Hospodársky denník
USD43,373 Sk
EUR41,523 Sk
CHF26,349 Sk
CZK1,138 Sk
  Piatok  14.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Štát chce kontrolovať obce, hoci sklamal

Druhý deň 10. snemu ZMOS aj o praktických problémoch životaNielen očakávaným, ale najmä diskutovaným bolo vystúpenie ministerky financií B. Schmögnerovej po. . .

Politický útek Európy do stredu

Sociálreformisti vytláčajú konzervatívcov do tesného kúta
Európski sociálni demokrati sa natisli z cudnej ľavice do politického stredu a vytisli odtiaľ – vari s v. . .

Nad morálkou vyhral biznis

S prezidentom FNM SR J. Kojdom aj o technike privatizácie
Privatizácia bola na Slovensku od svojho začiatku poznamenaná veľkými sľubmi, ktoré neskôr vystriedal pocit ic. . .

Staré sadzby

Európska centrálna banka podľa očakávania trhu ponechala včera všetky úrokové sadzby nezmenené. Refinančná sadzba tak zostala na 3,5 %, krajná výpožičná sadzba na 4,5 % a depozitná sadz. . .

Akcionári VSŽ chcú doplnenie informácií

Spoločnosti Mosad, a. s., patriaca do skupiny Penta Group (PG) a Central European Growth Fund PLC. so sídlom v Londýne, ktorí spolu vlastnia viac ako 10 % ak. . .

Kauza Revital

Najvyšší súdny dvor Rakúskej republiky vo Viedni v niekoľko rokov pokračujúcom súdnom spore potvrdil rozhodnutie v prospech hlavného mesta SR. Bratislava rozhodla o zrušení svojej úč. . .

Opäť drahšie

Maloobchodné tržby v USA sa v marci medzimesačne zvýšili o 0,4 %. V porovnaní s rovnakým mesiacom uplynulého roka však poskočili až o 10,5 %. Rast neobišiel ani výrobné ceny, ktoré v ma. . .

Žiada práva

Japonsko žiada o prerozdelenie hlasovacích práv v rámci MMF, ktoré by lepšie odrazili ekonomickú silu Ázie. Súčasné rozdelenie kvót, hlasovacieho práva a zastúpenia Ázie v správnej rade. . .

Východ zaostáva

Do výstavby dopravnej infraštruktúry (najmä rozvoj železníc a diaľnic) v nových spolkových krajinách Nemecka sa v rokoch 1991 až 1998 investovalo vyše 76 mld. DEM. Napriek tomu výcho. . .

Dlhy rastú

Hrubý zahraničný dlh SR na konci roku 1999 dosiahol 10,5 mld. USD, keď sa oproti novembru zvýšil o 100 mil. USD. Zadlženosť slovenskej vlády a NBS dosiahla 2,8 mld. USD (rast o 300 mil.. . .

Ruské úspechy

Ruská ekonomika vlani medziročne vzrástla o 3,2 %, čo je najlepší výsledok za posedných desať rokov. Zahraničný obchod a služby vytvorili prebytok 25 mld. USD. Štátny rozpočet naprie. . .

Proti zneužitiu

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) plánuje prijať opatrenia na zabránenie zneužívaniu bankového tajomstva. Rozhodnutie by sa malo týkať aj zlepšenia prístupu k . . .

Zlé zákony sú ako zle klopené zákruty

„Keď sa robia cesty a na nich klopené zákruty, tak takéto zákruty sa robia preto, aby vás navádzali do správneho smeru. Cesta vás musí viesť a nie odstreďova. . .

Opravy v priznaniach

V prospech či neprospech?
Po skončení marca si mnohí daňovníci vydýchli. Daňové priznania sú väčšinou podané a už by sme mali mať vykonané aj ročné zúčtovanie preddavkov na. . .

počasie

Všeobecne zvýšená intenzita dráždivosti počasia môže spôsobiť u meteosenzitívnych ľudí zhoršenie zdravotného stavu pri ochoreniach dýchacieho systému (častejší výskyt dýchavičnosti, astmatických záchvatov), ako aj bolesti hlavy zväčša migrenózneho pôvodu. Následkom zhoršenia výkonnosti a koncentrácie, ako aj predĺženia reakčného času je zvýšené riziko úrazov a nehôd, preto je potrebná opatrnosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave a v rizikových prevádzkach. n Zajtra očakávame pretrvávanie uvedených zdravotných ťažkostí podmienených počasím. (zč)

n Dnes bude polojasno až oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 14, na horách vo výške 1500 m na poludnie 7 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5 m/s.n V sobotu prevažne polojasno, popoludní až oblačno a ojedinele prehánky alebo búrky. V noci na nedeľu od západu veľká oblačnosť a početné prehánky alebo búrky. V nedeľu cez deň od západu zmenšovanie oblačnosti a ubúdanie zrážok. Najnižšia nočná teplota 9 až 4, najvyššia denná v sobotu 17 až 21, na severe miestami okolo 15, v nedeľu 13 až 18 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 6.03 a zapadne o 19.41 hod.

Amsterdam dážď7
Atényslnečno20
Belehradslnečno21
Berlínoblačno10
Bratislavapolooblačno16
Brusel dážď10
Budapešťslnečno18
Bukurešťslnečno20
Frankfurtoblačno10
Helsinkizamračené8
Istanbulslnečno22
Kodaňoblačno8
Kyjevoblačno15
Lisabonpolooblačno16
Londýnoblačno7
Madridprehánky13
Milánooblačno16
Moskvadážď13
Oslooblačno7
Paríždážď10
Prahapolooblačno10
Rímpolooblačno19
Sofiaslnečno20
Štokholmoblačno7
Varšavadážď14
Viedeňpolooblačno16
Záhrebpolooblačno19
Ženevaoblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.