Hospodársky denník
USD43,868 Sk
EUR41,543 Sk
CHF26,393 Sk
CZK1,143 Sk
  Štvrtok  20.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Pokles úrokových sadzieb otvára cestu

prílevu finančných prostriedkov do podnikateľskej sféry
Slovenský medzibankový peňažný trh možno charakterizovať významným pokl. . .

Produkciu určuje spotrebiteľ

Štát málo využíva ekonomickú silu terciárnej sféry
Časť ekonómov odporúča rozvíjať terciárnu sféru, vraj v nej sú zašifrované extenzívne zdroje rastu ekonomiky štátu.. . .

Poistenie vo vleku ekonomiky

Úlohou je pružne reagovať na požiadavky klienta
Je to skúsený manažér, človek, ktorého máločo prekvapí. Obchodní partneri oceňujú jeho odbornosť a spoľahlivosť. Živo. . .

Veda vysokoškolákov

Občianske združenie NEF - Hospodársky klub prevzalo patronát nad záverečnou časťou projektu študentskej vedeckovýskumnej činnosti Mladé talenty vede na Faku. . .

Ide predovšetkým o strechu nad hlavou

Na tomto múdrom, aj keď nie najpríjemnejšom konštatovaní, sme sa dohodli s generálnym riaditeľom Stavebnej sporiteľne VÚB Wüstenrot Ing. Joachimom Kučerom. Spo. . .

Okrúhly stôl

R. Schuster sa včera vyslovil za spoločné stretnutie parlamentnej opozície a vládnej koalície na pôde prezidenta SR. Rokovanie navrhuje opozičné HZDS, ktoré je ochotné za určitých podm. . .

Skoro ako EÚ

Spomedzi 50 regiónov v krajinách usilujúcich sa o členstvo v EÚ len dva dosahujú úroveň HDP na osobu vyššiu ako 75 % HDP v krajinách EÚ. Podľa údajov štatistického úradu Eurostat ide o. . .

„Prehrievanie“ ekonomiky USA

Deficit obchodnej bilancie USA sa vo februári v dôsledku výrazného rastu dovozu, ktorý vzrástol o takmer 2 mld. USD na 113,43 mld. USD a vysokých cien ropy vyšplhal na r. . .

Finančné vyčistenie minulosti podniku

Auditovaný hospodársky výsledok skupiny spoločností VSŽ za minulý rok potvrdil predbežné výsledky. Hospodársky výsledok VSŽ za rok 1999 predstavuje stratu 6,2 . . .

Podľa očakávaní

Podľa viceguvernérky NBS E. Kohútikovej sa bilancia bežného účtu SR zlepšuje, a to aj napriek tlaku na zhodnotenie domácej meny. Deficit bežného účtu, ktorý v januári medziročne k. . .

Zníženie rezerv

NBS včera znížila predpísaný objem povinných minimálnych rezerv pre druhú aprílovú periódu o približne 600 mil. Sk na 41,157 mld. Sk. Príčinou je zavedenie nútenej správy na Slove. . .

Priveľký risk

Členské krajiny EÚ naznačili, že v rámci rokovania o liberalizáciu obchodu s poľnohospodárskymi produktmi kandidátske krajiny pre vstup do únie nemôžu očakávať záruku za priame vyplá. . .

Britská stabilita

Miera nezamestnanosti vo Veľkej Británii zostala v marci podľa sezónnych prepočtov na úrovni predchádzajúceho mesiaca, keď dosiahla 4 %. Počet nezamestnaných sa pritom značne zní. . .

Prečo schodok?

Analytici odhadujú, že schodok obchodnej bilancie ČR v marci dosiahne až 12 mld. Kč, čím hravo prekoná výsledky predchádzajúcich dvoch mesiacov. Hlavnou príčinou skepticizmu sú vyso. . .

Ospalá výstavba

Počet nových stavieb v USA v marci klesol z februárových 1,81 milión novostavieb na 1,6 milióna. V percentuálnom vyjadrení sa tak v treťom mesiaci tohto roka prepadol o 11,2 %, čo . . .

Kto je nenahraditeľný ?

Peter Kasalovský
Predseda parlamentu Jozef Migaš vyslovil nedôveru svojmu koaličnému partnerovi a premiérovi M. Dzurindovi. Od tej chvíle - od pamätného štvrtka 13. apr. . .

počasie

Na našom území prevláda počasie, ktoré u meteosenzitívnych ľudí zosilňuje pocit nespokojnosti. Mierne sa môže zvýšiť záťaž krvného obehu, častejšie sa môžu prejaviť zdravotné ťažkosti u osôb s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Prevládajúce počasie môže podmieniť aj vyšší psychický stres. Po telesnej a duševnej námahe nastáva rýchlejšie únava, možné sú poruchy spánku. Je sklon k podráždenosti, nervozite prípadne poruchám koncentrácie. Vzhľadom na zvýšené riziko úrazov a nehôd je potrebná opatrnosť pri všetkých činnostiach, najmä v doprave. n Zajtra neočakávame zmenu účinkov počasia na meteosenzitívnych ľudí. (zč)

n Dnes bude jasno až polojasno, popoludní sa pri zväčšenej oblačnosti vyskytnú ojedinelé prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 24 až 28, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 22 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 13 stupňov. Severozápadný vietor 2 až 5 m/s. n V piatok a sobotu bude jasno až polojasno. Najnižšia nočná teplota 12 až 8, najvyššia denná teplota 24 až 28, na severe miestami okolo 22 stupňov. n Slnko vyjde zajtra o 5.52 a zapadne o 19.50 hod.

Amsterdam dážď15
Aténypolojasno25
Belehradbúrky21
Berlínpolooblačno19
Bratislavaoblačno22
Brusel prehánky15
Budapešťpolooblačno24
Bukurešťprehánky20
Frankfurtpolooblačno18
Helsinkipolojasno11
Istanbuldážď15
Kodaňpolooblačno15
Kyjevpolooblačno16
Lisabonprehánky15
Londýndážď14
Madridoblačno15
Milánopolooblačno20
Moskvaoblačno16
Oslozamračené12
Paríždážď18
Prahaoblačno17
Rímpolooblačno25
Sofiadážď18
Štokholmdážď13
Varšavaprehánky23
Viedeňzamračené20
Záhrebprehánky20
Ženevapolooblačno18

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.