Hospodársky denník
USD43,349 Sk
EUR41,526 Sk
CHF26,344 Sk
CZK1,141 Sk
  Štvrtok  13.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Banka s ľudskou tvárou

Za 9 rokov pôsobenia na Slovensku sa Tatra Banka (TB) prostredníctvom ponuky kvalitných bankových služieb vyšplhala na tretiu miesto v rebríčku slovenských komerčných bánk. O. . .

Štátna pomoc? Radšej nie!

Európska komisia včera vyjadrila znepokojenie nad stále vysokou štátnou podporou jednotlivých hospodárskych sektorov v krajinách Európskej únie. Pri svojich prepočtoch vyc. . .

Výhodný nákup

Spoločnosť Home Credit Slovakia, a. s., orientuje svoju činnosť na splátkový predaj formou spotrebiteľského úveru. Ako zatiaľ jediný nebankový subjekt sa etablovala na slovenskom trhu. . .

Mexiko ohrozuje pozície cukru

Po predchádzajúcich neúspechoch ropa opäť dvíha hlavu - mohlo by znieť heslo utorkového obchodovania s touto komoditou na NYMEX-e. Do hry sa totiž zapojili obchodníci,. . .

Zázrak japonských indexov

Včerajšie obchodovanie na tokijskej akciovej burze môžeme pokojne nazvať malým zázrakom, keď pod vplyvom pozitívnych vyhliadok ekonomiky vychádzajúceho slnka zverejnených. . .

Predaj telekomunikácií

V priebehu stredajšieho obchodovania na pražskej burze utrpel český trh straty spôsobené prevažne telekomunikačným sektorom. Ranná časť seansy bola tichá a nevýrazná, no nesk. . .

Eurobondy pokračujú v raste

Americké dlhopisy otvorili včerajšie obchodovanie poklesom svojej ceny. Nasledovali tak vývoj z utorkovej popoludňajšej seansy, keď mnohí obchodníci stratili záujem inve. . .

Poliaci zrušili fluktuačné pásmo

Jen včera zaznamenal výrazné zisky oproti ostatným svetovým menám. Dôvodom bolo uverejnenie mesačnej správy Bank of Japan a výroky jej guvernéra Hayamiho. BoJ pouká. . .

počasie

Zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych osôb s poruchami krvného obehu zvýšenie zdravotných ťažkostí. Reakčný čas je predĺžený - znížená je schopnosť rýchlych a správnych reakcií. Zvyšuje sa frekvencia astmatických záchvatov. Na severozápadnom Slovensku sa mierne zvyšujú ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho, pohybového, prípadne zažívacieho systému. Zvýšená je bolestivosť jaziev a starších poranení. Mierne sa môže znížiť telesná a duševná výkonnosť a koncentrácia. Častejšie sa vyskytuje aj pocit nervozity, podráždenosti, únavy a depresie. n Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Na severozápadnom Slovensku možnosť ústupu zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového, srdcovo-cievneho a zažívacieho systému. (zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť a miestami občasný dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na krajnom severe okolo 11 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m napoludnie okolo 5 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade cez deň okolo 8 m/s. n V piatok a sobotu bude prevažne polojasno, popoludní až oblačno a ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v horských dolinách miestami okolo 2 stupňov. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na juhu aj vyššie. n Slnko vyjde zajtra o 6.05 a zapadne o 19.40 hod.

Amsterdamobčasný dážď9
Atényjasno17
Belehradpolojasno20
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno15
Bruselobčasný dážď9
Budapešťveľká oblačnosť17
Frankfurtoblačno13
Helsinkidážď5
Istanbuldážď13
Kodaňdážď9
Kyjevoblačno12
Lisabonveľká oblačnosť15
Londýnobčasný dážď9
Madridobčasný dážď11
Milánodážď16
Moskvapolooblačno11
Oslodážď5
Paríždážď13
Prahaveľká oblačnosť12
Rímjasno17
Sofiapolooblačno19
Štokholmdážď8
Varšavapolooblačno14
Viedeňpolooblačno17
Záhreboblačno19
Ženevadážď15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.