Hospodársky denník
USD43,349 Sk
EUR41,526 Sk
CHF26,344 Sk
CZK1,141 Sk
  Štvrtok  13.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Vraj ešte nepredávajú

Vsetínsky hokej čaká na solventného kupca
Predstavitelia slovenskej Harvardskej investičnej spoločnosti ako majoritný akcionár päťnásobného hokejového majstra Česka Slovnaftu . . .

Od Brezna až po Detvu

„Keď to naši vyhrajú, tak minimálne štyri dni oslavujeme,“ hotovali sa fanúšikovia zvolenského hokeja pred utorkovým zápolením. Prišli ich na tisíce. Vyše sedemtisíc sa ich dosta. . .

Krátko

BASKETBAL: Sacramento - San Antonio 92:98 p. p., Chicago - New Jersey 100:93, Dallas - Portland 92:81, Denver - Houston 93:103, Golden State. . .

Na scéne opäť šou

Pod Urpínom sa opäť pripravuje basketbalová šou. Appolón a BK ŠKP UMB Banská Bystrica pripravujú 5. ročník už tradične v hale na Štiavničkách na 2. júna. Hrať sa bude 4x10 minút a v . . .

Súd „očisťoval“

Rímsky súd zbavil prezidenta Talianskej futbalovej federácie L. Nizzolu, jeho predchodcu A. Matarreseho a 7 ďalších zástupcov FIGC vrátane predstaviteľov športového lekárstva obvine. . .

Koniec stávky

Čílski prvoligoví futbalisti skončili stávku, pretože dosiahli dohodu s klubmi a asociáciou profesionálnych hráčov o vytvorenie stabilizačného fondu a spätnom vyplatení miezd. Nedoplatky. . .

Stalo sa

Organizátori londýnskeho maratónu zverejnili výsledky výskumu, v ktorých zistili, že sex v predvečer náročného behu zlepšuje výkon. Potvrdilo to až 30 % respondentov, ktorí uviedli, že príjem. . .

Na úvod lotyšský rival

Slovenská realita pre futbalový pohár UIC
Naša najvyššia futbalová súťaž má po utorkovom 23. kole za sebou už väčšiu časť svojho jarného programu. V lige sa bojuje o titul, z. . .

Dráma na päť dejstiev

Rébus o hokejového majstra stupňuje napätie
Až piaty duel rozhodne o držiteľovi majstrovského primátu v našom hokeji. Postarali sa o to hráči Slovana Harvard Bratislava, ktorí. . .

Tentoraz ani jedna žena

Na ME definitívne bez vicemajstra Pepica
Výkonný výbor Slovenského zväzu džuda schválil nomináciu štyroch džudistov na ME, ktoré sa uskutočnia v poľskom meste Wroclaw . . .

Zatiaľ päťdesiatdeväť istých

Na OH v Sydney okolo 80 našich športovcov
Desať športov a 59 športovcov zatiaľ splnilo kritériá medzinárodných športových federácií a kritériá slovenských národných š. . .

Nie je záujem

Organizátori hokejových MS v Petrohrade oznámili, že predaj vstupeniek zaostáva za očakávaním. Lístky na zápasy Ruska stoja od 5 do 60 USD, finálové lístky 90 USD. Priemerný plat v kra. . .

počasie

Zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych osôb s poruchami krvného obehu zvýšenie zdravotných ťažkostí. Reakčný čas je predĺžený - znížená je schopnosť rýchlych a správnych reakcií. Zvyšuje sa frekvencia astmatických záchvatov. Na severozápadnom Slovensku sa mierne zvyšujú ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho, pohybového, prípadne zažívacieho systému. Zvýšená je bolestivosť jaziev a starších poranení. Mierne sa môže znížiť telesná a duševná výkonnosť a koncentrácia. Častejšie sa vyskytuje aj pocit nervozity, podráždenosti, únavy a depresie. n Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Na severozápadnom Slovensku možnosť ústupu zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového, srdcovo-cievneho a zažívacieho systému. (zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť a miestami občasný dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na krajnom severe okolo 11 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m napoludnie okolo 5 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade cez deň okolo 8 m/s. n V piatok a sobotu bude prevažne polojasno, popoludní až oblačno a ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v horských dolinách miestami okolo 2 stupňov. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na juhu aj vyššie. n Slnko vyjde zajtra o 6.05 a zapadne o 19.40 hod.

Amsterdamobčasný dážď9
Atényjasno17
Belehradpolojasno20
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno15
Bruselobčasný dážď9
Budapešťveľká oblačnosť17
Frankfurtoblačno13
Helsinkidážď5
Istanbuldážď13
Kodaňdážď9
Kyjevoblačno12
Lisabonveľká oblačnosť15
Londýnobčasný dážď9
Madridobčasný dážď11
Milánodážď16
Moskvapolooblačno11
Oslodážď5
Paríždážď13
Prahaveľká oblačnosť12
Rímjasno17
Sofiapolooblačno19
Štokholmdážď8
Varšavapolooblačno14
Viedeňpolooblačno17
Záhreboblačno19
Ženevadážď15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.