Hospodársky denník
USD43,349 Sk
EUR41,526 Sk
CHF26,344 Sk
CZK1,141 Sk
  Štvrtok  13.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

SPP privatizovať ako celok

Diverzifikácia zdrojov plynu by zvýšila ceny
„Privatizácia Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) podporí stabilitu v preprave plynu do západnej Európy. Myšlienka r. . .

Olej do ohňa v spore o Novoker

Komu patrí najväčší keramický výrobca?
Zdá sa, že na svete je ďalší obchodný spor. Asi to nie je nič nové v dnešnej, často neprehľadnej ekonomicko-vlastníckej sit. . .

Škola, kde neplatí slovíčko nedá sa...

Do funkcie dekana Chemickotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity akademický senát fakulty zvolil prof. Ing. Vladimíra Báleša, DrSc. Publikoval. . .

Banky pre malých?

Rizikový stav živnostnícky
Podľa generálneho riaditeľa Slovenskej záručnej a rozvojovej banky Ľudovíta Vitáriusa jedným z predpokladov na úspešné podnikanie živnostníka je zvlád. . .

Telekomunikácie a energetika

To láka amerických investorov
Korupcia, úplatkárstvo, slabá transparentnosť legislatívy, problémy okolo certifikácie výrobkov, preferenčné podmienky a slabé prezentov. . .

Budeme brať vyhoreté palivo

J. O. Adamov: Ruská jadrová energetika je ostrovom stabilityVčera sme uverejnili prvú časť exkluzívneho rozhovoru s ministrom atómovej energie RF Jevgenijom O. Adamovom,. . .

ZMOS: Obce a mestá živoria a sú bez peňazí

Na sneme obcí a miest dominuje diskusia o reforme a financiách„Vláda síce reformu schválila, ale súčasne si ponechala priestor na ďalšiu diskusiu o zásadný. . .

Uvoľnenie kurzu

Poľská národná banka (PNB) v utorok úplne uvoľnila kurz domácej meny - zlotého. Podľa guvernérky PNB by to malo viesť k určitému uľahčeniu situácie v peňažnej politike, ktorá sa od . . .

Spomalenie rastu

Rast cien dovozu do USA sa v marci výrazne spomalil z februárových 2 % na 0,3 %, čo predstavuje najnižšiu úroveň za posledných 5 mesiacov. Príčinou je vývoj cien ropných produktov, . . .

Vypovie dohody

ČR plánuje po svojom vstupe do EÚ vypovedať colnú úniu so Slovenskom, pretože ak ČR vstúpi do EÚ v inom čase ako SR, colný režim medzi týmito krajinami nebude zodpovedať právnemu po. . .

Konečne v pluse

Bežný účet Nemecka vo februári vykázal prebytok 1,7 mld. DEM, čím prekonal januárový deficit 15,5 mld. Februárové dáta vyznievajú pozitívne aj v porovnaní s rovnakým obdobím minulé. . .

Rusko sľubuje

Podľa oficiálnych zdrojov by hlavným cieľom novej ruskej vlády malo byť zlepšenie podmienok pre prílev zahraničných investícií. Medzinárodné finančné inštitúcie totiž už viackrát vyz. . .

počasie

Zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych osôb s poruchami krvného obehu zvýšenie zdravotných ťažkostí. Reakčný čas je predĺžený - znížená je schopnosť rýchlych a správnych reakcií. Zvyšuje sa frekvencia astmatických záchvatov. Na severozápadnom Slovensku sa mierne zvyšujú ťažkosti pri ochoreniach srdcovo-cievneho, pohybového, prípadne zažívacieho systému. Zvýšená je bolestivosť jaziev a starších poranení. Mierne sa môže znížiť telesná a duševná výkonnosť a koncentrácia. Častejšie sa vyskytuje aj pocit nervozity, podráždenosti, únavy a depresie. n Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí. Na severozápadnom Slovensku možnosť ústupu zdravotných ťažkostí pri ochoreniach pohybového, srdcovo-cievneho a zažívacieho systému. (zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť a miestami občasný dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 13 až 18, na krajnom severe okolo 11 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m napoludnie okolo 5 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 6, na juhozápade cez deň okolo 8 m/s. n V piatok a sobotu bude prevažne polojasno, popoludní až oblačno a ojedinelé prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 8 až 4, v horských dolinách miestami okolo 2 stupňov. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na juhu aj vyššie. n Slnko vyjde zajtra o 6.05 a zapadne o 19.40 hod.

Amsterdamobčasný dážď9
Atényjasno17
Belehradpolojasno20
Berlínpolojasno10
Bratislavaoblačno15
Bruselobčasný dážď9
Budapešťveľká oblačnosť17
Frankfurtoblačno13
Helsinkidážď5
Istanbuldážď13
Kodaňdážď9
Kyjevoblačno12
Lisabonveľká oblačnosť15
Londýnobčasný dážď9
Madridobčasný dážď11
Milánodážď16
Moskvapolooblačno11
Oslodážď5
Paríždážď13
Prahaveľká oblačnosť12
Rímjasno17
Sofiapolooblačno19
Štokholmdážď8
Varšavapolooblačno14
Viedeňpolooblačno17
Záhreboblačno19
Ženevadážď15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.