CZK1,17 Sk
  Pondelok  13.Marca 2000

Švédka vyhrala v predstihu

SP a MS v biatlone vo fínskom Lahti
Biatlonistky Nemecka triumfovali v posledných pretekoch SP vo fínskom Lahti na 4x7,5 km, celkovým víťazom SP štafiet sa však stalo Rusko. Po prvý raz v sezóne neštartovala v SP slovenská štafeta. V konečnom poradí SP štafiet (bodovalo sa 6 najlepších výsledkov zo 7) bolo poradie rovnaké ako na MS. Slovenská štafeta sa oproti 12. miestu z minulej zimy posunula na 5. priečku. Ukrajinka Zubrilovová vyhrala po vytrvalostnej pätnástke aj stíhacie preteky na 10 km. Na 2. mieste finišovala vedúca pretekárka a v predstihu celková víťazka SP (štvrtýkrát), 32-ročná Švédka Forsbergová. Zo slovenských zástupkýň bola Murínová na 2O. a Mihoková na 27. mieste. Pavkovčekovú jury diskvalifikovala, keď zaostala o celý okruh. Štafeta biatlonistov Ruska si vybojovala v Lahti posledné zlato na 36. MS. V pretekoch na 4x7,5 km dominovala pred Nórskom a Nemeckom. Preteky štafiet sa uskutočnili v rámci 8. kola SP ako náhrada za MS v Holmenkollene, kde 27. februára hustá hmla spôsobila, že jury preložila desiatu disciplínu do Lahti. Preteky prebehli s účasťou 18 štafiet, bez slovenskej. Celkovým víťazom SP štafiet sa stalo Nórsko pred Ruskom a obhajcom prvenstva Nemeckom. Stíhacie preteky na 12,5 km mužov vyhral Nemec Fischer, čelnú pozíciu v celkovom poradí si však udržal Francúz Poirée. (TASR)