CZK1,148 Sk
  Pondelok  10.Apríla 2000

Karty zostali otvorené

Davis Cup: Brazília - Slovensko 2:2
Od piatka sa v Rio de Janeiro hral štvrťfinálový duel Davis cupu Brazília - Slovensko a po prvom dni bol stav nerozhodný 1:1. Po triumfe slovenskej jednotky Hrbatého (za 1 hod. a 55 minút) nad brazílskou dvojkou Meligenim v úvodnej dvojhre sa našej dvojke Kučerovi darilo menej. Bratislavský rodák v búrlivom prostredí prehral (za 3 hod. a 27 minút) s víťazom French Open a nedávnym finalistom turnaja v Miami Kuertenom v piatich setoch. Hlas nehrajúceho kapitána M. Měčířa po úvodných dvojhrách: „Hrbatý mal s Meligenim vzájomnú bilanciu 4:0 a išiel do zápasu sebavedome. Hral veľmi dobre, nezľakol sa búrlivej až neregulárnej atmosféry, ktorá vládla v hľadisku. V kútiku duše sme s týmto bodom počítali. Druhá dvojhra sa hrala v pokojnejšej atmosfére, pretože Kuerten sa potreboval pri svojom podaní sústrediť. Kučera bol blízko k víťazstvu, ale urobil pár chýb pri útokoch na sieť, ktoré Kuerten dokázal využiť. Výborne ho obhadzoval hlavne bezchybným bekhendom. V piatom sete mal Kuerten viac síl, hral technickejšie, výborne behal. Karol sa snažil skracovať hru, ale nedarilo sa mu to. Myslím si však, že zohral po dlhom čase kvalitný zápas.“ Za patového stavu 1:1 nastúpil na centrálny dvorec v Marapendi Racket Center náš pár Kučera, Hrbatý vo štvorhre proti brazílskej dvojici Kuerten, Oncins. Slovenská dvojica prehrala v búrlivom prostredí za 2 hod. a 15 minút s brazílskymi súpermi, ktorých predstihla iba v druhom sete. V treťom a vo štvrtom sa náš pár očividne trápil, nevychádzalo mu prvé podanie, ani hra na sieti. Prvý mečbal v stretnutí mali domáci v deviatej hre štvrtého setu. Nezaváhali, využili ho a Brazília sa po druhom hracom dni ujala vedenia 2:1. V nedeľu dosiahol Dominik Hrbatý skvelý úspech zdolaním Kuertena a tak o postupe rozhodovala záverečná dvojhra Meligeni - Kučera, ktorá sa skončila po našej uzávierke. Výsledky duelu Brazília - Slovensko: Meligeni - Hrbatý 1:6, 5:7, 2:6, Kuerten - Kučera 2:6, 6:3, 4:6, 7:5, 6:1, Oncis, Kuerten - Hrbatý, Kučera 6:3, 2:6, 6:2, 6:3, Kuerten - Hrbatý 5:7, 4:6, 6:7. (TASR)