Hospodársky denník
USD43,869 Sk
EUR41,669 Sk
CHF26,51 Sk
CZK1,144 Sk
  Streda  19.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Politici odsúvajú podniky do roly nádenníkov

...aj bez koncepcie núkajú zásadné rozhodnutia
Každý domáci a zahraničný podnik si ustavične preveruje kvalitu svojich výrobkov, ako aj kvalitu prost. . .

Plavbe po Dunaji bráni politika

Na obnovu mostov v Juhoslávii sa vynaloží 26 mil. eúr

Slovensko už vlani oznámilo, že je pripravené podieľať sa na splavnení Dunaja technickými zariadeniami.. . .

Zdravotníctvo pred bankrotom

Financovanie zdravotníctva zostáva veľkou neznámou
Slovenské zdravotníctvo sa topí v neriešených problémoch. Zadlžené nemocnice stále obmedzujú operácie a iné závažné. . .

Zabezpečiť úspech „dobrodružstva“


Slovenská republika má záujem, aby sa proces prípravy na jej vstup do EÚ skončil do roku 2002 tak, aby sa od 1. januára 2004 mohla stať jej členom. Uviedol. . .

Ľ. Fogaš - P. Rychetský

Podpísali nové dohody
V SR bol v uplynulých dvoch dňoch na oficiálnej návšteve podpredseda vlády ČR P. Rychetský. Okrem svojho kolegu, podpredsedu slovenskej vlády Ľ. Foga. . .

Takto chceme do EÚ?

Zákon bez finančného krytia
„Problém je v tom, že žiadateľ požiada v zmysle živnostenského zákona okresný úrad o vydanie koncesnej listiny. Tento úrad v zmysle zákona zasa . . .

Aj Luxembursko

Ministerstvo zahraničných vecí Luxemburského veľkovojvodstva oznámilo, že táto krajina hodlá zaviesť dočasný vízový režim pre občanov Slovenskej republiky od štvrtka 20. apríla. Oznám. . .

Pomoc zo SR

O pomoc pri riešení kritickej povodňovej situácie na Tise požiadala SR na základe medzivládnej dohody maďarská strana. Naliehavý fax dostalo vedenie Slovenského vodohospodárskeho po. . .

Súdny proces s Albáncami

Súdny proces so 144 kosovskými Albáncami, zatknutými počas leteckých útokov NATO proti JZR a obvinenými z nepriateľskej aktivity spojenej s teroristickými činmi spáchan. . .

Platby on-line

Takmer 120 mil. z predpokladaného počtu 300 mil. používateľov internetu už uskutočnilo transakcie on-line. Vyplynulo to z výsledkov výskumu spoločnosti Angus Reid Group. Vzorkou bo. . .

Na doživotne

Úrad jadrového dozoru SR vydal včera na základe požiadavky Slovenských elektrární, o. z., Mochovce súhlas na prevádzku 2. bloku Atómových elektrární Mochovce na celý čas jeho životnos. . .

Vyššie mzdy

Nárast reálnych miezd o 1,2 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka zaznamenali v Maďarsku za prvé dva mesiace tohto roka. V prvých dvoch mesiacoch roka tak prevýšila priemerná hrubá . . .

Prekročili limit

Inflácia v 11 krajinách eurozóny v marci prvýkrát prelomila horný limit ECB 2 %. Jej medziročná miera vzrástla na 2,1 % v porovnaní s 1 % v marci minulého roka. V celej EÚ zostala. . .

Stúpanie cien

Medziročná miera inflácie v Taliansku vzrástla v marci na 2,5 % z februárových 2,4 % a dostala sa tak na nové viac ako trojročné maximum. Spotrebiteľské ceny stúpli oproti februáru o. . .

počasie

U ľudí, ktorí reagujú na počasie, sa zosilňuje pocit nespokojnosti. Môže dôjsť k miernemu narušeniu koncentrácie, ako aj k zvýšeniu podráždenosti, nervozity a sklonu k depresívnym reakciám. Pri telesnej a duševnej námahe nastáva rýchlejšie únava, možné sú poruchy spánku. Mierne sa zvyšuje záťaž srdcovo-cievneho systému. Pozitívne môže pôsobiť počasie na pacientov s reumatickými ochoreniami. n Zajtra neočakávame zmenu účinkov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, popoludní sa pri zväčšenej oblačnosti vyskytnú ojedinelé prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 22 až 26, na Orave a Kysuciach okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 14 stupňov. Východný až juhovýchodný vietor 3 až 6 m/s. n Vo štvrtok a v piatok bude prevažne polojasno. Popoludní miestami až oblačno a ojedinele prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 11 až 7 stupňov, najvyššia denná teplota 19 až 23, na juhu lokálne až 26 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.54 a zapadne o 19.48 hod.

Amsterdam oblačno13
Atényprehánky20
Belehradoblačno24
Berlínoblačno17
Bratislavapolojasno24
Brusel oblačno13
Budapešťoblačno24
Bukurešťoblačno25
Frankfurtoblačno14
Helsinkipolooblačno10
Istanbuloblačno22
Kodaňprehánky11
Kyjevpolooblačno20
Lisabonoblačno17
Londýndážď12
Madridoblačno15
Milánoprehánky14
Moskvaoblačno18
Oslooblačno8
Parížpolooblačno15
Prahaoblačno15
Rímoblačno18
Sofiaoblačno21
Štokholmoblačno14
Varšavaoblačno21
Viedeňoblačno20
Záhrebdážď20
Ženevapolooblačno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.