Hospodársky denník
USD43,349 Sk
EUR41,526 Sk
CHF26,344 Sk
CZK1,141 Sk
  Štvrtok  13.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Od Brezna až po Detvu


„Keď to naši vyhrajú, tak minimálne štyri dni oslavujeme,“ hotovali sa fanúšikovia zvolenského hokeja pred utorkovým zápolením. Prišli ich na tisíce. Vyše sedemtisíc sa ich dostalo priamo do epicentra diania na štadióne, kým ďalších pár tisíc sledovalo duel medzi ich Zvolenom a Slovanom na hlavnom námestí pred veľkou obrazovkou. „Je to niečo fantastické. Ja som prišiel až zo Slatiny. A tu Jožo je od Bystrice, ale jeho kamarát býva pri Brezne,“ s hrdosťou oznamoval jeden zo skalných HKM. „My sme z Detvy,“ kričal okoloidúci pár. „To viete, že si nenecháme ujsť takú slávu. Veď čo už tu máme oslavovať. Každý deň tŕpnem, či ráno budem mať prácu. Všetko sa zdražuje, nič si nemôžeme pomaly dovoliť. Tak aspoň na hokej chodíme. Futbalu sa nedarí a ani iným športom. Iba hokej ide hore. Len nedávno sme sa prebojovali do Extraligy a už sme vo finále. Našťastie, naša firma prispieva na jeho chod. My, zamestnanci, dostávame lístky na zápasy, tak sa aspoň odreagujeme,“ pochvaľoval si asi päťdesiatročný muž, ktorého priatelia volajú Martin. Hokej je v súčasnosti pre Zvolen a jeho široké okolie drogou, ktorá im vlieva kus radosti do života. Dokonca dokázal, že Bryndziarov (Zvolenčanov) prišli povzbudzovať na ceste za titulom aj veční rivali Pažravci ( Banskobystričania). Lenže aj slovanisti majú svojich skalných, ktorí tak isto túžia sláviť titul, veď o ten minulý prišli nepochopiteľným spôsobom až v závere bojov. Kým však oni chuť majstrovského triumfu poznajú spred dvoch rokov, zvolenskí priaznivci o ňom stále snívajú. A tak niet div, že momentálne veľmi intenzívne prežívajú vybojovanú šancu. Preto neprekvapilo, keď po neúspešnom štvrtkovom zápase jednoznačne vyhlasovali, že oslavovať prídu aj do hlavného mesta. Ich viera v úspech tímu je obdivuhodná. „Ten Slovan je o čosi lepší, ale my máme srdce. Aj keď nevyhráme, nič to, chlapci sa nemajú za čo hanbiť. Bojovali a my s nimi,“ lúčil sa Martin, na ktorého kamaráti už netrpezlivo čakali. (ger)

počasie

Zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych osôb s poruchami krvného obehu zvýšenie zdravotných ťažkostí. Reakčný čas je predĺžený - znížená je schopnosť rýchlych a správnych reakcií. Zvyšuje sa frekvencia astmatických záchvatov. Na severozápadnom Slovensku sa mierne zvyšujú ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho, pohybového, prípadne zažívacieho systému. Zvýšená je bolestivosť jaziev a starších poranení. Mierne sa môže znížiť telesná a duševná výkonnosť a koncentrácia. Častejšie sa vyskytuje aj pocit nervozity, podráždenosti, únavy a depresie. n Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Na severozápadnom Slovensku možnosť ústupu zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového, srdcovo-cievneho a zažívacieho systému. (zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť a miestami občasný dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na krajnom severe okolo 11 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m napoludnie okolo 5 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade cez deň okolo 8 m/s. n V piatok a sobotu bude prevažne polojasno, popoludní až oblačno a ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v horských dolinách miestami okolo 2 stupňov. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na juhu aj vyššie. n Slnko vyjde zajtra o 6.05 a zapadne o 19.40 hod.

Amsterdamobčasný dážď9
Atényjasno17
Belehradpolojasno20
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno15
Bruselobčasný dážď9
Budapešťveľká oblačnosť17
Frankfurtoblačno13
Helsinkidážď5
Istanbuldážď13
Kodaňdážď9
Kyjevoblačno12
Lisabonveľká oblačnosť15
Londýnobčasný dážď9
Madridobčasný dážď11
Milánodážď16
Moskvapolooblačno11
Oslodážď5
Paríždážď13
Prahaveľká oblačnosť12
Rímjasno17
Sofiapolooblačno19
Štokholmdážď8
Varšavapolooblačno14
Viedeňpolooblačno17
Záhreboblačno19
Ženevadážď15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.