Hospodársky denník
USD43,389 Sk
EUR41,612 Sk
CHF26,533 Sk
CZK1,148 Sk
  Pondelok  10.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Stavebníctvo katalyzátorom ekonomiky

Podnikatelia chcú s premiérom rokovať o problémoch odvetviaSlovenské stavebníctvo zaznamenalo v uplynulom roku vyše 25-percentný pokl. . .

Štát má konať podnikateľsky

Živnostníci sú chrbticou vo vyspelej ekonomike krajiny
„Sme svedkami hospodárskeho úpadku a pretrvávajúceho znižovania sociálnej a ekonomickej úrovne značnej časti ob. . .

Musia financovať svoju prácu

Pre strojárov z Tlmáč je Slovenská republika primalá
Aj keď Slovenské energetické strojárne Tlmače majú už dlhý čas dobré meno medzi dodávateľmi zariadení pre energet. . .

Pre chudobných

MMF predal zlato v hodnote asi 3 miliardy USD v prospech odpustenia dlhov najchudobnejším rozvojovým krajinám. Pred niekoľkými dňami Svetová banka a MMF uzavreli odpustenie dlhov pre . . .

Pád privatizátorov

Chorvátsko ako príklad?
„Predpokladá sa, že Kutle väčšiu časť svojich finančných prostriedkov, nad ktorými má priamu kontrolu, už previedol do Rakúska. Jeho skupina Globus vla. . .

Naše jogurty patria medzi najlepšie

Mlieko a výrobky z neho sú dôležitým exportným artiklom. V minulom roku dosiahol zahraničný obchod v tejto komodite kladné saldo 780,9 mil. Sk. Za prvé tri mesia. . .

EFPA v prevádzke

Menej oxidov síry v ovzduší
V deň 105. výročia založenia firmy uviedli v piatok do prevádzky nový technologický komplex zhodnotenia ťažkých ropných frakcií (EFPA) v akciovej spo. . .

Obnova JZR

Zoznam firiem na MH SR, ktoré ponúkli svoje tovary a služby na pomoc pri obnove juhovýchodnej Európy, obsahuje 250 ponúk. Pre marketingy slovenských firiem je nevyhnutné sledovať vyhlasov. . .

Zlato pripravené

Slovenské zlato v objeme 4,5 tony, ktoré by sa malo po ratifikácii česko-slovenskej majetkovej dohody vrátiť z ČR, je už pripravené na odvoz. Zlaté mince v počte 410 tis. ks už zape. . .

Nové ložiská

Izraelské a medzinárodné exploračné spoločnosti objavili pri pobreží Stredozemného mora v blízkosti mesta Aschkelon na juhu Izraela ďalšie veľké zásoby zemného plynu. V hĺbke asi 1,9. . .

Pokles výroby

Objem vyprodukovanej stavebnej produkcie vo februári 2000 dosiahol 3,9 mld. Sk, čo v medziročnom porovnaní znamená zníženie o 11,7 %. Celková stavebná produkcia realizovaná v prvých . . .

Viac bez práce

Počet nezamestnaných v USA ostal minulý mesiac v porovnaní s februárom nezmenený, tvorba pracovných miest sa však výrazne zrýchlila. Miera nezamestnanosti tak opäť dosiahla 4,1 %, p. . .

Nezáujem o EÚ

Podpora vstupu Dánska do EÚ medzi jeho obyvateľmi klesla v apríli na 37 % v porovnaní so 45 % v marci tohto roka. Počet oponentov sa zvýšil v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom len. . .

Mierne zisky

Tržby v maloobchode dosiahli vo februári 33,7 mld. Sk a v stálych cenách boli takmer na úrovni februára 1999 (rast o 0,1 %). Vyššie ako pred rokom boli tržby v maloobchodných podnikoc. . .

Bohatšia SR?

Devízové rezervy NBS k 5. aprílu stúpli o 38 mil. USD na 3,7366 mld. USD. Na konci marca pritom rezervné devízové aktíva centrálnej banky pokrývali 3,4-násobok priemerného mesačného d. . .

Rómska nadradenosť?

Peter Kasalovský
Najnovšie je to Belgicko, do ktorého môžeme cestovať až po udelení víz. V minulom týždni o tom rozhodla jeho vláda. Príčinou „dočasného opatrenia“ je nára. . .

Počasie

Počasie prevládajúce na našom území má na väčšine územia priaznivý a povzbudzujúci vplyv. Pozitívne sú účinky na telesnú a duševnú výkonnosť a schopnosť sústredenia sa, na západe územia však môže byť tolerancia telesnej a duševnej námahy a koncentrácia nižšia. Spánok v oddychových fázach je občerstvujúci a pomáha dobrému zotaveniu organizmu. Osoby s kardiovaskulárnym postihnutím však nemajú preceňovať svoje sily, lebo pri väčšej námahe a stresoch by sa mohol zhoršiť ich zdravotný stav. Ustupujú reumatické ťažkosti. Vegetatívne labilní ľudia s nízkym tlakom krvi môžu reagovať sklonom k migrénam s miernym pocitom závratu. Na západe územia je mierne zvýšený sklon k dýchacím ťažkostiam.Zajtra na celom území predpokladáme nižšiu schopnosť pohotových reakcií, sklon k dýchacím ťažkostiam a k zníženiu výkonnosti.(zč)

Dnes bude väčšinou oblačno, na východe aj polojasno, ojedinele sa vyskytne slabý dážď. Najvyššia denná teplota 9 až 14, na severe miestami 7 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m napoludnie okolo 0 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 1 až 4, cez deň na juhozápade zosilnie na 6 m/s.V utorok a v stredu bude prevažne oblačno a miestami občasný dážď alebo prehánky. Ojedinele aj búrky. Najnižšia nočná teplota 4 až 0, na juhozápade okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 12 až 16, na severe okolo 10 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.11 a zapadne o 19.35 hod.

Amsterdampolojasno12
Atényoblačno19
Belehradoblačno14
Berlínpolooblačno11
Bratislavazamračené12
Bruseloblačno11
Budapešťzamračené12
Bukurešťpolojasno13
Frankfurtoblačno13
Helsinkioblačno8
Istanbuloblačno15
Kodaňoblačno8
Kyjevpolojasno8
Lisabonpolooblačno13
Londýnpolojasno12
Madridprehánky14
Milánodážď14
Moskvazamračené8
Oslozamračené10
Parížoblačno11
Prahaoblačno10
Rímdážď15
Sofiaoblačno11
Štokholmpolojasno9
Varšavapolooblačno11
Viedeňoblačno13
Záhrebzamračené12
Ženevaoblačno13

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.