Hospodársky denník
USD43,266 Sk
EUR41,557 Sk
CHF26,487 Sk
CZK1,139 Sk
  Utorok  18.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Bude si musieť SPP na daňové odvody požičať?

Cena akcií sa bude odvíjať od ponuky počtu na predaj
Slovenský plynárenský priemysel (SPP) Bratislava dosiahol v uplynulom roku celkový objem výnosov . . .

Pôžičky na reštrukturalizáciu

Spokojnosť delegácie SR po rokovaniach vo Washingtone
Budovy Medzinárodného menového fondu (MMF) a Svetovej banky (SB), ležiace v strede Washingtonu, pripomínali v . . .

Tešme sa na inšpektorov práce

Nová inštitúcia! My máme chudobný štátny rozpočet?
Doteraz sme mali štátny odborný dozor nad bezpečnosťou práce, od budúceho polroka to bude inšpekcia práce. Keby l. . .

Až o rok

Maďarsko začne od budúceho roka liberalizovať trh s elektrickou energiou. Liberalizácia bude postupovať pomaly a etapovite. Monopol na dovoz elektrickej energie, ktorý má energetický koncer. . .

Problém s úvermi

V bilanciách bánk v ČR - v Konsolidačnej banke (KoB), Českej finančnej a Českej inkasnej vrátane nedoplatkov voči štátu je približne 550 mld. Kč problematických aktív, čo predstavu. . .

Tvrdšie proti EÚ

Rakúšania proti sankciám
Podľa prieskumu verejnej mienky, uskutočneného rakúskym inštitútom Market sa až 66 % Rakúšanov vyslovilo, aby Viedeň tvrdšie vystupovala proti sankciám k. . .

Ruch okolo VSŽ

Penta je za transformáciu
Spoločnosť Masad, akcionár VSŽ patriaci do skupiny Penta Group je jeden z akcionárov, ktorí požiadali o zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia. Akcion. . .

Nové číslo

Ministerstvo vnútra SR oznamuje, že z úsporných dôvodov sa s účinnosťou od utorka 18. apríla 2000 pôvodné verejné telefonické spojenie s telefónnou ústredňou MV SR, uskutočňované pro. . .

Bude to SPP?

V poslednom kole tendra o plynofikáciu Grécka už existuje len jedno kritérium, a to kritérium ceny, uviedol Pavol Kinčeš, generálny riaditeľ Slovenského plynárenského priemyslu. Tender . . .

Splnia plán?

Deficit poľského vládneho rozpočtu dosiahol v prvom štvrťroku 2000 6,94 mld. PLN, čo predstavuje 45,1 % plánovaného deficitu na celý rok, v hodnote 15,4 mld. PLN. Rozpočtové príjmy do. . .

Dokumenty už máme, aká bude skutočnosť?

V súčasnosti sa dopracúva jeden z najdôležitejších dokumentov nášho pôdohospodárstva – Koncepcia agrárnej a potravinovej politiky do roku 2005. Nadväzuje na P. . .

Ceny v norme

Veľkoobchodné ceny v Nemecku sa v treťom mesiaci tohto roka zvýšili o 0,8 % oproti predošlému mesiacu, keď ich rast bol rýchlejší a dosiahol 1,1 %. V medziročnom porovnaní dosahuje ma. . .

Kanada drahšia

Spotrebiteľské ceny v Kanade sa v marci zvýšili o 0,7 % oproti predchádzajúcemu mesiacu, keď ich rast predstavoval miernejších 0,5 %. Miera inflácie vyjadrená prírastkom indexu spo. . .

Kancelária OSN

Európske monitorovacie stredisko pre drogy a drogové závislosti v Lisabone súhlasilo so zriadením kancelárie OSN v Bratislave. S prácou chcú začať v júli, čím sa Slovensko stane vý. . .

Zníži stav

Armáda Slovenskej republiky plánuje v tomto roku znížiť stav o 3-tisíc mužov na 35-tisíc vojakov a dôstojníkov. Na včerajšom stretnutí s novinármi v Bratislave to uviedol náčelník Gen. . .

počasie

Očakávame prevládanie intenzívnejších zdravotných ťažkostí u osôb s ochoreniami pohybového systému, prípadne bolestí hlavy pri ochoreniach krčnej chrbtice. Zdravotné ťažkosti sa môžu znižovať u pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami, výraznejšie u osôb s nízkym tlakom krvi. Pre týchto ľudí je prevládajúci typ počasia zväčša pozitívny (vegetatívne stabilná klíma). Psychicky labilní jednotlivci môžu reagovať vyššou náchylnosťou k depresívnym stavom. n Zajtra bez podstatnejšej zmeny.

(zč)

n Dnes bude polojasno až oblačno. Miestami prehánky alebo búrky, najmä popoludní na západnom a strednom Slovensku. Najvyššia denná teplota 21 až 25, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 19 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 13 stupňov. Premenlivý vietor. n V stredu a vo štvrtok bude jasno až polojasno, v západnej polovici krajiny časom až oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 11 až 7 stupňov, najvyššia denná teplota 22 až 26 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.56 a zapadne o 19.47 hod.

Amsterdam oblačno13
Aténydážď18
Belehradoblačno24
Berlínoblačno15
Bratislavapolooblačno20
Brusel oblačno14
Budapešťoblačno23
Bukurešťoblačno20
Frankfurtoblačno14
Helsinkipolooblačno10
Istanbuloblačno19
Kodaňoblačno16
Kyjevpolooblačno17
Lisabondážď15
Londýndážď10
Madriddážď10
Milánodážď12
Moskvadážď13
Osloobčasný dážď8
Parížpolooblačno15
Prahaoblačno15
Rímdážď15
Sofiaoblačno19
Štokholmoblačno14
Varšavaoblačno21
Viedeňoblačno20
Záhrebdážď20
Ženevapolooblačno12

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.