Hospodársky denník
USD49,122 Sk
EUR43,473 Sk
CHF28,789 Sk
CZK1,246 Sk
  Streda  6.Decembra 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Bush jr. na krôčik od Bieleho domu

„Ak na konci, keď sa skončia všetky procesy, má byť inaugurovaný za prezidenta George Bush, bude aj mojím prezidentom. Bude americkým prezidentom,“ povedal Gore v relácii televíznej stanice CBS 60 minút. Teda odhodlaný je bojovať do konca aj napriek možnému pádu popularity medzi americkými voličmi, čo v noci navčera aj potvrdil. Gore totiž podal odvolanie proti pondelkovému rozhodnutiu sudcu Saulsa, ktorý odmietol nariadiť nové ručné sčítavanie hlasov na Floride. Demokratickí právnici sa spoliehajú na hlasovacie lístky ako dôkaz, po prednesení ktorého súdy začnú celú kauzu vnímať ináč. Nie sú však príliš presvedčiví.

Pozorovatelia totiž už dávno prestali veriť, že Gorova snaha môže priniesť ovocie. Posledné rozhodnutia, či už floridského, ale najmä Najvyššieho súdu ukazujú, že americké súdy sa nechcú nechať spolitizovať, preto radšej prijímajú nejednoznačné rozhodnutia a prípad si prehadzujú ako horúci zemiak. Všetko toto nahráva texaskému guvernérovi, ak si uvedomíme, že 12. december sa považuje za posledný termín, dokedy Florida má určiť svojich voliteľov, čiže Gorovi zostáva iba niekoľko dní. Pritom situáciu mu výrazne sťažuje aj fakt, že sa verejnosť obracia proti nemu. Američania totiž už konečne chcú mať nového prezidenta a nemajú pochopenie pre súdne naťahovačky. Odborníci preto tvrdia: Skôr či neskôr bude musieť uznať porážku.

(TASR, ČTK, by)

počasie

Dnes bude zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Na mnohých miestach mrholenie. Na horách a v poludňajších hodinách na severe a východe miestami jasno až polojasno. Najvyššia denná teplota 5 až 9 stupňov, na miestach s hmlou 3 stupne. Teplota na horách vo výške 1500 m na poludnie okolo 8 stupňov. Slabý juhovýchodný vietor. Vo štvrtok a v piatok bude zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto, ojedinele s mrholením. Na horách a miestami aj v nižších polohách jasno až polojasno. Najnižšia nočná teplota 4 až 0 stupňov. Najvyššia denná teplota 4 až 8, pri vyjasnení okolo 10 stupňov. Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 15.56 hod.

Amsterdamoblačno9
Aténypolooblačno18
Belehradhmla5
Berlínoblačno7
Bratislavazamračené5
Bruseloblačno8
Budapešťhmla6
Bukurešťzamračené3
Frankfurtobčasný dážď8
Helsinkizamračené7
Istanbuloblačno12
Kodaňobčasný dážď7
Kyjevzamračené2
Lisabonpolooblačno16
Londýnpolooblačno12
Madridpolooblačno14
Milánopolooblačno12
Moskvazamračené2
Oslodážď5
Paríždážď11
Prahaoblačno5
Rímpolojasno14
Sofiapolooblačno9
Štokholmoblačno9
Varšavazamračené4
Viedeňzamračené5
Záhrebhmla5
Ženevahmlisto8

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.