Hospodársky denník
USD44,186 Sk
EUR41,546 Sk
CHF26,422 Sk
CZK1,146 Sk
  Utorok  25.Apríla 2000
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Prehliadka taktiky a reformnej neschopnosti

Rozpočtové taktizovanie na rok 2001 ukazuje problémy ekonomikyAko asi musí byť na tom štátny rozpočet zle (schodok za štvrťro. . .

Prvá liga konkurencieschopnosti

V tohtoročnom rebríčku stabilní lídri – USA, Singapur, FínskoSpojené štáty obsadili aj tento rok prvé miesto vo svetovej lige krajín zoradených podľa konkurencieschop. . .

"Predvolanie z iného sveta"

Ohlasy na Mečiarov výsluch: ohrozená stabilita SR

Bývalý český premiér a predseda Poslaneckej snemovne Václav Klaus (ODS) sa zastal slovenského expremiéra Vladimí. . .

Zlepšilo sa

Ruské hospodárstvo v 1. štvrťroku 2000 pravdepodobne vzrástlo o 6 až 7 %, keď ešte v rovnakom období minulého roka išlo o trojpercentný pokles. Prebytok zahraničného obchodu dosiahol vo . . .

Rezervy SR

Devízové rezervy NBS predstavovali k 18. aprílu 4,2605 mld. USD a v porovnaní s predchádzajúcim týždňom vzrástli o 487,5 mil. USD. Rezervy NBS tak v súčasnosti pokrývajú hodnotu 3,4-násob. . .

O spolužití

Prezident SR Rudolf Schuster sa v dňoch 28. a 29. apríla zúčastní na stretnutí prezidentov dvanástich stredoeurópskych krajín. Témou rokovania, ktoré sa uskutoční v maďarskom Székesfehér. . .

Stále príliš málo exportujeme

Produktivita práce v SR rastie, ale má svoje negatíva
V minulom roku stúpla na Slovensku nezamestnanosť asi o 4 %, pritom HDP vzrástol o takmer 2 percentá. Zvyšovan. . .

Nová paušálna daň

Cieľ: uľahčiť podnikanie
Skupina poslancov NR SR odovzdala do 14. apríla novely štyroch zákonov, ktoré riešia rozvoj podnikania a zamestnanosti formou paušálnych daní. Ide konk. . .

KPN má záujem nielen o telekomunikácie

Holandský operátor KPN Royal Dutch Telecom vôbec nekončí len záujmom o privatizáciu pevných liniek v Slovenských telekomunikáciách. Marten Pieters, jeden z naj. . .

Pasívna saldo

Schodok 5,7 mld. Kč vykázala za marec 2000 obchodná bilancia zahraničného obchodu Českej republiky. V marci 1999 dosiahlo pasívne saldo 10,9 mld. Kč. Pasívum obchodnej bilancie od za. . .

Pocty členom

Od výkonného podpredsedu NEF - Hospodársky klub P. Kasalovského si prevzali v uplynulom týždni Zlatý biatec „v striebre“ podnikateľ, bývalý prezident VSŽ a v poradí druhý generálny ta. . .

Generáli sa neprerátali

Peter Kasalovský
Minister vnútra SR L. Pittner vyjadril súhlas s akciou, ktorej cieľom bolo predviesť občana V. Mečiara pred vyšetrovateľov osobitne závažnej trestnej č. . .

počasie

Dnes budú v predpoludňajších hodinách ešte prevládať vcelku priaznivé účinky počasia. Dobrá je tolerancia telesnej aj duševnej námahy, ako aj schopnosť koncentrácie. Popoludní a intenzívnejšie v nočných hodinách očakávame u meteosenzitívnych ľudí postupné zvyšovanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím. Zosilňujú sa reumatické ťažkosti, bolesti hlavy, jaziev a fantómové bolesti. Zvyšuje sa záťaž srdcovo-cievneho, dýchacieho aj zažívacieho systému. Znižuje sa výkonnosť a koncentrácia, preto je potrebná zvýšená opatrnosť, najmä v rizikových prevádzkach a v doprave.Zajtra očakávame ústup uvedených nepriaznivých vplyvov počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

Dnes bude spočiatku polojasno, postupne veľká oblačnosť, miestami prehánky. Najvyššia denná teplota 18 až 22, v nížinách pri prechodne zmenšenej oblačnosti okolo 24 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 10 stupňov. Na západe severozápadný, na východe južný vietor 2 až 5 m/s.V stredu a vo štvrtok bude jasno až polojasno, popoludní ojedinele prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota 10 až 5, v dolinách miestami okolo 3 stupňov. Najvyššia denná teplota 20 až 25, vo štvrtok na juhu a juhozápade okolo 27 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.43 a zapadne o 19.57 hod.

Amsterdamzamračené16
Aténypolojasno23
Belehradoblačno16
Berlínpolojasno17
Bratislavazamračené18
Bruseloblačno13
Budapešťoblačno19
Bukurešťzamračené16
Frankfurtoblačno18
Helsinkidážď12
Istanbuloblačno20
Kodaňoblačno16
Kyjevzamračené16
Lisabonzamračené16
Londýnzamračené13
Madridpolojasno21
Milánopolooblačno20
Moskvaoblačno18
Oslopolojasno12
Parížoblačno19
Prahazamračené16
Rímpolooblačno23
Sofiaoblačno14
Štokholmprehánky20
Varšavapolooblačno22
Viedeňpolooblačno19
Záhrebzamračené12
Ženevapolooblačno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.