej súťaži na výber poradcu pri transformácii a privatizácii SPP záväznú ponuku desať kandidátov. Konečnú zmluvu s víťazom tendra uzatvorí m. . .

Tender neláka

Tender na predaj licencií UMTS prilákal v Poľsku iba tri lokálne spoločnosti. Očakávali päť licencií a celkový zisk z aukcie 3,25 mld. EUR. Poľské ministerstvo telekomunikácií plán. . .

Maďarsku pridali

Agentúra Fitch IBCA rozhodla o zvýšení ratingu Maďarska pre dlhodobé devízové úvery na „A-“ z úrovne „BBB+“ a ratingu pre dlhodobé úvery v domácej mene na „A+“ z predchádzajúce. . .

Černobyľ končí

Ukrajina 15. decembra definitívne zatvorí Černobyľskú jadrovú elektráreň. Tým potvrdí svoj medzinárodný záväzok prijatý v súlade s vládami krajín G7 a Komisiou európskej spoluprác. . .

. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.