Hospodársky denník
USD43,349 Sk
EUR41,526 Sk
CHF26,344 Sk
CZK1,141 Sk
  Štvrtok  13.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Tentoraz ani jedna žena


Na ME definitívne bez vicemajstra Pepica
Výkonný výbor Slovenského zväzu džuda schválil nomináciu štyroch džudistov na ME, ktoré sa uskutočnia v poľskom meste Wroclaw 18. - 21. mája. Na šampionát, ktorý uzavrie aj kvalifikáciu na OH v Sydney, pocestuje M. Matuszek (do 60 kg), Jozef Krnáč (do 66 kg), Boris Novotný (81 kg) a do 90 kg Ján Gregor. Najväčšie nádeje sa vkladajú do Matuszeka a Krnáča. Kým Matuszek má už olympijskú miestenku istú a v európskom rebríčku, ktorý rozhoduje o účasti, figuruje na 3. mieste, Krnáč musí na wroclawských tatami zabojovať. Zatiaľ mu patrí v redukovanom poradí 9. priečka, ktorá síce zabezpečuje účasť v Sydney, no na ME nesmie zlyhať. V nominácii chýba vicemajster Európy ´99 z Bratislavy Semíra Pepica (+100 kg). Tréner reprezentácie Rastislav Mezovský vysvetlil, že jeho zdravotný stav po zranení kolena nie je uspokojivý. „Nezačal ešte s tréningom, nohu nemôže poriadne zohnúť a nemôže s ňou urobiť ani drep. Po ortéze mu koleno stuhlo a otázne je, či prvý operačný zákrok artroskopiou bol dostačujúci.“ Pepicova účasť na OH pripadá do úvahy iba po udelení voľnej karty, o ktorú v závislosti od zdravotného stavu zväz požiada. Džudisti sa pred ME stretnú na dvoch sústredeniach, najskôr 25. až 27. apríla v Prahe spolu s českou reprezentáciou a potom 6. - 8. mája v Banskej Bystrici alebo v Bratislave. Na wroclawských tatami nebude štartovať ani jedna slovenská džudistka. (TASR)

počasie

Zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych osôb s poruchami krvného obehu zvýšenie zdravotných ťažkostí. Reakčný čas je predĺžený - znížená je schopnosť rýchlych a správnych reakcií. Zvyšuje sa frekvencia astmatických záchvatov. Na severozápadnom Slovensku sa mierne zvyšujú ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho, pohybového, prípadne zažívacieho systému. Zvýšená je bolestivosť jaziev a starších poranení. Mierne sa môže znížiť telesná a duševná výkonnosť a koncentrácia. Častejšie sa vyskytuje aj pocit nervozity, podráždenosti, únavy a depresie. n Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Na severozápadnom Slovensku možnosť ústupu zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového, srdcovo-cievneho a zažívacieho systému. (zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť a miestami občasný dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na krajnom severe okolo 11 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m napoludnie okolo 5 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade cez deň okolo 8 m/s. n V piatok a sobotu bude prevažne polojasno, popoludní až oblačno a ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v horských dolinách miestami okolo 2 stupňov. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na juhu aj vyššie. n Slnko vyjde zajtra o 6.05 a zapadne o 19.40 hod.

Amsterdamobčasný dážď9
Atényjasno17
Belehradpolojasno20
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno15
Bruselobčasný dážď9
Budapešťveľká oblačnosť17
Frankfurtoblačno13
Helsinkidážď5
Istanbuldážď13
Kodaňdážď9
Kyjevoblačno12
Lisabonveľká oblačnosť15
Londýnobčasný dážď9
Madridobčasný dážď11
Milánodážď16
Moskvapolooblačno11
Oslodážď5
Paríždážď13
Prahaveľká oblačnosť12
Rímjasno17
Sofiapolooblačno19
Štokholmdážď8
Varšavapolooblačno14
Viedeňpolooblačno17
Záhreboblačno19
Ženevadážď15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.