Hospodársky denník
USD43,136 Sk
EUR41,523 Sk
CHF26,372 Sk
CZK1,143 Sk
  Streda  12.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

O ruskej stabilite a jadrovej bezpečnosti

Exkluzívne s ministrom pre atómovú energiu RF Jevgenijom O. AdamovomMinister pre atómovú energiu Ruskej federácie Jevgenij O. Adamov, ktorý sa v pondelok zú. . .

Mikulášsky darček na sneme

Vláda schválila štart reformy verejnej správy
„Považujem to za definitívne odštartovanie reformy verejnej správy,“ povedal nám včera po mimoriadnom zasadnutí vlády jej . . .

Prehliadka technického umu

V Bratislave sa začali výstavy venované doprave a automobilizmuVčera predpoludním sa v bratislavskej Inchebe začala séria výstav: 4. ročník medzinárodného veľtrhu doprav. . .

Nextra: default...

Providerovi aj našich webstránok spoločnosti Nextra sa opäť podarilo v dňoch 10. a 11. apríla nezabezpečiť ich funkčnosť...(r). . .

Oznámenie z DÚ

O daňových nedoplatkoch
Oznámil vám písomne daňový úrad (alebo obec) do konca februára výšku vášho daňového preplatku alebo daňového nedoplatku, v členení podľa jednotlivých druho. . .

Konečne pokles

Odvčera znížil Slovnaft na svojich čerpacích staniciach ceny pohonných látok. Všetky druhy benzínov sa znížili o 1,10 Sk a nafty o 1,0 Sk. Zníženie cien umožnil pokles cien ropy na sv. . .

Nižší deficit

NBS očakáva v roku 2001 pokles deficitu bežného účtu na 4,1% HDP, o rok neskôr na úroveň 3,7 % HDP, v roku 2003 3,2 % HDP a v roku 2004 na úroveň 2,8 % HDP. Uviedla to včera jej vicegu. . .

Stratové banky

Kumulovaná strana celého bankového sektora v SR za rok 1999 dosiahla podľa predbežných údajov NBS 16,9 mld. Sk. Až 88 % (14,9 mld. Sk) z celkovej straty vytvorili banky v procese reš. . .

Ako s pôdou?

Na NKÚ SR sa vo zvýšenej miere obracajú občania s požiadavkami na vyriešenie ich problémov, súvisiacich s činnosťou či rozhodnutiami Slovenského pozemkového fondu (SPF). Ich podnety sme. . .

CDU bojuje

Po najhlbšej a najvážnejšej kríze po nedávnom finančnom škandále kresťanských demokratov v ich celej doterajšej histórii chce táto najväčšia nemecká opozičná strana čo najrýchlejšie op. . .

Napriek rečiam zle...

Pôžičky pre podnikateľov
„Súčasné podnikateľské prostredie nie je pre malých a stredných podnikateľov motivačné. Napriek tomu, že sa o tom veľa hovorí, výsledok sa nedost. . .

Otvoriť oči investorom

P. A. Mulloy o tom, čo robíme zle
Slovensko je dosť aktívne vo vzájomnom obchode s USA, aj keby ste sa predovšetkým mali sústrediť na spoločný obchod v rámci EÚ a na spri. . .

Upokoja obavy

EÚ a Kórejská republika (KR) včera podpísali dohodu, ktorá by mala rozptýliť obavy EÚ z príliš nízkych cien, ktoré si juhokórejské lodenice účtovali za predaj lodí. Skončili tak niek. . .

Revízia rastu

Podľa revidovaných údajov štatistického úradu Eurostat sa hospodársky rast 11 krajín eurozóny vlani spomalil z 2,8 % z roku 1998 na 2,3 %. V poslednom štvrťroku 1999 kvartálne dosiah. . .

Inflácia 16,6 %

Hodnota medziročnej inflácie dosiahla v marci 16,6 %. Najvyšší nárast oproti minulému roku zaznamenali ceny v odbore bývanie, voda, elektrina, plyn a iné palivá (48 %), o 22,6 % zd. . .

SPP sa nerozdelí

Rozhovor so šéfom P. Kinčešom
„Všetky pripravované zmeny v rámci transformácie a privatizácie Slovenského plynárenského priemyslu, š. p., smerujú k uplatňovaniu smernice EÚ, k. . .

počasie

Postupne predpokladáme vyššiu dráždivosť počasia, ktorá podmieňuje prevládanie - mierne zvýšeného výskytu bolestí hlavy, zväčša migrenózneho pôvodu a dýchacích ťažkostí u pacientov s ochoreniami dýchacieho systému (napr. dušnosti, prípadne astmatických záchvatov), ako aj slabo zníženej výkonnosti a koncentrácie. Predĺžený môže byť aj reakčný čas, čo môže mať za následok vyššie riziko úrazov a nehôd, preto je potrebná opatrnosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave. n Zajtra pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude prevládať veľká, len na niektorých miestach prechodne zmenšená oblačnosť a miestami, najmä na západe, sa vyskytne občasný dážď. Najvyššia denná teplota 12 až 16, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 10 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m napoludnie okolo 4 stupne. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade cez deň okolo 8 m/s. n Vo štvrtok prevažne oblačno a miestami prehánky, ojedinele i búrky. V piatok bude prevažne polooblačno a zrážky len ojedinele. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, na severe v piatok pri zmenšenej oblačnosti miestami okolo 2 stupne. Najvyššia denná teplota 12 až 16, v piatok na juhozápade okolo 18 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 6.07 a zapadne o 19.38 hod.

Amsterdamzamračené8
Aténydážď13
Belehradpolooblačno20
Berlínprehánky11
Bratislavaoblačno14
Bruseloblačno8
Budapešťoblačno17
Frankfurtdážď8
Helsinkidážď3
Istanbuloblačno20
Kodaňoblačno10
Kyjevoblačno9
Lisabonpolooblačno13
Londýnoblačno8
Madriddážď11
Milánodážď15
Moskvapolojasno2
Oslooblačno7
Parížoblačno10
Prahadážď10
Rímpolooblačno17
Sofiaoblačno15
Štokholmdážď5
Varšavaoblačno14
Viedeňdážď13
Záhrebpolooblačno16
Ženevadážď11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.