Hospodársky denník
USD43,349 Sk
EUR41,526 Sk
CHF26,344 Sk
CZK1,141 Sk
  Štvrtok  13.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Zatiaľ päťdesiatdeväť istých


Na OH v Sydney okolo 80 našich športovcov
Desať športov a 59 športovcov zatiaľ splnilo kritériá medzinárodných športových federácií a kritériá slovenských národných športových zväzov na OH 2000 v Sydney. Všetci účastníci, pravdaže, podliehajú ešte schváleniu výkonných orgánov jednotlivých športových zväzov, ktoré predložia svoje olympijské návrhy nominačnému zasadnutiu Slovenského olympijského výboru (5. augusta 2000), ktoré má právomoci posledného slova v olympijskej nominácii. Doteraz je nominovaných z atletiky R. Štefko (maratón), P. Korčok (chôdza 50 km), I. Kováč (110 m prek.), okrem toho limity splnili traja chodci, ktorí zatiaľ nedostali zväzovú nomináciu: R. Valíček, M. Janek a K. Verkin. Basketbalový tím žien, traja cyklistickí šprintéri: P. Bazálik, J. Jeřábek, J. Lepka, džudista M. Matuszek (60 kg), jedna gymnastka (meno sa spresní), jachtár P. Pollák, 15 rýchlostných kanoistov, 7 vodných slalomárov, z nich istý štart má M. Martikán, plavkyňa Moravcová, strelci - J. Gönci (ľubovoľná malokalibrovka), A. Stranovská (skeet), voľnoštýliar A. Fašánek (54 kg), Š. Fernyák (63 kg), R. Kertanti (76 kg), M. Mazáč (97 kg), P. Pecha (130 kg). Nádej prebojovať sa do Sydney majú ešte futbalisti, moderní päťbojári, stolní tenisti, tenisti, vzpierači, veslovanie, vodní pólisti a synchrónne plávanie. SOV odobril zatiaľ žiadosť o voľné karty v štyroch športoch. V športovej streľbe (Fabo, Ľ. Pelach), vzpieraní (Tešovič, Daneková), džude (Pepic) a tenise (Kučera, Hrbatý, pre prípad, keby v stanovenom termíne neboli v rebríčku dostatočne vysoko). Štáb neodporučil žiadosť o voľné karty v cyklistike žien a pre Slovenský jachtársky zväz (Valáška). SOV plní plán financovania prípravy na Sydney podľa zmlúv s 23 členmi toptímu a basketbalovým olympijským tímom žien (na jedno miesto 200 000 Sk). (TASR)

počasie

Zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych osôb s poruchami krvného obehu zvýšenie zdravotných ťažkostí. Reakčný čas je predĺžený - znížená je schopnosť rýchlych a správnych reakcií. Zvyšuje sa frekvencia astmatických záchvatov. Na severozápadnom Slovensku sa mierne zvyšujú ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho, pohybového, prípadne zažívacieho systému. Zvýšená je bolestivosť jaziev a starších poranení. Mierne sa môže znížiť telesná a duševná výkonnosť a koncentrácia. Častejšie sa vyskytuje aj pocit nervozity, podráždenosti, únavy a depresie. n Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Na severozápadnom Slovensku možnosť ústupu zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového, srdcovo-cievneho a zažívacieho systému. (zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť a miestami občasný dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na krajnom severe okolo 11 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m napoludnie okolo 5 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade cez deň okolo 8 m/s. n V piatok a sobotu bude prevažne polojasno, popoludní až oblačno a ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v horských dolinách miestami okolo 2 stupňov. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na juhu aj vyššie. n Slnko vyjde zajtra o 6.05 a zapadne o 19.40 hod.

Amsterdamobčasný dážď9
Atényjasno17
Belehradpolojasno20
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno15
Bruselobčasný dážď9
Budapešťveľká oblačnosť17
Frankfurtoblačno13
Helsinkidážď5
Istanbuldážď13
Kodaňdážď9
Kyjevoblačno12
Lisabonveľká oblačnosť15
Londýnobčasný dážď9
Madridobčasný dážď11
Milánodážď16
Moskvapolooblačno11
Oslodážď5
Paríždážď13
Prahaveľká oblačnosť12
Rímjasno17
Sofiapolooblačno19
Štokholmdážď8
Varšavapolooblačno14
Viedeňpolooblačno17
Záhreboblačno19
Ženevadážď15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.