Hospodársky denník
USD43,015 Sk
EUR41,602 Sk
CHF25,895 Sk
CZK1,17 Sk
  Pondelok  13.Marca 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Ďalší krok proti občanom a podnikateľom?

Zrušenie dohôd čiernu prácu predsa neodbúra
„Ide o ďalší reštriktívny návrh a jeho dôsledkom bude prehĺbenie ťsociálneho marazmuŤ bez splnenia cieľov, kto. . .

Sobáš finančných mamutov

V NSR sa rodí nový bankový globálny obor
Vo frankfurtskom „Manhattane“ sa pripravuje sobáš prvej a tretej najväčšej nemeckej banky – Deutsche Bank a Dresdner Bank. Od 1. . . .

O uhlí definitívne v utorok

Š. Košovan sa nevzdáva a argumentuje celospoločenskou výhodnosťouMinulý týždeň podpísali a. s. Slovenské elektrárne s našimi banskými spoločnosťami zmluvy na tohtoročné d. . .

Straty rastú

Podľa predsedu SPPK Pavla Magdolena minuloročná strata poľnohospodárskych podnikov v SR by sa mala zvýšiť o 500 mil. Sk v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Len 40 % podnikov vykázal. . .

Tlak na OPEC

Americká vláda žiada OPEC, aby zvýšila ťažbu a dodávky ropy na svetový trh o 2,5 mil. barelov za deň. Medzinárodná agentúra IEA uviedla, že svet potrebuje od ďalšieho mesiaca 2,3 mil. b. . .

Obrovské zdroje

Ruské ministerstvo prírodných zdrojov eviduje približne 20 000 ložísk hlavných druhov minerálnych látok a 15 000 ložísk ostatných zdrojov surovín. Ich hodnota sa odhaduje na 28 bilió. . .

Nižšie dane

Chorvátsko plánuje od začiatku budúceho roka znížiť daň z pridanej hodnoty zo súčasných 22 % na 17 %. Zákon, ktorý je k tomuto kroku potrebný, sa už v súčasnosti pripravuje v parlamente.. . .

Rezervy klesajú

Celkové devízové rezervy SR klesli v priebehu týždňa o 15,3 mil. USD a ich aktuálna úroveň k 8. marcu dosiahla 4,2797 mld. Devízové rezervy komerčných bánk vzrástli o nevýrazných 6,7. . .

Aktívni Nemci

Nemecké hospodárstvo v januári tohto roka v porovnaní s výsledkom minulého roka zvýšilo vývoz o 20,5 %. V prvom mesiaci tohto roka tak smeroval do zahraničia tovar za 84,4 mld. DEM. Eš. . .

Nech šimeľ podniká!

A. Buben o živnostiach
„Vláda pre malé podnikanie nič nerobí, ide to dolu vodou,“ vyhlásil prezident Slovenského živnostenského zväzu A. Buben. Podľa neho kabinet len politi. . .

Budú peniaze

Zmluvu o poskytnutí úveru vo výške 4,2 mld. Sk, ktoré sú určené na tohtoročnú výstavbu diaľnic, uzatvoria dnes Credit Suisse First Boston a ŠFCH. Zdroje použije fond na najviac r. . .

Šanca v Grécku

SPP, š. p., podal minulý týždeň tendrovú ponuku na plynofikáciu Grécka. Ide o možnosť získania kapitálovej účasti v troch gréckych regionálnych plynárenských distribučných spolo. . .

Aktívna bilancia

Vyše 753 mil. USD predstavoval vlaňajší vzájomný obchodný obrat medzi Maďarskom a SR. V porovnaní s rokom 1998 je to pokles o necelé percento. Maďarský export do SR bol 279 m. . .

O päť minút dvanásť

Peter Kasalovský
Dezilúzia je u značnej časti nezamestnaných faktom. U tých, ktorí sa v práci realizovali, či bola niečo na spôsob hoby alebo takým stereotypom, za ktorý bo. . .

Zmena je potrebná

Absurdita zdravotného poistenia
Keďže sú známe nie práve „šťastné“ ustanovenia v zákone o zdravotnom poistení (č. 273/1994 Z. z. v znení neskorších predpisov), verejnosť oč. . .

počasie

Na našom území prevláda zväčša priaznivý vplyv počasia na meteosenzitívnych ľudí. Dobrá je telesná aj duševná výkonnosť a schopnosť koncentrácie. Na viacerých miestach, najmä ráno sú možné zhoršené podmienky pre rozptyl znečisťujúcich látok v ovzduší, čo môže mať za následok zhoršenie priebehu ochorení dýchacieho systému (chronického zápalu priedušiek, astmy, chronickej nádchy), preto sú vhodné preventívne opatrenia. Osoby s kardiovaskulárnym postihnutím sa majú šetriť. Je sklon k vyššej pulzovej frekvencii. Citliví ľudia s nízkym tlakom krvi môžu trpieť častejšími migrénami a miernym pocitom závratu.Zajtra predpokladáme pretrvávanie uvedených vplyvov počasia cez deň, k večeru je možnosť zvyšovania reumatických bolestí a depresií.(zč)

Dnes bude jasno až polojasno, miestami prechodne oblačno. Ráno v nižších polohách ojedinele hmla. Na horách ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na juhozápade okolo 10 stupňov. Slabý premenlivý vietor. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -4 stupne.V utorok jasno až polojasno, k večeru na západe pribúdanie oblačnosti. V stredu veľká oblačnosť a početné zrážky, cez deň prechod k premenlivej oblačnosti a snehovým prehánkam. Najnižšia nočná teplota -4 až -8, na juhozápade okolo -1, najvyššia denná teplota 5 až 9, na juhozápade okolo 11 stupňov, v stredu ochladenie na 2 až 6, na juhu miestami do 10 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.08 a zapadne o 17.54 hod.

Amsterdamoblačno8
Aténypolooblačno16
Belehradpolooblačno12
Berlínslnečno7
Bratislavaslnečno10
Bruseloblačno8
Budapešťslnečno11
Bukurešťslnečno15
Frankfurtslnečno11
Helsinkisneženie1
Istanbulpolojasno15
Kodaňoblačno8
Kyjevslnečno4
Lisabonpolooblačno25
Londýnoblačno13
Madridslnečno21
Milánoslnečno18
Moskvaoblačno-3
Oslosnehové prehánky1
Parížpolooblačno14
Prahaslnečno9
Rímslnečno16
Sofiapolojasno12
Štokholmoblačno3
Varšavapolooblačno7
Viedeňslnečno8
Záhrebpolooblačno15
Ženevaslnečno16

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.