Hospodársky denník
USD43,349 Sk
EUR41,526 Sk
CHF26,344 Sk
CZK1,141 Sk
  Štvrtok  13.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Telekomunikácie a energetika

To láka amerických investorov
Korupcia, úplatkárstvo, slabá transparentnosť legislatívy, problémy okolo certifikácie výrobkov, preferenčné podmienky a slabé prezen. . .

Budeme brať vyhoreté palivo

J. O. Adamov: Ruská jadrová energetika je ostrovom stabilityVčera sme uverejnili prvú časť exkluzívneho rozhovoru s ministrom atómovej energie RF Jevgenijom O. Adamov. . .

Nezamestnanosť v eurolande

Najnovšie pôsobivé štatistiky sú skôr dielom pružných kúzelV desiatich krajinách eurolandu porátali na začiatku roka 12,4 milióna nezamestnaných, čo je asi 10 % pracovn. . .

Orientácia na vedomosti

Transakcia s ALSTOM POWER potvrdením stratégie ABB
„Meníme našu obchodnú činnosť tak, aby sme znížili závislosť od hmotného majetku a viac sa spoliehali na intelektuál. . .

Výzva na globalizáciu

Problémy so zásobovaním potravinami má 34 štátov sveta
Rím/Havana (TASR) - Zložitej situácii so zásobovaním obyvateľstva potravinami čelí vo svete 34 krajín, informovala . . .

Rusko bude financovať Mir

Čínsko-ruský summit v máji v Dušanbe
Moskva (TASR) - Čínsky prezident Ťiang Ce-min a ruský prezident Vladimir Putin sa stretnú v druhej polovici mája v tadžickej metr. . .

ČR zruší colnú úniu

Lebo EÚ dala najavo, že ju neprevezme
Praha (TASR) - Praha sa údajne v dôsledku neústupnosti Bruselu zmierila s tým, že česko-slovenská colná únia po vstupe ČR do EÚ zanikn. . .

Klestil žiadal o podporu

Demokracia znamená aj pokojne počúvať
Štrasburg/Viedeň (TASR) - Rakúsky prezident Thomas Klestil včera v Štrasburgu požiadal poslancov Európskeho parlamentu o podporu. . .

Udalosti

Historická návšteva
Jeruzalem (TASR) - Čínsky prezident Ťiang Ce-min včera pricestoval na historickú návštevu Izraela a palestínskych autonómnych území. Ťiang Ce-min bude rokovať o mi. . .

Povzbudenie mieru?

Izraelskí osadníci v Efrate začali opäť stavať
Washington/Efrat (TASR) - Americký prezident Bill Clinton, ktorý v utorok večer rokoval v Bielom dome s izraelským premiérom. . .

Rekonštrukcia vlády

„Obete“ lotyšskej privatizácie
Ani druhý mandát predsedu vlády Lotyšska Andrisa Škeleho netrval dlho. Po voľbách v roku 1995 sa stal premiérom, avšak vďaka vnútropolitick. . .

počasie

Zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych osôb s poruchami krvného obehu zvýšenie zdravotných ťažkostí. Reakčný čas je predĺžený - znížená je schopnosť rýchlych a správnych reakcií. Zvyšuje sa frekvencia astmatických záchvatov. Na severozápadnom Slovensku sa mierne zvyšujú ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho, pohybového, prípadne zažívacieho systému. Zvýšená je bolestivosť jaziev a starších poranení. Mierne sa môže znížiť telesná a duševná výkonnosť a koncentrácia. Častejšie sa vyskytuje aj pocit nervozity, podráždenosti, únavy a depresie. n Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Na severozápadnom Slovensku možnosť ústupu zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového, srdcovo-cievneho a zažívacieho systému. (zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť a miestami občasný dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na krajnom severe okolo 11 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m napoludnie okolo 5 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade cez deň okolo 8 m/s. n V piatok a sobotu bude prevažne polojasno, popoludní až oblačno a ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v horských dolinách miestami okolo 2 stupňov. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na juhu aj vyššie. n Slnko vyjde zajtra o 6.05 a zapadne o 19.40 hod.

Amsterdamobčasný dážď9
Atényjasno17
Belehradpolojasno20
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno15
Bruselobčasný dážď9
Budapešťveľká oblačnosť17
Frankfurtoblačno13
Helsinkidážď5
Istanbuldážď13
Kodaňdážď9
Kyjevoblačno12
Lisabonveľká oblačnosť15
Londýnobčasný dážď9
Madridobčasný dážď11
Milánodážď16
Moskvapolooblačno11
Oslodážď5
Paríždážď13
Prahaveľká oblačnosť12
Rímjasno17
Sofiapolooblačno19
Štokholmdážď8
Varšavapolooblačno14
Viedeňpolooblačno17
Záhreboblačno19
Ženevadážď15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.