CZK1,169 Sk
  Pondelok  27.Marca 2000

Duo z chvosta stráca kontakt

Inter po prvoligovom futbalovom šlágri, aj pred ním
Po medzištátnej vložke v strede týždňa, týkajúcej sa nášho reprezentačného výberu do 21 rokov (Austrália 1:0), pokračovala prvoligová futbalová súťaž už štvrtým jarným kolom. Hlavné jedlo z jeho menu sa servírovalo už v piatok, bolo ním veľké bratislavské derby Inter - Slovan. Na Pasienkoch sa zišla rekordná návšteva jari i celého doterajšieho priebehu, hoci o pár desiatok metrov ďalej sa v tom istom čase hralo hokejové semifinále Slovan - Trenčín (fanúšikovi, ak mal záujem o obe podujatia, sa tentoraz v ústrety nevyšlo). Futbal v podaní dvoch rivalov bol nepochybne zaujímavý, kvalitnejší v druhom polčase než do prestávky, čo sa ukázalo aj podľa reakcií publika. Kým do polčasu sa nemalo veľmi čoho „chytiť“, po zmene strán ho k aktivite vyburcovala útočná hra na oboch stranách so striedaním zaujímavých momentov pred bránami. Slovan inkasoval v derby prvý jarný gól, Sz. Németh rozvlnil jeho sieť po 389 minútach, vyrovnal z penalty, o ktorej sa po zápase horlivo diskutovalo. Domáci lodivod Jozef Bubenko povedal, že „išlo o manipuláciu zo strany rozhodcu Jakubca, hoci nebol dôvod pomáhať jednému z mužstiev“. Pri porovnávaní s predchádzajúcimi derby mu vyšlo, že každé sa podobá ako vajce vajcu, Inter v ňom remizuje alebo prehrá, aj keď tentoraz nerozhodný výsledok s dobrým Slovanom nebol neúspechom. Ani úspechom, ak sa interisti pozrú na povinnosti už v najbližšom kole. Pred zápasom pravdy
Okrúhle, 20. ligové kolo, sa hrá už v utorok a vedúci tím tabuľky musí cestovať do jamy levovej - na súboj s najbližším prenasledovateľom 1. FC Košice. Košické tigre sú najlepším mužstvom na domácej pôde, kde dosiaľ stratili iba dva body po remíze, zvyšných osem zápasov vyhrali. Inter je pre zmenu najlepší na ihriskách súperov, kde ešte neprehral (5 víťazstiev, 4 remízy), no ak by sa tak stalo v utorok, príde o vedúce postavenie v tabuľke. Košice naostatok bez väčších ťažkostí získali tri body v Dunajskej Strede, ktorá na jar ako jediná ešte neskórovala a jej posledný ligový gól dal ešte v zápase 14. kola s Humenným (4:0) stredopoliar Šimon. Ten je už od začiatku jari v Petržalke a DAC čaká na strelecký zápis predlhých 478 minút. Ani nový tréner Ladislav Kuna nemôže robiť zázraky s kádrom, ktorý nemá dosť kvalít a jeho odstup na „záchranné“ miesto narástol na 10 bodov. Kontakt s hraničnou čiarou ponoru začína strácať aj Prievidza, klub s najnižším rozpočtom z našich prvoligistov a nulovým jarným ziskom. Dvaja kandidáti zostupu sa teda začínajú črtať dosť zreteľne, momentálna strata sa bude ťažko doháňať Banskej Bystrici a domácou prehrou s Trenčínom si život skomplikovalo Humenné. Nebolo by pre ďalší priebeh dobré, keby sa okruh tímov s klesajúcimi nádejami na záchranu rozširoval a súťaž by pre ne začínala strácať na zaujímavosti. Ľubomír Dávid

počasie

Dnes budú v predpoludňajších hodinách ešte prevládať všeobecne priaznivé účinky počasia. Dobrá je tolerancia telesnej aj duševnej námahy, ako aj schopnosť koncentrácie. Popoludní a intenzívnejšie v nočných hodinách očakávame u meteosenzitívnych ľudí postupné zvyšovanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím. Zosilňujú sa reumatické ťažkosti, bolesti hlavy, jaziev a fantómové bolesti. Zvyšuje sa záťaž srdcovo-cievneho, dýchacieho aj zažívacieho systému. Znižuje sa výkonnosť a koncentrácia, preto je potrebná zvýšená opatrnosť najmä v rizikových prevádzkach a v doprave.Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených nepriaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a časom dážď. Najvyššia denná teplota 9 až 13 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 3 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5 m/s.V utorok a v stredu bude veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Na väčšine územia občasný dážď alebo prehánky, vo vyšších horských polohách snehové. Najnižšia nočná teplota 6 až 2, najvyššia denná teplota 9 až 13, na juhu miestami aj vyššie.Slnko vyjde zajtra o 6.40 a zapadne o 19.15 hod.