Hospodársky denník
USD43,015 Sk
EUR41,602 Sk
CHF25,895 Sk
CZK1,17 Sk
  Pondelok  13.Marca 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Snaha NBS o sterilizáciu nadbytočnej likvidity

Medzibankový peňažný trh v predchádzajúcom týždni zaznamenal čiastočne zvýšenú aktivitu, keď denné zobchodované objemy vyskočili v pondelok a vo štvrt. . .

Dlhopisy eurolandu pod tlakom

Vývoj v USA rizikovým faktorom dlhopisových trhov
V rozhodujúcej fáze rozhodovania predstaviteľov Bankovej rady Európskej centrálnej banky (ECB) sa euro opäť oslab. . .

Čas na reformu MMF i SB

Prínos Medzinárodného menového fondu (MMF) a Svetovej banky (SB) za uplynulých 50 rokov bol značný. Obe inštitúcie však vyžadujú hĺbkové reformy. V roku 1998 americký Kongre. . .

Silný týždeň japonského jenu

Piatkový nárast na americkom kapitálovom trhu mal významný podiel na vývoji obchodovania s hlavnými menami na začiatku minulého týždňa. Posilnenie indexu NASDAQ o viac. . .

Pamäatné strieborné mince

Národná banka Slovenska dňa 6. marca 2000 začala predávať niektorým komerčným bankám a obchodníkom s numizmatickým materiálom pamätné strieborné mince v nominálnej hodnote. . .

Oznámenie NBS

Ministerstvo financií ruší aukciu štátnych pokladničných poukážok, ktorá sa podľa Harmonogramu emisií štátnych cenných papierov emitovaných MF SR v 1. štvrťroku 2000 mala uskutočniť d. . .

krátko zo sveta

Spotrebiteľské ceny vo Francúzsku vo februári medziročne vzrástli o 1,4 %, zatiaľ čo v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom posk. . .

Stredoeurópske eurobondy v kurze

Slovinsko sa po Litve a Poľsku stalo v poradí už tretím emitentom z krajín strednej a východnej Európy, ktorý v tomto roku umiestnil svoju euromenovú emisiu na medz. . .

Nikel sa dotkol nového 5-ročného maxima

USA žiadajú o pomoc - tak by sa dalo charakterizovať piatkové obchodovanie s ropou na NYMEX-e. Podľa súčasného prezidenta Organizácie krajín vyvážajúcich rop. . .

Tokijské indexy zmiešane

Zmiešaný vývoj zaznamenali v priebehu koncotýždňového obchodovania hlavné indikátory tokijskej akciovej burzy po tom, čo na trhu stále rezonuje otázka nadhodnotenia high-. . .

Internet podporil poľský trh

Piatkové obchodovanie na poľskej akciovej burze sa nieslo pod taktovkou silného rastu internetových firiem. Po minulotýždňových stratách investori očakávajú rast v ob. . .

Dolár po zaváhaní opäť vo forme

Americký dolár sa oslabil po dramatickom odraze akcií na Wall Streete počas neskorého obchodovania vo štvrtok, keď index NASDAQ skončil o 3 percenta vyššie a Dow J. . .

Amerika udáva trend

Piatkové obchodovanie na dlhopisovom trhu Ameriky sa nieslo v znamení očakávania, keďže väčšina investorov sa radšej stiahla do úzadia, vyčkávajúc tohtotýždňové zverejnenie ma. . .

počasie

Na našom území prevláda zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Dobrá je telesná aj duševná výkonnosť a schopnosť koncentrácie. Na viacerých miestach, najmä ráno sú možné zhoršené podmienky pre rozptyl znečisťujúcich látok v ovzduší, čo môže mať za následok zhoršenie priebehu ochorení dýchacieho systému (chronického zápalu priedušiek, astmy, chronickej nádchy), preto sú vhodné preventívne opatrenia. Osoby s kardiovaskulárnym postihnutím sa majú šetriť. Je sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Citliví ľudia s nízkym tlakom krvi môžu trpieť častejšími migrénami a miernym pocitom závratu.Zajtra predpokladáme pretrvávanie uvedených vplyvov počasia cez deň, k večeru je možnosť zvyšovania reumatických bolestí a depresií.(zč)

Dnes bude jasno až polojasno, miestami prechodne oblačno. Ráno v nižších polohách ojedinele hmla. Na horách ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na juhozápade okolo 10 stupňov. Slabý premenlivý vietor. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -4 stupne.V utorok jasno až polojasno, k večeru na západe pribúdanie oblačnosti. V stredu veľká oblačnosť a početné zrážky, cez deň prechod k premenlivej oblačnosti a snehovým prehánkam. Najnižšia nočná teplota -4 až -8, na juhozápade okolo -1, najvyššia denná teplota 5 až 9, na juhozápade okolo 11 stupňov, v stredu ochladenie na 2 až 6, na juhu miestami do 10 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.08 a zapadne o 17.54 hod.

Amsterdamoblačno8
Aténypolooblačno16
Belehradpolooblačno12
Berlínslnečno7
Bratislavaslnečno10
Bruseloblačno8
Budapešťslnečno11
Bukurešťslnečno15
Frankfurtslnečno11
Helsinkisneženie1
Istanbulpolojasno15
Kodaňoblačno8
Kyjevslnečno4
Lisabonpolooblačno25
Londýnoblačno13
Madridslnečno21
Milánoslnečno18
Moskvaoblačno-3
Oslosnehové prehánky1
Parížpolooblačno14
Prahaslnečno9
Rímslnečno16
Sofiapolojasno12
Štokholmoblačno3
Varšavapolooblačno7
Viedeňslnečno8
Záhrebpolooblačno15
Ženevaslnečno16

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.